PDA

Zobacz pełną wersję : Płyta OSB z Castoramy



Talbot
28-05-2008, 23:20
Witam,

Znalazłem w Castoramie płyty OSB firmy Kronopol w bardzo dobrej cenie.
Musze tego kupić sporą ilosć na płytowanie dachu.
Czy mogą sie one jakos różnić jakościowo od tych, które po wyższej cenie można kupić na składach budowalnych (tez Kronopol), czy jest to raczej nierealne?
Tyle sie naczytałem o różnicach między towarem marketowym i ze składu, że moze na wyrost, ale mam pewne obawy.

Z góry dziekuję za informacje.

Pozdrawiam

bladyy78
29-05-2008, 08:06
Nie różnią się niczym nie wierz w propagandę która sieja składy lub nie znający sprawy ludzie. Mam kilku znajomych którzy pracują w takich marketach budowlanych i od nich właśnie wiem że nie ma żadnej różnicy oprócz różnicy w cenie.

zbigmor
29-05-2008, 09:05
Nie różnią się niczym nie wierz w propagandę która sieja składy lub nie znający sprawy ludzie. Mam kilku znajomych którzy pracują w takich marketach budowlanych i od nich właśnie wiem że nie ma żadnej różnicy oprócz różnicy w cenie.

No, jak tak mówią pracownicy składów budowlanych...
Nie wiem jak jest z płytami OSB, ale wiele produktów jest inaczej (taniej) robionych dla ,marketów. Wychodzi to czasami przy reklamacjach w serwisie. Osobami, które znają szczeguły tych różnic na pweno nie są (choć mogą być) pracownicy poszczególnych marketów, a raczej pracownicy centrali lub tylko firma sprzedająca.

barzuc
29-05-2008, 11:01
No, jak tak mówią pracownicy składów budowlanych...
Nie wiem jak jest z płytami OSB, ale wiele produktów jest inaczej (taniej) robionych dla ,marketów. Wychodzi to czasami przy reklamacjach w serwisie. Osobami, które znają szczeguły tych różnic na pweno nie są (choć mogą być) pracownicy poszczególnych marketów, a raczej pracownicy centrali lub tylko firma sprzedająca.

Jakoś tylko częściowo mogę się z tym zgodzić. Jeśli chodzi o produkty "marki" danego marketu (lub z cyklu wyprodukowane przez XXX wyłącznie dla marketu YYY) - to może tak być (niższa lub w ogóle tragiczna jakość). Jeśli chodzi o produkty firmowe - to raczej nie wierzę, bo jaka firma przy obecnym poziomie zapełnienia rynku pozwoli sobie na "psucie swojej marki". Jeśli ktoś kupi jakościowo słabszy produkt (o celowo obniżonej jakości) w markecie to nie kupi go też w składzie czy inszej hurtowni... w dodatku powie o tym znajomym że produkt ZZZ jest "do d*py". Zrazi się do marki a nie do samego marketu. Z drugiej strony koszty "przestawienia" linii produkcyjnej nie należą do najmniejszych... A ile prawdy w celowym obniżaniu jakości - tego chyba nie ma szans się dowiedzieć szary człowieczek.

zbigmor
29-05-2008, 11:30
No, jak tak mówią pracownicy składów budowlanych...
Nie wiem jak jest z płytami OSB, ale wiele produktów jest inaczej (taniej) robionych dla ,marketów. Wychodzi to czasami przy reklamacjach w serwisie. Osobami, które znają szczeguły tych różnic na pweno nie są (choć mogą być) pracownicy poszczególnych marketów, a raczej pracownicy centrali lub tylko firma sprzedająca.

Jakoś tylko częściowo mogę się z tym zgodzić. Jeśli chodzi o produkty "marki" danego marketu (lub z cyklu wyprodukowane przez XXX wyłącznie dla marketu YYY) - to może tak być (niższa lub w ogóle tragiczna jakość). Jeśli chodzi o produkty firmowe - to raczej nie wierzę, bo jaka firma przy obecnym poziomie zapełnienia rynku pozwoli sobie na "psucie swojej marki". Jeśli ktoś kupi jakościowo słabszy produkt (o celowo obniżonej jakości) w markecie to nie kupi go też w składzie czy inszej hurtowni... w dodatku powie o tym znajomym że produkt ZZZ jest "do d*py". Zrazi się do marki a nie do samego marketu. Z drugiej strony koszty "przestawienia" linii produkcyjnej nie należą do najmniejszych... A ile prawdy w celowym obniżaniu jakości - tego chyba nie ma szans się dowiedzieć szary człowieczek.

To tak naprawdę nie chodzi o obniżenie jakości, ale o tańszą produkcję.
Dokupowałem coś w serwisie Bester do mojej spawarki i nie mogliśmy ze sprzedawcą dojść do porozumienia odnośnie budowy czegoś. Na końcu zasugerował, że mam urządzenie marketowe (tak też było) i producent dla marketów wykonuje lekko uproszczone modele. Być może się mylił, ale nie sądzę. Oczywiście rzeczy odpowiedzialne strikte za jakość są te same, ale już za ergonomię lub uniwersalność nie koniecznie.
Co do płyt OSB też raczej nie sądzę, że jest inna, ale głowy bym nie dał.
Gwarantuję tylko, że są takie przypadki w różnych obszarach sprzedaży co nie znaczy, że jest to nagminne. Tam gdzie jakość markowego produktu określają parametry techniczne różnica (jeśli istnieje) może występować tylko w mniej istotnych cechach.

aqep
31-05-2008, 21:41
zauwaz ze market sprzedaje wiecej niz wszystkie sklady razem wziete i odpowiedz sobie sam na pytanie czy producentowi bardziej zalezy na swoim zysku czy zyski skladow, ktory czesto maja marze duzo wieksza niz market a obroty robia kilkakrotnie mniejsze. Na marginesie jak masz mozliwosc to kup plyte w Hornbachu lub innym markcecie w niemczech, koszt 30% mniejszy niz u nas w markecie...co wazne nawet plyte 12mm maja w werscji pioro-wpust...

Andrzej Leppiej
31-05-2008, 21:52
powiem tak. jak reklamowc to towary kupowane w marketach, bo tam reklamacja nie uderza finansowo w pracownika więc nie ma powodu by ją odrzucić,. co innego na składach budowlanych, szczególnie niewielkich (nie piszę o sieciowym PSB itp)

CoolaTT
01-06-2008, 09:26
W moim odczuciu w przypadku tak "skomplikowanego technologicznie produktu" jak płyta OSB różnicy nie ma żadnej.

Talbot
02-06-2008, 11:06
Dzięki za odpowiedzi.
Koniec końców kupiłem na skałdzie bo dali o 4 zł niższą cenę na sztuce niż Castoramam, wieć problem sie rozwiązął. Ale gdyby Casto była tańsza, to bym tam kupił.
Rozwaliła mnie natomiast cena blaszek H: 1zł/szt w Casto. Potrzebuje ich jakieś 300szt :-)
Nigdzie indziej na razie nie znalazłem, więc sobie je odpuszczam.
Coś sie wymyśli na tych łaczeniach.

Pozdrawiam

Trociu
02-06-2008, 11:13
Na marginesie jak masz mozliwosc to kup plyte w Hornbachu lub innym markcecie w niemczech, koszt 30% mniejszy niz u nas w markecie...co wazne nawet plyte 12mm maja w werscji pioro-wpust...

Ale przecież i Kronopol produkuje 12mm p+w - zajrzyj na ich strony (http://www.kronopol.com.pl/index1.php?lang=1&akcja_dane=program&id=3&idd=23&iddd=7). To że nie można ich swobodnie kupić, to inna sprawa. Ja swoje 10mm za pierwszym razem kupiłem od ręki, drugim czekałem około 3 tyg.

dzabij
02-06-2008, 11:39
Rozwaliła mnie natomiast cena blaszek H: 1zł/szt w Casto. Potrzebuje ich jakieś 300szt
Nigdzie indziej na razie nie znalazłem, więc sobie je odpuszczam.
Coś sie wymyśli na tych łaczeniach.

A ja wiem gdzie te blaszki można kupić od producenta, jest w Warszawie na Białołęce. Robią na zlecenie Kronopolu :-) Jak będę w domu to sprawdze adres i dam Ci znac. Cena sporo nizsza niz 1 PLN za szt.

Edit - już mi sie przypomniało, firma nazywa się MERIT

http://www.merit.pl/

Talbot
02-06-2008, 11:44
Z góry dzięki dzabij!

Pozdrawiam

dzabij
02-06-2008, 11:48
Już podałem wyżej, luknij :-)

CoolaTT
02-06-2008, 12:05
A w Białymstoku klipsy łączenia dachowego dają gratis. Jeżeli kupuje ok 20 płyt.