PDA

Zobacz pełną wersję : Piaskowiec w Warszawie



nitubaga
29-05-2008, 18:24
Witam,

szukam piaskowca tzw. dzikówki (cięty na ok 5-8 cm grubości) do robienia murków oporowych wokół rabat.
Czy ktoś wie gdzie mogę to kupić w przystępnej cenie na terenie Warszawy lub okolic? :wink:

z góry dzięki

Nefer
29-05-2008, 19:08
może tu ?
http://kamexbud.com.pl/piaskowiec-czerwony.html

http://www.margran.pl/

martkaw1
29-05-2008, 19:41
Nie wiem jak daleko masz do Legionowa ale tu i w okolicy piaskowiec ok 45 zl za m2, w sobote jade i zobacze na miejscu jak to wyglada.

nitubaga
29-05-2008, 20:42
Dzięki Nefer - jutro tam zadzwonię... pogadam i zobaczymy.

Nefer
29-05-2008, 20:43
Dzięki Nefer - jutro tam zadzwonię... pogadam i zobaczymy.Wrzuciłam Ci takie sensowniejsze rzeczy.
natomiast w pracy ma katalog z targów. I z tego co pamiętam to sa tam takie właśnie murki do architektury ogrodowej. Cos mi się kołacze. Jutro sprawdzę.

nitubaga
29-05-2008, 20:44
Martkaw1 z chęcią posłucham tego czego dowiesz się w sobotę.... Cena sensowna ciekawe ile chcą za transport ....

czekam na wieści


pozdrawiam i dzięki

nitubaga
29-05-2008, 20:45
Dzięki Nefer - jutro tam zadzwonię... pogadam i zobaczymy.Wrzuciłam Ci takie sensowniejsze rzeczy.
natomiast w pracy ma katalog z targów. I z tego co pamiętam to sa tam takie właśnie murki do architektury ogrodowej. Cos mi się kołacze. Jutro sprawdzę.

byłoby świetnie, zatem czekam na wieści.........

Nefer
29-05-2008, 20:45
Martkaw1 ja docelowo z okolic Marek. Z chęcią posłucham tego czego dowiesz się w sobotę.... Cena sensowna ciekawe ile chcą za transport ....

czekam na wieści


pozdrawiam i dzięki

I Ty mnie jeszcze nie odwiedziłaś na budowie - dopust Boży normalnie somsiadko

nitubaga
29-05-2008, 20:46
Somsiadko? poważnie?

a skądś Ty?

nitubaga
29-05-2008, 20:47
:lol:

Nefer
29-05-2008, 20:50
Ja tak dokładnie to Nadma - to taka fajna wioseczka tuż za Markami w stronę Radzymina :lol:
MAsz PW :)

30-05-2008, 21:25
Skład piaskowca otwiera się w Markach na Piłsudskiego bodajże 221, tel. 693 575 675 . Ceny mają przyzwoite i spory wybór.

nitubaga
31-05-2008, 17:33
serdeczne dzięki....


może ktoś coś jeszcze podpowie :D :D :D :D

martkaw1
01-06-2008, 20:35
W Legionowie piaskowiec niezbyt dobrej jakosci, ale my nie w temacie chcielismy brac. Na szczescie byli tam jacys fachowcy i nas uswiadomili, ze to sie nie nadaje bo same odpady beda. W koncu nie kupilismy. pozdrawiam.

rafaellok
01-06-2008, 20:43
O ile kojarze to w Legionowie tylko obok 'obi' mają
słyszałem od znajomego że gdzieś w Skierdach/między Nowym Dworem, a Jabłonną/ mają ładną słowacką dzikówke

nie jestem pewien czy takie grubości

nitubaga
03-06-2008, 21:21
byłam w Markach na Granicznej...

jest to naprawdę świeży punkt sprzedaży, bo jeszcze nie ma tam nikogo na stałe. Ale miły pan przez telefon powiedział, że po 16 on będzie i można wszystko obgadać....

myślę się z nim jakoś umówić i jakby co - to dam znać.

A na tym piaskowcu zależy mi o tyle, że grał by do tej mojej altanki :D

Maluszek
03-06-2008, 21:28
nitubaga - codziennie przejeżdżam koło tego punktu na Granicznej.
My to prawie sąsiadki jesteśmy - Nadma niedaleko Granicznej jest :D

Też poszukuję takiego piaskowca do murku oporowego w ogrodzie jak coś znajdziesz to daj znać.

nitubaga
03-06-2008, 23:35
no pewnie.... :D

o rety skoro my takie sąsiadki to może się kiedyś jakoś spotkamy, hę? 8) 8)

Maluszek
04-06-2008, 07:35
czemu nie :D

nitubaga
06-06-2008, 10:54
nitubaga - codziennie przejeżdżam koło tego punktu na Granicznej.
My to prawie sąsiadki jesteśmy - Nadma niedaleko Granicznej jest :D

Też poszukuję takiego piaskowca do murku oporowego w ogrodzie jak coś znajdziesz to daj znać.


byłam wczoraj..........i uczucia są mieszane. :roll:

tzn. są to mili młodzi ludzie, którzy mają umowę bezpośrednio z kopalnią. Materiału jest dość sporo i ma być jeszcze więcej. Dodatkowo mają być ławeczki, fontanny i tego typu bajerki do ogrodów.

..........ale ceny raczej odpychają. :o to co na allegro kosztuje 120 zł u nich 400 zł netto :o :o . Mówię tu o m3 - a raczej przestrzennym, ale to prawie to samo.

Przy większym zamówieniu mogą zejść do ok 350 zł. Oczywiście w obu przypadkach wszystko + transport.

No i z moich obliczeń tak pi razy oko wyszło, że przy zakupie 15m3 na allegro to koszt 1800 zł + 600 zł transport ( jakieś 220 km * 2,7 zł), czyli 2400 zł.

Na Granicznej - licząc po niższej cenie 350 zł wychodzi już 5300 NETTO do tego VAT + transport. :o :o :o

obawiam się więc, ze tam nie pohandlujemy :-? :-?

Maluszek
06-06-2008, 11:11
nitubaga - skąd oni mają takie ceny :o :o :o
wiesz tak sobie myślę, że Ci z Granicznej do końca nie wiedzą czym mają handlować. Do niedawna tam była stacja z gazem plynnym do samochodów - chyba im to nie wypaliło jak przerzucili się na piaskowiec. Pewnie chcą szybko i dużo zarobić :evil: stąd takie ceny :-?
Nic to przyjdzie nam szukać gdzie indziej.
Z tego co piszesz to ta oferta z sieci jest najkorzystniejsza

nitubaga
06-06-2008, 12:41
no zdaje się że tak

tylko mam lekki dysonans - bo to co na zdjęciach na aukcji to czasem jedno, a to co się otrzymuje to drugie....

więc myślę zrobić tak, że jak już przyjdzie co do czego - to wybrać się tam - i samemu wybrać to co się chce i przypilnować by było to dokładnie to będzie mi potrzebne ......... zapłacić i przyjechać razem z transportem do Nadm .... i już!

co Ty na to?


:roll:

Maluszek
06-06-2008, 20:08
to chyba będzie najlepsze rozwiązanie.

a patrzyłaś na ten link od Nefer
http://kamexbud.com.pl/oferta.html
oni są ze Stanisławowa - to gdzieś koło Wołomina

nitubaga
07-06-2008, 13:32
W sumie to jeszcze tam nie dzwoniłam.... szczerza mówiąc liczyłam, że tu na Graniczenej sie uda....... :roll:

ale chyba w poniedziałek spróbuję się czegoś dowiedzieć... zawsze to bliżej....

pozdrawiam

Maluszek
14-06-2008, 14:07
dzwoniłaś może do nich?

nitubaga
14-06-2008, 18:22
wiesz w sumie to jeszcze nie.... :roll: :roll: :roll:

mój Bartuś załapał porządną wirusówkę i póki co jakoś tak mi ten tydzień zleciał :roll:
w poniedziałek tak wstępnie mam zaproszenie do Nefer bo ona cały dzień będzie na swych włościach i qrcze też nie wiem czy dam radę - a bardzo bym chciała :cry:

Nefer
14-06-2008, 18:33
Nie przejmuj się - będę tam częstym gościem :):)Zdrowie Niunia ważniejsze.

Maluszek
14-06-2008, 19:14
dokładnie tak - niech Maluszek najpierw wyzdrowieje a reszta może poczekać.

nitubaga
14-06-2008, 20:05
dzięki........

w sumie to nie bardzo wiem co mu dolega.... już czwartą dobę ma ponad 39 st gorączki... był lekarz stwierdził, ze to najzwyczajniejsza infekcja.... ale ta gorączka strasznie go męczy a nas martwi. A najciekawsze, ze nie ma niczego więcej, ani kataru, ani kaszlu, bólu gardła.........nic :o

czekam do poniedziałku, jak nie przejdzie będzie powtórna wizyta lekarza.

...... ale obiecuję, że jak tylko wydobrzejemy - to sie zapowiem na spotkanka...

Maluszek
14-06-2008, 20:35
a może to mononukleoza?

moja Olka ostatnio też bardzo długo miała tak wysoką gorączkę i lekarz oprócz anginy podejrzewał właśnie mononukleozę. Skończyło się anginą.

podawaj synkowi gastrolit do picia, żeby się nie odwodnił.

Nefer
14-06-2008, 20:36
dzięki........

w sumie to nie bardzo wiem co mu dolega.... już czwartą dobę ma ponad 39 st gorączki... był lekarz stwierdził, ze to najzwyczajniejsza infekcja.... ale ta gorączka strasznie go męczy a nas martwi. A najciekawsze, ze nie ma niczego więcej, ani kataru, ani kaszlu, bólu gardła.........nic :o

czekam do poniedziałku, jak nie przejdzie będzie powtórna wizyta lekarza.

...... ale obiecuję, że jak tylko wydobrzejemy - to sie zapowiem na spotkanka...
Czwarta doba ?
Ile ma lat ?

nitubaga
18-06-2008, 08:19
Witam,

w temacie synka - angina :cry:

w temacie piaskowiec z allegro - otóż dzwoniłam. Miły pan powiedział, że cena 120 zł jest za kamień w całości do samodzielnego pocięcia. Cena za już pocięty to ten drugi przedział czyli do 250 zł. Zaproponował spotkanie w którąś niedzielę by sobie przyjechać, pooglądać, wybrać..... Z tego co mówił, jeśli byśmy się dogadali to płaci się tylko za transport, a resztę na miejscu po dostarczeniu towaru. Oczywiście można przyjechać ze swoim transportem.... jego cena transportu do Warszawy to ok 800 zł.... i raczej nie jest chętny do negocjacji cny kamienia... :roll:


hm.......... i co?

Maluszek
18-06-2008, 08:23
a skąd on jest?
ile potrzeba Ci tego piaskowca?
może razem zamówimy to wtedy może uda się coś wytargować i kwota za transport będzie mniejsza :D

co do anginy to jak pisałam wcześniej moja córka tak samo ją przechodziła. Teraz podobno jakiś kataklizm z tymi agninami panuje.

nitubaga
18-06-2008, 08:30
to by się zgadzało....lekarz też mówił, że angina to choroba lata, klimatyzacji i lodów.........

z piaskowcem jestem za - no bo gdzieś go kupić muszę.... ino na razie mam kilka spraw na głowie, które muszę pozakańczać .... a Tobie na kiedy on potrzebny?

Maluszek
18-06-2008, 08:35
w nieokreślonej przyszłości - na razie nie planowaliśmy zakupu ale jak będzie okazja to czemu nie

nitubaga
18-06-2008, 08:36
acha, to super, bo ja myślałam, ze Tobie to jakoś szybko potrzebny.... mnie by pasowało gdzieś w lipcu/sierpniu po odbiorze budynku, albo nawet później - mogę się dostosować

mam jeszcze pytanie - czy Twój murek będzie murowany z piaskowca, czy murowany z cegieł a tylko obkładany piaskowcem?

Maluszek
18-06-2008, 08:43
może być później niż w sierpniu

co do murka to nie wiem jak ma być zrobiony :oops: projektant do ogrodu tylko narysował murek z tego piaskowca nie wdając się w szczegóły jak on ma być wykonany. A jak powinien być?

nitubaga
18-06-2008, 08:47
wiesz to zależy........

murowany z piaskowca chyba wygląda bardziej naturalnie, ale idzie więcej kamienia, więc jest droższy....

murowany z cegieł wymaga cegieł :D :D :D ale mniej piaskowca. Choć z drugiej strony są fugi, więc trzeba impregnować, ale ten cały z piaskowca też trzeba impregnować

w sumie ja to się bardzo też nie znam - może zapytaj swojego projektanta, pewnie Ci powie jak to powinno być zrobione......

Maluszek
18-06-2008, 08:57
z tego co piszesz to chyba wolałabym zrobić wersję z cegłami. U nas wg projektu piaskowiec ma być widoczny z przodu i w niektórych miescach będzie przykrywał murek tak, żeby można było na nim usiąść.

a u Ciebie jak ma być?

nitubaga
18-06-2008, 09:10
kurcze w sumie to nie wiem........jeszcze myślę, ale chyba będzie ten wariant z cegłami, bo to wyjdzie taniej....
ino z tym jest więcej roboty, cegła, piasek na zaprawe, cement - ja tego wszystkiego nie mam po budowie :-? i więcej roboty najpierw z murkiem a potem z jego obłożeniem ....w sumie to dobrze było by gdzieś dopytać.

Maluszek
18-06-2008, 09:21
jak nie zapomnę to zapytam mojego projektanta czy nie zna kogoś kto robi takie murki i wypytam jak to ma być najlepiej zrobione.

nitubaga
18-06-2008, 09:39
ok super - jak co to czekam na wieści :D :D

martkaw1
23-06-2008, 20:56
Ten murek zrobilismy sami. Jest co prawda niewysoki i nie mozna na nim usiasc ale wyglada (moim zdaniem) niezle.
http://www.albumik.pl/albumy/budowa/m/2897983352589.jpg

http://www.albumik.pl/albumy/budowa/m/2898055952379.jpg

nitubaga
23-06-2008, 21:53
ooooooo to mój murek jest!!!!!!!!!! właśnie takie coś chodzi mi po głowie....

:D :D :D :D

sami robiliście? na klej, zaprawę czy jeszcze coś innego?

po ile płaciliście za piaskowiec????

no bardzo mi się podoba :lol: :lol:

martkaw1
24-06-2008, 08:20
Najpierw wykopalismy rowek w ksztalcie murka tak na szerokosc szpadla i glebokosc 15-20 cm i tam poszedl suchy beton. Na to ukladalismy resztki kostki betonowej i inne takie ceglane pozostalosci (to co zostalo pozniej zasypane ziemia). Dopiero na to kladlismy piaskowiec i murowalismy zwykla zaprawa cementowa. Troche bylo przy tym zabawy bo nasz pomocnik wujek murarz pierwszy raz cos takiego robil i pierwsze plyty byly tak zapackane cementem jak zwykle cegly. Musialam raban zrobic ze tak nie mozna i jak powiedzialam ile tej zaprawy i ze tylko z tylu to byl bardzo zdziwiony. Najgorsze jest dopasowywanie plytek i ciecie. Nie mielismy zbyt duzo piaskowca a murek ma raczej sluzyc ozdobie niz siedzeniu wiec nie chcielismy zeby byl bardzo szeroki i stad to ciecie i obijanie-z jednej duzej robilismy dwie wezsze i jakos to szlo. Piaskowiec kupilismy obok Nowego Dworu Maz. bo my mieszkamy z tej strony i placilismy 400 zl za tone - transport wlasny.

nitubaga
24-06-2008, 09:22
serdeczne dzięki....czy ja dobrze widzę, że on jest taki wznosząco-opadający???

naprawdę super.....ta ziemia/kora to zapewne miejsce na roślinki??? no gratuluję....man jeszcze pytanko długo wasz wujek robił taki murek? długo z tym schodzi? :roll:
:D :D :D :D

Maluszek
24-06-2008, 09:26
u mnie też ma taki być - właśnie taki wznosząco-opadający. Bardzo ładnie wygląda :D

martka - powiedz ile tej zaprawy trzeba nałożyć na piaskowiec. Może mogłabyś zrobić fotkę z bliska temu murkow, żeby lepiej było wydać wykonanie. Reszta pytań jak u nitubagi :D

martkaw1
24-06-2008, 19:53
Ile czasu to trudno powiedziec bo ten murek mamy tylko na czesci dzialki od frontu, gdzie byla roznica poziomow. robilismy to jeden dzien. Mysle ze ktos kto to robil, albo przynajmniej wie jak to powinno wygladac szybciej sobie z tym poradzi (oczywiscie zalezy tez od wielkosci tego murka) Murek rzeczywiscie ma rozna wysokosc, w najwyzszym miejscu ma ok 50 cm i calkiem sie obniza - przechodzi w pojedyncza warstwe i tak opasuje caly trawnik.
tzw fundament
http://www.albumik.pl/albumy/budowa/m/2903173138303.jpg

Mam nadzieje ze widac jak zaprawa kapie z tylu murka
http://www.albumik.pl/albumy/budowa/m/2903183938101.jpg

Tu tez troche widac.
http://www.albumik.pl/albumy/budowa/m/2903194938297.jpg

Chodzilam i pilnowalam coby piaskowca nie zachlapali - lekko ze mna nie mieli, ale ze jestem w ciazy to mi wybaczyli. Najchetniej sama bym te plyty ukladala, ale mi nie dali wiec musieli sluchac wszystkich uwag typu: - ten nie tu, ten nie ta strona, ten odwrotnie i td...
Mowie wam buzia mnie bolala wieczorem.
Tu gdzie ziemia (torf) wysypany to musielismy trawnik dosiac bo co nieco ksztalt murka nam sie zmienil, a roslinki beda wyzej przy chodniku. Pozdrawiam i chetnie odpowiem jak macie inne pytania.

Maluszek
24-06-2008, 20:02
martko - dzięki za fotki :D czyli tej zaprawy trzeba dać tak tylko po środku płytki, tak?

martkaw1
24-06-2008, 20:12
Jesli chcesz miec murek widoczny z dwoch stron to musisz uwazac rzeby nie bylo jej za duzo i tak raczej po srodku. Jesli ma byc widoczny tylko z jednej strony tak jak u mnie to z tylu nie oszczedzaj i daj wiecej. Zanim zaprawa zrobi sie twarda to warto przyjzec sie z daleka i w wieksze szpary powciskac drobniejsze, ciensze kawalki - zawsze sie cos odlupie. Uwaga na chlapniecia, trzeba od razu wycierac a najlepiej splukac bo jak zaschnie to koniec. Praca nie jest ciezka i trudna ale trzeba miec troche zmysl artystyczny i wczesniej wyobrazic sobie efekt koncowy.

Maluszek
25-06-2008, 08:12
martko - dzięki za rady :D Nasz murek ma być widoczny tylko z jednej strony. W najwyższym punkcie ma mieć 45 cm wysokości, żeby można było sobie na nim usiąść :D Pewnie w tym miescu, żeby wygodnie się siedziało położymy drewno.

gośka57
27-06-2008, 18:19
Dziś dokupowałam dosłownie ze cztery metry piaskowca w nowym punkcie na Szosiie Lubelskiej 10a. Mieli bardzo ładny - żółtawy, jasny (prawie szary) i taki z lekkimi różowymi żyłkami.Grubośc ok. 6-7 cm.
Mój murek i chodniczek już zrobione. Teraz się wiążą, a ja myślę, jak zagospodarować skarpę :P :roll:

nitubaga
04-07-2008, 14:51
no ja zupełnie nie wiem jak to się stało, że ja opuściłam ten post....

Gosia foty - koniecznie......plis..............

:D

a ten piaskowiec to na m3 czy m2 i w jakiej cenie - jeśli można spytać.......

gośka57
07-07-2008, 10:40
no ja zupełnie nie wiem jak to się stało, że ja opuściłam ten post....

Gosia foty - koniecznie......plis..............

:D

a ten piaskowiec to na m3 czy m2 i w jakiej cenie - jeśli można spytać.......
Fotki będą, jak aparat wróci z wakacji :wink:
Ja kupowałam dosłowie kilka płyt, bo mi zabrakło, więc trudno mówić o cenie. Zapłaciłam "na oko". Tam, gdzie kupowałam poprzenio (na Zwoleńskiej) już nie mieli, ale tam można było kupic na tony i metry kw.
pzdr
gośka

nitubaga
09-07-2008, 22:46
:D

onlyforu
01-01-2011, 21:58
a czy ktoś ma u siebie taki piaskowiec?
http://www.arsgranit.pl/piaskowiec,newsy,1,piaskowiec-na-sciane-i-ogrodzenie
wygląda całkiem ładnie, tylko czy będzie się nadawał na ścianę wewnątrz