PDA

Zobacz pełną wersję : Klinkier pilne!



Leszko
19-09-2003, 19:49
Witam!
Mam problem który muszę rozwiązać do jutra rana,
Jutro trzeba dostarczyć cegłę klinkierową na komin,fachowców multum
jedni radzą cegłę pełną ,a inni tzw. dziurawkę u góry zakończyć trzy rzędy
pełną. Dziurawka zdecydowanie tańsza. Jaka jest różnica co mam robić? :roll:


pozdrawiam
Leszko

FREDY
19-09-2003, 20:14
Lepiej zainwestuj trochę więcej i daj pełną. Będziesz spał spokojnie i nie będziesz sobie potem pluł w brodę. W takiej cegle łatwiej wykonać bruzdę pod obróbkę. No i prawdopodobieństwo przecieku i pęknięcia jest mniejsze.

Leszko
19-09-2003, 20:22
Lepiej zainwestuj trochę więcej i daj pełną. Będziesz spał spokojnie i nie będziesz sobie potem pluł w brodę. W takiej cegle łatwiej wykonać bruzdę pod obróbkę. No i prawdopodobieństwo przecieku i pęknięcia jest mniejsze.
Skąd może być przeciek jeżeli może być dobrze murowane i fugowane

FREDY
19-09-2003, 20:29
Dobrze napisałeś - jeśli są dobrze wymurowane i zaspoinowane to OK. Ale po czasie jeśli gdzieś spoina się rozszczelni ( np. wewnątrz komina - przecież komin jest otwarty np. od kominka) to woda dostanie się do wnętrza cegły dziurawki a potem tylko myk , myk , myk i jest w domu. Jak masz cegłę pełną to masz spokój.

sta28
19-09-2003, 21:19
Dałem dziurawkę i z wierzchu pełną, ale w obu kominach (dymowy i spalinowy)mam wkłady...

Leszko
20-09-2003, 07:44
Dzięki za posty chyba zdecyduję się na pełną,ciekawi mnie fakt że nikt nie skarży się na dziurawkę chodzi mi o to że doświadczył iż zrobił błąd z dziurawką
pozdrawiam

hinos
20-09-2003, 07:59
Miałem ten sam problem, przekonał mnie kolega, który wybudował dom przed 10 laty- cegła dziurawka,dwie górne warstwy pełna i...można być spokojnym jeżeli murarz sprawdzony. Ja takich mam i tak zrobię -zaczynam od poniedziałku.