PDA

Zobacz pełną wersję : Jakie okna w piwnicy?



Martinezzz
30-05-2008, 21:23
Witam, mam dylemat jakie okna wstawic do piwnicy, która wystaje ok. 60cm nad ziemią, czy małe nad gruntem, czy moze wieksze wpuszczane w ziemie z dodatkową betonową wnęką i kratą na górze, prosze o doswiadczenia, wady i zalety obydwu rozwiązan, sorry za niefachowe słownictwo, pozdrawiam

Barbossa
30-05-2008, 21:55
zapewne chodzi Ci o studzienki piwniczne

tak - jeżeli brak problemów z gruntem i wodą (opad i grunt.)
nie - jeżeli problemy

chyba oczywiste :-?

30-05-2008, 22:00
Witam, mam dylemat jakie okna wstawic do piwnicy, która wystaje ok. 60cm nad ziemią ...
w takiej samej sytuacji wstawiłem okno wys. 60 cm

Martinezzz
31-05-2008, 00:20
Witam, mam dylemat jakie okna wstawic do piwnicy, która wystaje ok. 60cm nad ziemią ...
w takiej samej sytuacji wstawiłem okno wys. 60 cm


dzieki Brzoza, mozna troche jasniej gdzie te okna i czy 60cm to h okna czy h piwnicy pow. gruntu:),
mysle ze male okienka nad ziemia moga byc bezpieczniejsze, bo np zlodziej nie przejdzie, nawet jak je zbije, z drugiej strony mogą psuć estetykę budynku, pozdro

31-05-2008, 06:08
dzieki Brzoza, mozna troche jasniej gdzie te okna i czy 60cm to h okna czy h piwnicy pow. gruntu ...
pod sufitem
60 cm to zrówno h okna jak h piwnicy od sufitu do poziomu terenu
(obecnie stwierdzam, ze okienko jest zbędne - w piwniczce mam swiatło elektryczne i wentylacje a przetwory, kompoty, soki, warzywa lepiej przechowuja sie w kompletnej ciemni)

edde
31-05-2008, 11:31
mysle ze male okienka nad ziemia moga byc bezpieczniejsze, bo np zlodziej nie przejdzie, nawet jak je zbije, z drugiej strony mogą psuć estetykę budynku, pozdro

a już tam będzie mu się chciało pchać w okienko półmetrowe (60 to masz pewnie h otworu, szyba jednak trochę mniejsza będzie), jak mocno zechce to wygodniej wejdzie sobie drzwiami, czy oknami parteru :-)