PDA

Zobacz pełną wersję : Calkowity remont mieszkania -ile kasy?



bondzo83
02-06-2008, 09:32
Z zona nabylismy mieszkanie M3 63 m2, chcialbym sie dowiedziec ile bedzie mniejwiecej kosztowal remont takiego mieszkania wraz z materialami, remont bedzie kompletny tzn. kuchnia, lazienka, ubikacja, okna, kaloryfery, drzwi, podlogi doslownie wszystko.

psm
04-06-2008, 23:46
min 50 tys,wlasnie zaczynam 55m2,tez doslownie wszystko

Wumi
05-06-2008, 11:34
min 50 tys

O w mordę, dlatego ja robię sam. Powoli ale do przodu. Zrobilem płytki w WC, panele, kładę tynki wszędzie, oczywiście malowanie to pikuś. I "troszkę" kasy zostanie w kieszeni :-)

Po pracy i w weekendy. A mieszkanie mam 70m2 więc roboty bardzo duuuużo. Na szczęście moja żonka jest bardzo cierpliwa ;-)

78adi
05-06-2008, 12:33
Mieszkanie 75m2 - z żonką zaplanowaliśmy około 60-70 tysi, materiały budowlane + wykończeniowe + umeblowanie + sprzęty
Mam nadzieję, że wystarczy ;)

bondzo83
05-06-2008, 14:34
Ja z zona mamy przeznaczone okolo 50 tys. i mamy nadzieje ze nam wystarczy, wzielismy do remontu firme (firma kolegi) ktora zajmuje sie kompleksowymi remontami i zaopatrzeniem w materialy budowlane, z pracami startujemy w sierpniu. Boje sie tylko ze matrialy beda za drogie.

arturpawel
22-06-2008, 08:50
musisz liczyc ok. 300 zł /m2 powierzchni mieszkania - robocizna ; co do materiałow - no to wróżenie z fusów , ponieważ możesz kupic te z najniższej półki cenowej ( np. farba - 20 żł/10l ) lub dobrej jakośści ( farba -60 - 80 zł /10l) itd. ... ale ogólnie to przygotój n amateriały drugie tyle co na robocizne ...

bioork
25-06-2008, 08:25
my w grudniu będziemy wykańczac mieszkanie 75m i mamy nadzieję, że w 100tyś. zł. się zmieścimy ale jakoś tego nie widzę :(

Elka62
25-06-2008, 13:22
Taak...
Mieszkanie ma 104 m kwadratowe.
Właśnie trwa remont kapitalny mojego mieszkania. Łazienka wymieniona całościowo, malowanie całości, trochę tapet, meble kolonialne do jednego pokoju, być może do drugiego także, wymiana kafli na podłodze /52 m/kw/. Sprzęt do łazienki to Ravak, Roca i Grohe. Farby na ścianę - Beckers, kafelki w cenie ok. 60 zł za metr kwadratowy. Plus robocizna i nerwy.
Planowany był wydatek ok. 90 tys. zł. Teraz po pięciu tygodniach przestałam liczyć, ale na 99% będzie więcej.

Zapomniałam: w tej kwocie mieści się jeszcze nowa kuchnia - ok. 27 tys - wraz ze sprzętem.
Zawsze wychodzą większe wydatki niż się planuje.

A zaczęło się od pomysłu wymiany brodzika na wannę. I poooszło! :D

onna
29-06-2008, 20:19
no to wygląda że u nas nie wyszło tak najgorzej... Za cześć budowlaną w zakresie: całkowity remont łazienki (wymiana rur, sprzętów - nie szukaliśmy drogich..) i kuchni z wyburzeniem ścian, zaklejeniem otworów na drzwi i zrobieniem nowych, elektryką w tych dwóch pomieszczeniach + przedpokój i nowa skrzynka, zamianą kawałka drewnianej podłogi na gres, zdemontowaniem części ścianek w sypialni i zrobieniem całości w tym pokoju (gładź + malowanie, demontaż i zamurowanie jednych drzwi) no i gładzią i malowaniem w przedpokoju umówiliśmy się na 30tys. Do tego doszło jeszcze 2200 za gazownikow (wymiana kaloryferów, przesunięcie bojlera i kuchni gazowej) oraz elektrykę dodaną w przypływie inwencji twóczej meża (Przedpokój, bo po co ryć od nowa kiedyś...). W cenie były materiały, także płytki na ściany i podłogę w kuchni i łazience..., wywóz gruzu, latanie za wszystkimi śrubkami i bonus w postaci stresu bo jednak ekipa jak zwykle ma inne pojęcie o dokładności i estetyce wykonania.....

fennel
08-07-2008, 11:36
Zanim odebralam mieszkanie zrobilam rozeznanie i pewna mila pani architekt powiedziala mi, ze jesli chce sie miec niski standard to wychodzi 1000zl/m2, sredni 1500-1700zl/m2, jesli wysoki to 2000zl/m2, dodalabym jeszcze "bardzo wysoki" powyzej 2000zl/m2. Chyba sie wiele nie pomylila, urzadzam wszystko sama, bez pomocy architektow i widze jak pieniadze uciekaja.
Nie da sie powiedziec ile potrzeba na urzadzenie tylu i tylu metrow, to zalezy czy kupisz panele na podloge za 20zl/m2 w Castoramie czy lite deski za 300zl/m2. Kuchnie mozna zrobic Alno lub u stolarza 300km od wiekszego miasta i cena bedzie sie sporo roznic, do tego sprzety AGD, ktore tez roznia sie bardzo cena (no i jakoscia oczywiscie), bo mozna miec Amice, a mozna kupic Miele. W lazience mozna miec prysznic i wanne, a mozna miec sama wanne, moze wanna byc za 10tys, a moze byc i za kilkaset zl, plytki za 20zl/m2 a sa i za 1000zl/m2. Ceny sa tak rozne, ze musisz sobie sam policzyc co/jakie/chcesz i bedziesz widzial ile Ci mniej wiecej wyjdzie.
Uwaga tez na wykonawcow, bo potrafia sobie "zaspiewac"... Jeden przymocuje stelaz do podwieszanego wc za 100zl inny powie, ze 500zl, to taka stawka.

Milego urzadzania :D

kikaiwona
07-09-2008, 21:11
W Warszawie, remont kapitalny czyli najpierw doprowadzenie jakby do stanu developerskiego a potem wykańczanie, koszt całościowy robocina plus materiały i wszystkie sytuacje, typu kontenery, wywóz śmieci, też potwierdzam:
standard niski: 1000 zł/ m kw.
średni - 1500 zł/ m kw.
wysoki - hulaj dusza!

IZA30
13-05-2009, 06:59
min 50 tys,wlasnie zaczynam 55m2,tez doslownie wszystko

ja tez wydałam 50 tys ale już z meblami mieszkanie 65 metrów :cry:

cassidy
29-05-2009, 14:53
min 50 tys,wlasnie zaczynam 55m2,tez doslownie wszystko

ja tez wydałam 50 tys ale już z meblami mieszkanie 65 metrów :cry:

No to mało wyszło :)

Ja będe miała mieszkanie ok. 87m^2 i jak na razie, to pewnie wyjdzie ok. 80 tys bez mebli (o ile nie więcej).

mikeelrapido
29-05-2009, 14:56
musisz liczyc ok. 300 zł /m2 powierzchni mieszkania - robocizna ; co do materiałow - no to wróżenie z fusów , ponieważ możesz kupic te z najniższej półki cenowej ( np. farba - 20 żł/10l ) lub dobrej jakośści ( farba -60 - 80 zł /10l) itd. ... ale ogólnie to przygotój n amateriały drugie tyle co na robocizne ...

No to zależy co się zamierza zrobić, prawda? Nie da sie tak oszacować, że 300zł za metr, przecież rózne są ceny materiałów i ekip.

joliska
29-05-2009, 18:34
300 zł/mkw to 1. napisał ktoś rok temu, 2. dziś 1000 zł/mkw od stanu deweloperskiego się liczy przy niskim raczej standardzie. A z tego, co wiem, kapitalny remont mieszkania jest droższy od stanu od stanu developerskiego

remontM4
30-05-2009, 08:24
niedługo kończe generalny remont mieszkania 61m2, wieczorem cos napisze o kosztach. Jedno wiem... poszło duzo więcej kasy niz zakładalismy

remontM4
31-05-2009, 21:06
na dzień dzisiejszy za materiały zapłacilismy prawie 12,5tys. W cenie tej zawierają się drzwi wewn 4szt, najtańsze ;), parapety, glazura do kuchni, łazienki i wc, terakota w kuchni, łazience i wc, na balkonie i w przedpokoju, farby, fugi, panele, podkład i listwy, wanna, umywalka z szafką i kibelek, baterie, gadżety do łzienki typu haczyki, pólka
Do dokupienia ew trochę farby

Materiały cenowo średnio-tańsze. Farby nobiles, panele classen AC4, płytki tubądzin, opoczno, ceramika gres, ceramika cersanitu, drzwi Dre, parapety z konglomeratu

na robocizne umówilismy sie na 14tys. Ekipa z niedrogich

koszt materiałów typu: wylewki, gładzie kleje, pustaki, płyty k-g to na dzień dzisiejszy 6tys

2 razy płaciliśmy za kontener

remont generalny obejmuje: skucie łazienki i wc, płytek w pokoju 20m2, przedpokoju, balkonie, zerwanie boazerii i zrobienie wszystkiego od nowa

W sumie robicizna + materiały wyjda pewnie ok 550zł/m2

a gdzie jeszcze meble?

cekin
10-06-2009, 10:54
Kosztuje duzo:-)

w trakcie remontu pojawiaja sie rozne mniej lub bardziej kosztowne problemy, apetyt rosnie tez w miare jedzenia.

Wlasnie skonczylam remont mieszkania tesciowej -64 m2 w starej kamienicy.
kuchnia wraz z podloga i instalacjami robiona od podstaw( nowe szafki, ostaly sie kafle) Nowe pawlacze i spizarka. Płytki na podłoge III gatunek.

Lazienka cala nowa, wc, wanna, szafki, umywalki glazura do 180cm. Drzwi przesuniete o 20 cm, wreszcie cos sie tam dalo ustawic.

Przedpokoj - zerwanie boazerii, cyklinownaie klepki
dwa pokoje - malowanie, cyklinowanie klepki.
Drzwi wewnetrzne stare, oskrobane i pomalowane na nowo.

Nie byly wymieniane okna, instalacje elektryczne ( poza kuchnia we wlasnym zakresie), grzejniki. Tynki zwykle nie gladz.

razem z meblami do kuchni ( kuchenka i lodowka zostaly), oświetleniem całośc za materialy i robocizne zamknela sie w 36 tys. Kuchnia z Ikei srednia polka cenowa.

marecki6
14-06-2009, 18:41
moim zdaniem duzo zalezy od tego czy za jakas robote bierzesz sie samodzielnie czy wzywasz na calosc ekipe ... jezeli robisz sam/a to kwestia jak duzo pracy wykonasz samodzielnie ... dalej z jakiej polki materialy wybierzesz - przykladowo plytki mozna kupic takie za 35zl/m albo 130zl/m .... itd. wiec ocena kosztow wykonczenia zalezy od wielu czynnikow i nie mozna podac ogolnej stawki takie jest przynajmniej moje zdanie

radzikus
09-07-2009, 14:01
Remont generalny (do gołej cegły + instalacja elektryczna + instalacja wodna (bez CO) - 45 m kw. - 6 850 zł robocizna - 14 500 zł materiały budowlane, a teraz wyposażenie ...

Inquero
25-09-2009, 15:13
Właśnie zaczynam remont mieszkania 71m2 w kamienicy. Plan jest aby zmieścić się w 60 tys. zł. Do zrobienia jest:
-nowa instalacja c.o., wody i kanalizacji
-3 przebicia ścian
-3 nowe ścianki
-demontaż 2 pieców kaflowych
-zabudowa kuchni
-4 okna 1mx2m
-wszystko w łazience
-podłogi, z wylewką w jednym miejscu
-gdzieś 30m2 gładzi i malowanie całości
-troche mebli

Życie pokaże czy się uda, ale jestem dobrej myśli :D

tribalrs
28-09-2009, 08:45
My staramy się robić jak najwięcej sami, teśc jest budowlańcem, co jest potęznym plusem (minusem z kolei fakt, że nie ma zbyt wiele czasu). Metoda jest dobra, bo w miarę niekokosztowa, z drugiej strony remont przeciąga się w czasie...

Idealnych rozwiązań nie ma...

pedros20
28-09-2009, 23:45
witam wszystkich,planuje remont starego mieszkania w kamienicy 60m,remont ma obejmowac dosłownie wszystko:inst.elektryczna,kanalizacyjna,drzwi pokojowe i wyjsciowe,podłogi,sciany, wymienione zostały okna i wyburzone zostały piece kaflowe,zainstalowane zostało ogrzewanie CO reszte prac ma wykonac firma budowlana.czy ktos mógł by mi powiedziec na jaki koszt musze sie przygotowac? z góry dziekuje

moniss
28-09-2009, 23:50
Ostatnimi czasy postanowiłam powoli zacząć remont mieszkania.
Dziś zamówiłam okna wraz z parapetami. Powinny być zamontowane jeszcze w październiku. Wydatek z robocizną to 4,5 tys. (4 okna, 1 drzwi balkonowe) - sąsiedzi twierdzą, że niedrogo.
Z kolei na przyszły rok planuję remont łazienki z budżetem 5 tys. Może nawet coś wyskrobię z portfela na maleńki pokoik o pięknej nazwie WC :)
Póżniej znów rok oszczędzania aby z przedpokoju i pokoi-kopciuszków zrobić piękne królewny. Na koniec zostanie kuchnia.

natash
30-09-2009, 09:29
Mieszkanie 76 m2.
- połączenie kuchni z pokojem, połączenie wc i łazienki
- nowa łazienka, armatura, meble, baterie, wszystko
- nowe posadzki w kuchni, łazience, przedpokojach, wylewanie posadzki w celu równania
- gładzie i malowanie ścian w każdym pomieszczeniu gdzie niema kafli na ścianach
- nowa instalacja wod-kan
- wszędzie podwieszony sufit, korytarze, łazienko-wc, kuchnia oświetlenie w suficie, transformatory schowane pod sufitem (to akurta nie trafne rozwiązanie :) )
- nowe drzwi (porta 1,2k sztuka 4 sztuki)
- nowe drzwi wejściowe (Gerda 1,5 sztuka)
- kafle wszędzie kładzione bez wykończeń plastykowych, tylko szlifowane
- nowa instalacja elektryczna, kable tv i internetowe w ścianie do każdego z pomieszczeń
- nowe włączniki, gniazdka elektryczne, tv, internetowe - ok 2k

suma ok 40k (robocizna - 12k, wszystko robiła 1 osoba ok 4 miesięcy)

Do tego teraz kuchnia ok 10k meble i sprzęt ok 6k

Jedyne co nie zostało ruszone to stary parkiet w pokojach, listyw przypodłogowe nowe, kaloryfery były nowe, okna były nowe, parapety częściowo wymienione, rury w rogach pokoi od OC zabudowane.

tribalrs
30-09-2009, 12:37
okna 3,500
(pseudo)hydraulik 1 500
drzwi 2 600 (dre + gerda tt plus) , ich montaż ok 700-800 pln
kafelki + wyposażenie łazienki ok 4 000
kontener na gruz 220 + 100 "pomocnicy"
gips, farba, kable, gniazdka itd ok 1500
zalanie sasiadki :) 350
koszty "dodatkowe" typu pizza, napoje, co namniej 300


a do końca jeszcze daleko...

IZA30
14-10-2009, 11:13
Ostatnimi czasy postanowiłam powoli zacząć remont mieszkania.
Dziś zamówiłam okna wraz z parapetami. Powinny być zamontowane jeszcze w październiku. Wydatek z robocizną to 4,5 tys. (4 okna, 1 drzwi balkonowe) - sąsiedzi twierdzą, że niedrogo.
Z kolei na przyszły rok planuję remont łazienki z budżetem 5 tys. Może nawet coś wyskrobię z portfela na maleńki pokoik o pięknej nazwie WC :)
Póżniej znów rok oszczędzania aby z przedpokoju i pokoi-kopciuszków zrobić piękne królewny. Na koniec zostanie kuchnia.

A nie lepiej wziąc ...20 kredytu i zrobic sobie od razu wszystko... :wink:

anja-bo
28-10-2009, 09:28
No to i ja "pochwalę się" swoimi wydatkami. Na wakacjach skonczylismy remont mieszkania 61-metrowego w bloku. Oczywiście nie wszystko jest jeszcze skonczone. Prawie wszystko robilismy sami (ja :), mąż, mój ojciec i czasami teść). Trwało to pół roku.
A co było robione? - wszystko. totalna demolka, przestawianie ścian, wybijanie przebić do pokoju, w łazience, zrywanie boazerii, tapet, starych płytek w łazienkach i korytarzu, elektryka, instalacja wod-kan na nowo,
Sciany robione niemal od podstaw (szpachlowanie, gładzenie, docieplanie niektórych ścian, płyty g-k na ścianach i trochę na sufitach.
Wymiana dwóch okien i 3 drzwi (w tym wejsciowych).
nowe podłogi - gdzieniegdzie wylewki, wszędzie nowe posadzki (panele i płyty gresowe),
nowa łazienka (płytki +sprzęt)
oczywiście wszędzie malowanie, gdzieniegdzie płytki ceglane na ścianach.
meble kuchenne i sprzęty mielismy jeszcze całkiem nowe z poprzedniego mieszkania, więc tylko przenieslismy.
wydatek na same matreiały - policzone ok. 25 tys, ale dużo jeszcze nie policzonych wydatków, więc może 30 tys. bez robocizny. dodam, że większość materiałów mieliśmy ze sporymi zniżkami (nawet do 20-30%).
Na robociznie zaoszczędziliśmy z pewnością ok. 15-20 tys.

tribalrs
28-10-2009, 09:52
A nie lepiej wziąc ...20 kredytu i zrobic sobie od razu wszystko... :wink:

Pożyczasz 20, spłacasz 30, a przy okazji powierzasz mieszkanie różnej maści "specjalistom", po pracach których zostaje tylko ból głowy i dochodza kolejne koszta.

Jak dla mnie to opcja "krok po kroku" jest zdecydowanie lepsza.

nasznowydom
31-12-2009, 10:22
Na remont 49m2 wydałem około 30 tysięcy, ale nie robiliśmy np. wymiany instalacji elektrycznej. Kuchnia i łazienka - nowe kafelki i urządzenia, pokoje: nowe podłogi, gładzie i malowanie, wymiana okien w jednym pokoju. Kafelki były ze średniej półki (ok. 60/m2), podobnie panele (ok. 50/m2).

KamillaDeMon
15-01-2010, 10:48
My remontujemy nasze 46 m2. Poleciały wszystkie ściany działowe, bo równanie ich wyniosłoby więcej niż postawienie nowych. Wymieniliśmy instalację elektryczną i hydraulikę. Pochowaliśmy wszystkie rurki w ścianach. Podłoga została skuta, położyliśmy ogrzewanie podłogowe i laliśmy nową podłogę. Mąż jest budowlańcem, więc "robocizna" za darmo, większość materiałów sprowadzaliśmy z Niemiec, więc tanio nie jest;/ Na razie są to drobne kwoty, ale już się boję zakupu płytek, parkietu i...kuchni. Wczoraj zamówiłam drzwi, ograniczając się do minimum- zewn.1500 zł, wewn.1200 zł (drewno) i zastanawiam się czy to drewno wewnątrz ma sens. Plany mieliśmy oczywiście niebiańskie ale teraz szukamy gdzie taniej.
Za kuchnię (same meble) wywalimy około 7 tys zł, blat zażyczyłam sobie 8 cm, więc będzie drogo.
Jedna z sąsiadek poszła na zamianę na piwnice (pod nami) i butla gazowa plus bojler będzie w piwnicy a nie w szafce!
A druga z sąsiadek przyczyniła się do olbrzymiej mokrej plamy na naszym suficie- dobrze że jeszcze nie podwieszanym...
3majcie kciuki:)

worobiej
15-01-2010, 21:15
Witam,

myślę, że nie ma sensu dyskutować o kosztach remontu i urządzania mieszkania. Ja jestem w trakcie remontu swojego 69 metrowego mieszkania. Zakończy się ta akcja pewnie kosztami około 70-80 tyś. ale jak pisałem wcześniej - różnice mogą być ogromne. Każdy ma inne wymagania, potrzeby.

Pozdrawiam

pawel-71
25-01-2010, 10:28
Rozstrzał pomiędzy nawet tym samym metrażem może być spory, jeden będzie miał proste ściany inny krzywe i już wyda więcej na ich wyrównanie itp.

Poza tym koszty samych materiałów w zależności od jakości, producenta itp też bywają spore. Ja u siebie dawałem materiały budowlane z średniej półki io wyniosło mnie to przy 63 m2 ok 60 tys zł . A jeszcze urządzenie to inna bajka :)

gosia4444
28-01-2010, 12:50
Mój generalny - 65 m
łazienka - wymina rur , glazury , kaloryfera , wanny , umywalki , sedesu , oswietlenia
kuchnia - meble w zabudowie , sprzęty ( bez zmywarki , jesteśmy już w 2 szt)
glazura na ścianie i podłodze , oświettlenie , stól , krzesła
przeróbki chydrauliczne
wszystkie sciany zdarte do zywego betonu , gipsowane szlifowane i malowane
przeróbki w elektryce i wymiana wszystkich gniazdek i przełącznuków
parkiety cyklinowane
wymiana firanek i karniszy
wymiana wszystkich drzwi -5 szt
szafa komandor , mała przedpokuj
komoda, stolik i szafka RTV -salonik
Koszt 80 tyś w tym robocizna 22 tyś
czas - 6 tygodni

paulinka123
14-05-2010, 22:45
Hej :)

Mam pytanko:

Mam niewielką łazienkę i muszę do niej zakupić płytki... Wie ktoś jaki jest wzór na jej powierzchnię ? Ile kartonów płytek powinnam kupić? Na ile starczy jeden karton?

MAJKELWAWA
14-05-2010, 23:06
Ja muszę odnowić parkiet... 17m kw. Orientuje się ktoś ile to może kosztować?

pozdrawiam :)

a wzoru na powierzchnie niewielkiej łazienki to podejrzewam, że nawet najstarsi Egipcjanie nie znali :)

Laschlo
16-05-2010, 19:11
Hej :)

Mam pytanko:

Mam niewielką łazienkę i muszę do niej zakupić płytki... Wie ktoś jaki jest wzór na jej powierzchnię ? Ile kartonów płytek powinnam kupić? Na ile starczy jeden karton?
Płytki kupujesz w m2 po obliczeniu powierzchni ścian,podłogi,dodatkowej zabudowy.A co do wzoru na powierzchnie -kłania się matematyka: długość ściany x wysokość ściany dają m2.Na każdym kartonie masz podane m2,ilość sztuk,rozmiar płytek,gatunek,,często też klasę ścieralności.Jedno opakowanie nie oznacza naogół 1 m2.

Gormiti
25-05-2010, 19:57
Ja muszę odnowić parkiet... 17m kw. Orientuje się ktoś ile to może kosztować?


Ja orientowałam sie ile kosztuje odnowa desek ( stare kamienicowe dechy, pokryte farbą olejną:bash:) + cyklinowanie + ich ewentualna pojedyncza wymiana i uzupełnianie ubytków + 3 krotne lakierowanie lakierem juz dobrej klasy to koszt 50-60zł na metr. Mysle, ze samo cyklinowanie będzie duzo tansze :)

Ja jestem przed remontem strego mieszkanka kamienicowego 73m i jak patrze ile kaski przeznaczacie na remont to chyba na nic mi nie strczy :bash:
Ja łazienki w tym roku nie robię, w przyszły będą w bloku wymieniac instalacje wodne i ciągnąc C.O. (poczatek instalacji zacznie mi się włazience) - dlatego ta przyjemnosc zostawiam sobie na przyszły rok.
Wszystkie rury do c.o. puszczę po mieszkanku (kaloryfery tez kupie w przyszłym roku) i w kuchni juz doprowadzimy nowe rury od ciepłej i zimnej wody.
Kuchnie ze sprzętem mam 3 letnią, wiec narazie nie wymieniam. Reszte mebli tez narazie zostawiam. Chce tylko dwie szafy wnękowe załozyc.
Okna tez juz są wymienione.
Ekipe remontowa mam fajna, solidną (cenowo tez) i dokładną do bólu :yes:, za niedługo robimy wycene ... juz się boje ... ekipa sprawdzona w 100% na domku mojej mamy :yes:

Mi marzy zamkniecie się w 30tys :yes:

stokrotka_1511
04-06-2010, 18:40
mam zamiar zrobić remont kapitalny w mieszkaniu w starej kamienicy z lat 30. do zrobienia: podział kuchni na dwa pomieszczenia kuchnię i łazienkę z wc, której nie ma w mieszkaniu wogóle + wejście doń i wszystkie potrzebne instalacje i projekty. wyrównywanie ścian, podłóg, ogrzewanie gazowe + projekt (piec gazowy dwubiegowy w miarę dobry i niedrogi), wymiana elektryki + projekt, meble to koszt rzędu 3000 za sam materiał -robimy sami ale nie wiem jak reszta czy ktoś się orientuje? W przedpokoju,łazience i kuchni (razem jakieś 14m2) na podłodze kafle ale jakieś nie drogie, w pokojach (klasy średniej) panele i coś co wyciszy podłogę bo mam sąsiada, któremu przeszkadza moje chodzenie w nocy do toalety (ok 35m2 :)okna wymienione, zrobić coś z jedną ścianą zewnętrzną na której jest wilgoć i wychodzi pleśń

BŁAGAM O POMOC!!!!!!!!! jaki to koszt? muszę wiedzieć ile się zadłuże a już niedługo mam termin porodu i muszę się pośpieszyć bo inaczej moje maleństwo w zimę zamarznie w tym mieszkaniu

julianeczka
22-07-2010, 11:21
oj to trudne pytanie . tymbardziej ze jest to kamienica.sama jestem w fazie remontu i najgorsze jest to ze wyliczenia sie zminiają cały czas. Po prostu okazuje sie ze cos jeszcze trzeba wykonac. najlepiej wez jakiegos speca - niech wyliczy robocizne, wieksze materialy mozesz popatrzec na ceny w sklepach i mneij wiecej przekalkulowac. Podłogi - mozesz wejsc do jakiegos sklepu, może komfort - tam policza ci i wyjasnia wszystko za darmo. zalezy czy bedzies zrobic wylewki, w jakim stanie sciany itd. Zycze powodzenia :rolleyes: . Mnie remont 60 mkw. gladzie, malowanie, podlogi, lazienka elektryka wyniósł - 40 tys.

marinella879
06-11-2010, 21:26
ja w czerwcu remontowałam nasze M2 (49m2) i wydałam ponad 50 tys
teraz kupujemy wieksze bo jednak w dwóch pokojach nam ciasno liczę ze na wykonczenie i urzadzenie 71m2 potrzebuje min 80 tys
Patrząc na ostatni remont to pewnie w 100 tys się zdołam zamknać bo teraz chcę ciut mocniej poszalec z kafelkami i innymi sprawami

pepejeans
09-11-2010, 12:41
ciężko określić koszt remontu mieszkania
przecież każdy z nas ma jakieś priorytety, wymagania i bardziej lub mniej nabity portfel :)
i pytanie co chcemy osiągnąć i jakim kosztem

Kornacki
12-11-2010, 12:38
Minimum 30 tys. PLN pod warunkiem, że prace wykonasz sam, a materiały nie będą z górnej półki.
*Meble do kuchni to koszt rzędu 1000-2000 PLN (standardowe, nie na zamówienie), Dodatkowe wyposażenie to ok 5000-8000 PLN
Łazienka to koszt ok 7000 -8000 PLN
Panele podłogowe do całego mieszkania (z montażem) ok 5000 tys.

Myślę, że najdroższe będą okna. Najlepiej brać PCV.

nemi
12-11-2010, 18:33
Hmmm...

Jestem na etapie wykańczania mieszkania więc się mniej więcej orientuję w cenach niektórych elementów, dlatego Twoja wypowiedź troszkę mnie zaintrygowała.

- meble do kuchni za 1 tys zł... skąd? Z Leroy Merlin? Z gazetki?

- łazienka 7-8 tyś zł... Hmmm - moja ma 4 m2 - i póki co płytki, klej + robota wychodzi 8 tyś; nie liczę białego montażu (+2,5 tyś.), baterii (min. 1 tyś, wybrałam rańsze), fug, pozostałych elementów wykończenia, jak ytongi do obudowy wanny, folia w płynie, siatki, płyty GK, profile i inne elementy montażowe, oświetlenie, lustro, mata grzewcza, meble łazienkowe i pół miliona innych rzeczy. Generalnie łazienka to wydatek ok 13-15 tys. A w przypadku remontowanej to jeszcze trzeba dołożyć koszt doprowadzenia jej do stanu np. deweloperskiego + ewentualne przeróbki.

Moim zdaniem, licząc dość oszczędnie remont mieszkania to ok. 1 tys. za 1 m2

No chyba, że ktoś ma ochotę na wersję soft (panele po 15,99, płytki po 19,99 m2, itp), to może wyjść taniej. :)

dudi82
15-11-2010, 12:38
Jedna z sąsiadek poszła na zamianę na piwnice (pod nami) i butla gazowa plus bojler będzie w piwnicy a nie w szafce!
)

Butla w piwnicy?! Wiem, że to stary wątek i pewnie już po remoncie ale zastanówcie się, czy to dobre rozwiązanie. U mnie np. w piwnicy nic takiego jak kanistry, butle, łatwopalne płyny itp przetrzymywać nie można. Co w przypadku jakiejkolwiek nieszczelności? Macie tam jakieś czujniki obecności gazu? Strach na takiej bombie siedzieć.

panicz
22-11-2010, 12:22
Remont mieszkania to od 200zł/m2 za gruntowne odświeżenie i odnowienie mieszkania do 400-500zł/m2 za gruntowny remont (wyburzenia, murowanie ścianek, wymiana wszelkich instalacji, nowa wylewka, gładź na ścianach, itp.). Mówię o samej robocie, bez materiałów.
Pozdrawiam

mrówka75
10-03-2011, 13:33
łazienka 4,6m stan deweloperski:
meble 2600
drzwi 3000
geberit1000
kibelek 2000
płytki 4000
kabina 3000
brodzik 500
panel 1300
grzejnik 1400
umywalka 800
oświetlenie1000
robocizna 6500
już poszło ponad 26000 i nie szalałam z materiałami z górnej półki. Podziwiam jak ktoś liczy, że uda mu się zrobić remont całego mieszkania za 30 tys:no:

mefiko
27-03-2011, 18:23
Sorry, ale jak dla mnie drzwi za 3000, płytki w łazience o pow.4,6 m za 4000 to są właśnie raczej materiały z górnej póki.

nemi
27-03-2011, 18:34
Sorry, ale jak dla mnie drzwi za 3000, płytki w łazience o pow.4,6 m za 4000 to są właśnie raczej materiały z górnej póki.

Co do drzwi to się zgodzę. Co do płytek - zdecydowanie nie. Ja moje też kosztowały ok. 4000 - Mogano / Travena z Paradyża. Nie sądzę, żeby to była wyższa półka. Dodatkowo płytki kupowane w sklepie internetowym, więc sporo taniej niż w tradycyjnym.

kkkamilka
28-05-2011, 18:17
pracuje w sklepie łazienkowy i projektuje i stwierdzam :
koszt materiałów potrzebny na łazienke5 m2 - 8-9 tys
robocizna : 6 tys

co do nemi płytki travena mogano nie są najtańszymi płytkami. Cena 130 zł za 1 m2 to duzo i nie koniecznie do bloku - duzo docinek. Przyjmuje się kafelki do 65 zł za 1 m2

sama jestem na etamie wykańczania 56 m2 mieszkanka i mamy na to 50.000 i mimo znajomości i super cen jakie moge sobie załtwić to powoli stwierdzam, ze mozemy sie nie zmieścić :( czemu? ekipa remontowa zdziera! jezeli ktoś zna się na wylewkach, gładziach i karton gipsach to jest to idealny budzet, ale bez tych umiejętności i czasu marnie to widze :(

kamil799
20-07-2011, 16:35
Ja wlasnie skonczylem kapitalny remont mieszkania 60m.Koszt remontu łącznie z wymiana instalacji,zabudowa kuchni wraz ze sprzetem,zabudowa przedpokoju i sypialni to ponad 40 tys.Mialem dobrego fachowca ktory zrobil to bardzo dobrze i niedrogo.Firma godna polecenia,sa bardzo elastyczni pod wzgledem cen,siedzibe maja na podlasiu ale z tego co wiem dzialaja tez poza.Naprawde polecam www.rwsrvis.pl.Moge przeslac zdjecia na emaila.

kamil799
20-07-2011, 16:36
zgubilem litere powinno byc www.rwservis.pl

NatkaB
22-03-2012, 11:25
Remont mieszkania to od 200zł/m2 za gruntowne odświeżenie i odnowienie mieszkania do 400-500zł/m2 za gruntowny remont (wyburzenia, murowanie ścianek, wymiana wszelkich instalacji, nowa wylewka, gładź na ścianach, itp.). Mówię o samej robocie, bez materiałów.
Pozdrawiam



Znalazłam odpowiedz na moje pytanie zadane w innym wątku :-) Na ile aktualne są te ceny?

witu102
15-04-2012, 11:25
około pół roku temu w Krakowie 72m2 53k zł bez łazienki i WC (na to liczę dodatkowe 15k zł, ale w późniejszym terminie). W cenie nowa instalacja elektryczna, LAN, RTV-SAT + niskonapięciowa LED (ok 4k zł), tynki, panele ok 50m2x 60zł/m2, meble do kuchni i sprzęty (około 23k zł), malowanie i meble do 3 pokojów (ok 9k zł).

rodan
17-10-2012, 01:48
Moje mieszkanie 72 m , od 200 tyś przestałam liczyć :( Ze starych rzeczy została tylko kuchnia - lekko przerobiona(nowe blaty- nie z kamienia) Brakuje jeszcze oświetlenia, drzwi do pokoju i łazienki oraz regał w salonie i szafka w łazience.

himalaya
17-10-2012, 14:58
O rany, drogie te remonty! Ja co prawda remontowałem mieszkanie pod wynajem, więc nie kupowałem najdroższych rzeczy, ale też nie ma tam linoleum i lamperii ;) Mieszkanie 40m2, robione wszędzie gładzie, panele, malowanie, lampy, łazienka od zera, aneks kuchenny z kaflami i meblami. Mieszkanie około 8000zł materiały i robocizna, kuchnia ~4000zł (nie ma jeszcze lodówki, piekarnika...), łazienka ~5000zł. Wszystkie materiały kupowałem sam, robotników przez znajomych albo z Oferii (polecam).
Wniosek mój jest taki, że da się zrobić gruntowny remont mieszkania za 50zł/m2. Ba, dałoby się nawet za 30-40zł, ale z najtańszą kabiną prysznicową, byle jakimi kaflami i farbami marki "hipermarket".

joliska
29-10-2012, 07:32
Himalaya, przy Twoich kosztach remont kosztował Cię 500 zł/m2, a nie 50 :lol2:

nemi
30-10-2012, 14:26
Wniosek mój jest taki, że da się zrobić gruntowny remont mieszkania za 50zł/m2. Ba, dałoby się nawet za 30-40zł, ale z najtańszą kabiną prysznicową, byle jakimi kaflami i farbami marki "hipermarket".

Himalaya gratuluję zatem GRUNTOWNEGO remontu mieszkania o powierzchni 40 m2 za kwotę 2.000 zł (40 m x 50 zł/m2). Przyznam szczerze, że chyba nie chcę sobie wyobrażać efektów.

Z Twoich kalkulacji wynika, że Twój remonto kosztował Cię 10 razy więcej. Zdradź proszę jak zatem zrobić remont we wskazanym przez Ciebie budżecie, bo to może być naprawdę bardzo ciekawe i pouczające. A i jeśli to możliwe to ja poproszę także o tę wersję soft za 30 zł / m2 z najtańszą kabiną prysznicową i byle jakimi płytkami. :D

Sorry za szczerość, ale trochę fantazja Cię poniosła...

zrobtosama
30-10-2012, 17:30
Nie wiem jak to sie dzieje, ze w cene remontu mieszkania wlicza sie takze jego urzadzenie czyli meble, oswietlenie, sprzet rtv itd. W moim zrozumieniu remont obejmuje instalacje, podloge, sciany, sanitaria w lazience, czyli stan surowy mieszkania.

nemi
31-10-2012, 18:23
Moim zdaniem powinno się wliczać... nie wiem jak to nazwać... może wyposażenie trwałe, czyli coś, czego nie wyniesiemy przy przeprowadzce, np. szafy wnękowe, zabudowy, meble kuchenne na wymiar, szafki pod umywalkę w łazience itp.

joliska
01-11-2012, 11:10
Trzeba rozróżniać remont (w domyśle używanego) mieszkania i wykończenie (nowego) mieszkania - to ostatnie obejmie poza robotami budowlanymi także wyposażenie :yes:

gumis107
03-11-2012, 10:46
a mnie kosztowal kapitalny remont starego 100 letniego domu ok 20.000zl(wszystko do roboty,wszystkie instalacje ,wylewki,praktycznie z domu zostaly gole sciany) i kilkaset godzin mojej roboty i to lacznie z meblami antycznymi ,wyposarzeniem ,kominkami itp.Wyremontowany dol domu (bo teraz robie strych) to 2 pokoje kuchnia lazienka oraz piwnica mieszkalna w starej cegle .Duzo zaoszczedzilem , bo mialem czas i nie gonily mnie zadne terminy ,wiec moglem ustrzelic rozne rzeczy na wyprzedazach (koncowki seri te sprawy)i sporo rzeczy trafilem okazyjnie w sieci ,czesto nawet za darmo ,bo mam duzego busa oraz powierzchnie do skladowania i szybko reagowalem na ogloszenia z seri "oddam ".Oczywiscie gdybym musial to robic na szybko,kupowalbym meble w desie to koszta wynioslyby kilka razy tyle.Pzdr

Dominik bfc
04-11-2012, 00:41
czy możesz zaprezentować ten remont za 20 tysi :)

gumis107
04-11-2012, 18:40
Witam prosze bardzo tak ,wyszedl kominek jeszcze niekompletny ,zdjecie zrobione w czasie remontu http://imageshack.us/photo/my-images/707/obraz534.jpg/ kuchnia jeszcze w trakcie remontu ,ale cegla zostala na wierzchu ,zreszta w mieszkalnej piwnicy tez ja zostawilem http://big-dot.cba.pl/img/1254871359.jpg tak wyszedl duzy pokoj http://imageshack.us/photo/my-images/706/obraz765.jpg/ a tak poza tym to chyba najtanszy dom w "mojej wsi " ,bo kosztowal mnie z remontem imeblami i wyposarzeniem tyle ile przecietnie kosztuje garaz ,czyli ok 70tys zl,a ze zrobionym strychem ,czyli 6 pokoi ,centralne kuchnia ,aneks kucheny 2 lazienki, mieszkalna piwnica ogrodzeniem z kamienia , kotlownia , garazem wyjdzie ok 130-140tys zl czyli rownowartosc kawalerki.Pzdr

darriusz
05-11-2012, 09:14
Z wymianą mebli to na pewno z 50 tyś powinno wystarczyć.

Valdemar77
31-01-2013, 07:55
Zawsze trzeba liczyć +10-20% zakładanego budżetu. Trzeba pamiętać o rzeczach które najczęściej się pomija - jak kontakty, listewki + inne doróbki. Niby to są groszowe sprawy ale jak policzymy ile tego jest to sie robi większa kwota.

__________________________________________________
Zapraszam: fotografia ślubna poznań (http://www.slubny-fotograf.net/oferta/)

mmaanolo
01-02-2013, 14:02
Witam wszystkich,
Kiedyś sam robiłem remont generalny mieszkania 65 metrów i zdecydowanie trzeba uwzględnić, że koszty materia łów i robocizny będą większe. Szczególnie trzeba uważać na koszt robocizny. Wszystko było ustalone - a na koniec cennik i wyszło + 40 %. Bardzo często tak jest.
Teraz sam mam firmę remontowo-budowlaną i wiem jak nie robić, żeby Klient był zadowolony i żeby być godnym polecenia. Jest wycena, jest kosztorys i mogą dojść koszty w przypadku powiększenia zakresu prac ale mogą i zawsze powinny w przypadku rezygnacji z Klienta z niektórych punktów kosztorysów. Wszystko jasne i oczwiste.
Pozdrawiam

afryka
07-02-2013, 11:03
Podłączę się do tematu, bo też się przymierzam do remontu mieszkania - dużego, starego (ponad 100 lat) i zaniedbanego. Zupełnie nie wiem, jak wycenić roboty i jak się w ogóle do sprawy zabrać, na razie podczytuję :)
Z dotychczasowych doświadczeń mam takie, że generalny remont kuchni w obecnym mieszkaniu w bloku, razem z wymianą wszystkich sprzętów i mebli miał nas kosztować 13 tysięcy, a wyszło prawie 20. Więc naprawdę trzeba założyć spory margines.

marynata
11-02-2013, 16:54
Afryka,jeżeli z nowymi tynkami i instalacjami, 150 tyś to absolutne minimum.
W dziale przebudowy i remonty znajdziesz dzienniki remontów starych domów i możesz zapytać o konkretne kwoty.

Miśka76
17-02-2013, 20:29
No i dobrze się z góry dogadać z wykonawcami precyzyjnie, zeby się nie okazało, ze zrobią za mało albo policzą za dużo :) Dla mnie to zawsze najgorsza część remontu była.

Rudzikson
20-03-2013, 09:26
Ja wolałam, a raczej musiałam zainwestować w fachowców. Zostałam sama i nie miał mi kto pomóc w remoncie. Dostałam mieszkanie po babci. Totalny prl, nie mam pojęcia kiedy było tam cokolwiek naprawiane. Na początku chciałam sprzedać, ale moja sytuacja się pokomplikowała i musiałam tam zamieszkać. „Specjaliści” z firmy remontowej wyliczyli mi, że za totalną demolkę i położenie wszystkiego na nowo (kuchnia, łazienka, 3 pokoje, grzejniki, parapety, drzwi, okna, podłogi, no wszystko) mam szykować 50 tysięcy :/ (mieszkanie 52m2). Najgorsze jest to, że nie miałam kasy i musiałam się zapożyczyć :( Banki z góry mi odmówiły (pracuję na umowę zlecenie) i wzięłam pożyczkę w takiej instytucji, janvest. Jak tak odwiedzałam te wszystkie firmy parabankowe w Toruniu, które oferowały mi pożyczki, to ta była jedną tańszych. Kasę dają praktycznie od razu, warunki jasno spisane na umowie, bez żadnych haczyków i dodatkowych kosztów. Dają możliwość przedłużenia terminu spłaty, co mi akurat bardzo odpowiada, bo pewnie w pół roku się nie wyrobię :) Mieszkanko jest zrobione na błysk, szybko i solidnie. A i mam dwa pokoje do wynajęcia w Toruniu, jakby ktoś szukał.

PS. firmę remontową też mogę polecić :)

EmKa88
01-04-2013, 11:15
Ja dużo robię sam ,ale i tak pieniądze uciekają w astronomicznym tempie. Wstępnie przeznaczyłem na remont 30 tys.

jok007
04-04-2013, 21:43
Ja 10 lat temu robiłem sam (poza łazienką) 55 m2 i wyszło mi od stanu surowego ponad 40 tysięcy (uwzględniając całe wyposażenie od gołych ścian do w pełni wyposażonego mieszkania). Do stanu zdatnego do zamieszkania zapłaciłem jakieś 20k (w 80% gotowa kuchnia i łazienka, reszta pomieszczeń na pożyczonych meblach), reszta zeszła na wyposażanie w późniejszym czasie.
Jeżeli chodzi o remont łazienki, to jest na sieci fajny artykuł, który dość dokładnie opisuje koszty wykończenia (http://kalkulatorybudowlane.pl/koszt-wykonczenia-lazienki).

igorgumis
15-04-2013, 10:49
ja robiłam niedawno generalny remont w mieszkaniu 56 m2 i wyniósł mnie on ponad 50 tys. zł. w cenie była kuchnia na zamówienie, sprzęty agd, wymiana instalacji, paneli, płytek, okien malowanie i wygładzanie ścian..na początku myślałam, że 30 tys. będzie wystarczyło, ale szybko się przekonałam że jednak nie.. :-)

alina86
09-10-2013, 19:23
witam, prosze o porade- ile kosztuje metr kwadratowy zrobienia gładzi- sciany w bloku- nigdy gładz nie była robiona, sciany sa proste, ale mają małe dziurki- chodzi mi o cene materiałów, a nie robocizne. Cene gladzi i innych tynków, klejów, czy co tam jest do tego potrzebne. z góry dziekuje:)

Tomek_zet
10-10-2013, 19:11
My kupiliśmy niedawno synowi mieszkanie w Tarnowo Park. Nowe, więc wszystko wykańczaliśmy ze stanu deweloperskiego. Remont 75m2 wyniósł ich podobno około 80 tys złotych, ale zrobili wszystko w dobrym standardzie tak, jak sobie wymarzyli. Mieszkanie wyszło pięknie - jest w jasnych kolorach, do tego słoneczne, więc chce się tam przebywać.

stefan buczynski
29-10-2013, 15:47
My kupiliśmy niedawno synowi mieszkanie w Tarnowo Park. Nowe, więc wszystko wykańczaliśmy ze stanu deweloperskiego. Remont 75m2 wyniósł ich podobno około 80 tys złotych, ale zrobili wszystko w dobrym standardzie tak, jak sobie wymarzyli. Mieszkanie wyszło pięknie - jest w jasnych kolorach, do tego słoneczne, więc chce się tam przebywać.

Sorry za offtopic, ale to prawda, że Amazon będzie miał w Tarnowie swoją siedzibę? Bo jak tak, to takie mieszkanie może okazać się niezłą inwestycją…

alfaomega
30-10-2013, 09:01
Wynajęcie ekipy kosztuje, ewentualnie można po znajomych popytać i znaleźć fachowca, który zrobi remont "na czarno", ale jeśli jest sam, to na pewnie szybki nie będzie sie można wprowadzić. Ja z żoną to, co mogliśmy zrobić sami to zrobiliśmy, np kładzenie tapety, malowanie. Ale za płytki i panele na ścianie się nie braliśmy. Na podłodze poołożyliśmy w jednym pokoju, ale w drugim już robił fachowiec.

Tomek_zet
07-11-2013, 18:40
Sorry za offtopic, ale to prawda, że Amazon będzie miał w Tarnowie swoją siedzibę? Bo jak tak, to takie mieszkanie może okazać się niezłą inwestycją…

Im to za bardzo się tam podoba żeby mieli zaraz sprzedać czy wynająć mieszkanie, ale jeśli ktoś je kupił z myślą o Amazonie na pewno zarobi.

basiek8103
02-07-2014, 21:43
Jak to dobrze, że ojciec mi robil mieszkanie - duzo pieniazkow zaoszczędzonych. Jak pan architekt zarzyczyl sobie 10 tys. za meble do kuchni, to ojciec stwierdzil, ze zamowi materialy i zrobi sam. jak powiedzial tak zrobil. Zamiast 10 tys, kuchnia wyniosla 5 :)

Kal_b_E
02-07-2014, 23:19
basiek -> Trochę odgrzebałaś ten temat z niebytu :)

andrzejkoziol11
28-06-2016, 08:54
Jak masz mieszkanie i chcesz je zmienić całkowicie, to musisz się liczyć z kosztami rzędu 20 tyś na kuchnię, 10-15 na łazienkę i na pokoje 5-8. Spory to koszt.

faraonka
20-08-2016, 14:27
u nas wyszło chyba koło 40 tys.

Alishia
19-03-2017, 11:06
to zależy od zakresu prac remontowych i co miałoby wchodzić w ich zakres, jak duże jest mieszkanie itp. Ciężko tak powiedzieć.