PDA

Zobacz pełną wersję : Koszt ocieplenia styropianem



Wojciech Zachary
19-09-2003, 11:08
Ile kosztuje na "rynku" m2 ocieplenia styropianem - bez styropianu. Chodzi mi o robocizne i materiał (klej, siatka tynk biały mineralny).

wg345
21-09-2003, 20:39
u mnie to było 18zł

docieplenia
23-09-2003, 20:01
Ile kosztuje na "rynku" m2 ocieplenia styropianem - bez styropianu. Chodzi mi o robocizne i materiał (klej, siatka tynk biały mineralny).

to o co pan sie pyta to sa bardzo ogolne dane - sama grubosc styropianu 5cm czy np. 10cm. moze zwiekszyc cene o ponad 6 zl na m2
robocizna to od 20 do 30zl chodz na pewno mozna znalezc taniej jednak pewnie beda jakies ukryte fanty typu bez FV -> a to sie rowna bez gwarancji; czy specjalisci o roznym poziomie -> czytaj dla tynku mineralnego wieksze ryzyko widocznych polaczen zatartego tynku

co do materialu to mozna okreslic przedzial 20-30zl tez w zaleznosci od parametrow np. tynk mineralnego 1,5mm czy 2mm czy 3mm ziarno - czy kolki czy nie - czy listwa startowa czy nie - czy narozniki aluminowe bez siatki czy z siatka oraz czy wogole moze bez naroznikow - klej tanszy i mniej renomowany czy lepszy bardziej markowy itd.

za to cena 18zl to NA PEWNO nie jest cena docieplenia z robocizna, materialem oraz styropianem
:roll: