PDA

Zobacz pełną wersję : Czym gruntować ?



hub75
02-06-2008, 12:28
Hej,
Mam ściany gipsowe, na to gips szpachlowy Nidy i następnie "grunt" farba jedynka z wodą. Teraz chciałbym pomalować ściany farbą Flugger i pytanie: czym powinienem zagruntować moje ściany ? Nie pytajcie dlaczego ściana jest zagruntowana farbą a nie gruntem - fachowiec który to wymyślił już nie pracuje u mnie :-)
Drugi przypadek to kawałek ściany jest już zagruntowany UniGruntem z Atlasa, pomalowany Fluggerem i okazuje się że trzeba na to przykleić płytę KG żeby ściana była "grubsza" i licowała się z kafelkami. Czy trzeba zrywać farbę?

Z góry dzięki za pomoc!

02-06-2008, 12:50
... fachowiec który to wymyślił już nie pracuje u mnie :-) ...
wyjechał do Anglii ? :o
zostałes sam ... ? :-?

hub75
02-06-2008, 12:54
... fachowiec który to wymyślił już nie pracuje u mnie :-) ...
wyjechał do Anglii ? :o
zostałes sam ... ? :-?
W Anglii to on już kiedyś był, a teraz to się obraził i muszę sam malować...

piotrulex
02-06-2008, 13:07
czesto sie gruntuje rozcienczona biala farba lub nawet nie rozcienczona. zwykla biala, 10l za 20 zeta. my tez tak robilismy i nie wydaje mi sie aby bylo to niewlasciwe rozwiazanie. mamy tylko cem-wap. przed przyklejeniem plyty KG ja bym farby nie skroibal. jak nowa to trzyma sie dobrze

02-06-2008, 13:35
czesto sie gruntuje rozcienczona biala farba ...
j.w.

hipolitt kwass
02-06-2008, 19:08
gips pod malowanie najlepiej gruntowac farba rozcienczona z woda... ale jak widac wszystko wiesz lepiej wiec po co pytasz?

hub75
03-06-2008, 05:59
... ale jak widac wszystko wiesz lepiej wiec po co pytasz?
Odpowiedź żenua. bez komentarza.

Jeden z fachowców który miał mi malować, stwierdził że farba lateksowa nie bedzie się trzymac takiego podłoża i trzeba skrobać "grunt"

hipolitt kwass
03-06-2008, 07:39
chlopie, wiesz ze farba lateksowa to w gruncie rzeczy farba akrylowa tyle ze o lepszych wlasciwosciach uzytkowych? a Twoj nowy fachowiec to wie?... wez kubelek i przeczytaj jaki podklad pod farbe zalecil producent, ale jak chcesz zaoszczedzic pieniazki to maluj na tak przygotowanej powierzchni i nie sluchaj bzdur wyglaszanych przez kolejnych ekspertow, bo nie bedziesz od tego madrzejszy

hub75
03-06-2008, 10:01
chlopie, wiesz ze farba lateksowa to w gruncie rzeczy farba akrylowa tyle ze o lepszych wlasciwosciach uzytkowych? a Twoj nowy fachowiec to wie?... wez kubelek i przeczytaj jaki podklad pod farbe zalecil producent, ale jak chcesz zaoszczedzic pieniazki to maluj na tak przygotowanej powierzchni i nie sluchaj bzdur wyglaszanych przez kolejnych ekspertow, bo nie bedziesz od tego madrzejszy

Spadaj bucu nie chcę Twoich pseudo porad.

hipolitt kwass
03-06-2008, 18:15
chlopie, wiesz ze farba lateksowa to w gruncie rzeczy farba akrylowa tyle ze o lepszych wlasciwosciach uzytkowych? a Twoj nowy fachowiec to wie?... wez kubelek i przeczytaj jaki podklad pod farbe zalecil producent, ale jak chcesz zaoszczedzic pieniazki to maluj na tak przygotowanej powierzchni i nie sluchaj bzdur wyglaszanych przez kolejnych ekspertow, bo nie bedziesz od tego madrzejszy

Spadaj bucu nie chcę Twoich pseudo porad.

to posluchaj fachowca, i walnij se te farbe na leb to moze ochloniesz wsioku

hub75
03-06-2008, 22:53
to posluchaj fachowca, i walnij se te farbe na leb to moze ochloniesz wsioku

Prymityw.