PDA

Zobacz pełną wersję : Ubezpieczenie budowy od kradzie?y



FREDY
19-09-2003, 20:35
Wkrótce wstawiam okna do mojego nowowybudowanego domu i mam pytanie; Gdzie można ubezpieczyć budowę w stanie zamkniętym od kradzieży. Ile to kosztuje i czy macie jakieś doświadczenia w tej dziedzinie.

Maluszek
22-09-2003, 08:11
Ja ubezpieczyłam dom w Compensie - w przypadku kradzieży zwracają 30% wartości ubezpieczenia.

pirat
22-09-2003, 10:52
Czesc
W piatek montowali mi okna - chałupa ubezpieczona od soboty w COMPENSIE ... składka roczna od kwoty 150 tys - ok 340 zł - pakiet pełen wykupiłem (w pełnym oprócz kradzieży jest też dewastacja )
Nie było problemów - potrzebny dziennik budowy (ksero pierwszej strony) + pozwolenie na budowe. Pani z compency przyjechała porobiła fotki i podpisalismy umowę. Mozna spać spokojnie ...
Pirat

22-09-2003, 13:12
A jak ukradną coś z budowy, to jak udowodnisz że to tam było? Nie będzie problemu? Zwłaszcza, że budowa się ciągle zmienia. Co ubezpieczenie obejmuje? Stropy, okna, ściany, kaloryfery, drzwi, inne urządzenia?

tczarek
22-09-2003, 13:51
Nie wiem czy ubezpieczenie o którym mówicie to odpowiedni produkt do budowanego domu. Czy aby ubezpieczyć dom w budowie nie trzeba być tam zameldowany, oraz jakie warunki musi spełnaić aby można było się ubiegać o wypłacenie odszkodowania. Zawarcie ubezpieczenia to fakt opłacenia składki, ale trzeba bardzo uważnie przeczytać inny dokument, o nazwie "Ogólne Warunki" bo tam zawiera się sedno sprawy, czyli co inwestor musi spełnić aby ubezpieczyciel nie wymigał się od wypłaty odszkodowania.

pirat
22-09-2003, 14:01
to ubezpieczenie które mam obejmuje tylko elementy zainstalowane (zamontowane) czyli no okna które sa wmontowane a nie okna składowane . tak samo no piec CO jak bedzie zamontowany to obejmuja jak dopiero go kupiłes i stoi gdzieś w kartonach to nie ... ukradną wiertarke nie obejmuje ... nie trzeba być zameldowanym.
chyba Hestia ma tez jakies ubezpieczenie domu i rzeczy wartosicowych w nim poostawionych ...ale mają duze wymagania no w drzwiach dwa atestowane zamki dokładnie nie powiem ..

Maluszek
22-09-2003, 14:28
W Compensie trzeba przez cały czas dostarczać kopię nowych wpisów do dziennika i tam będzie wszystko wyszczególnione co zostało zainstalowane a co nie.

LK
22-09-2003, 14:37
Z firmami i ubezpieczeniami różnie bywa... Wiem z doświadczenia, że kasę biorą chętnie , za to bardzo nie chętnie wypłacają...A to nie zabezpieczone było, a to brak dowodów że już na budowie a nie w transporcie jeszcze...
Chyba pozostaje stare rozwiązanie : duży nocny stróż z jeszcze większym pieskiem. :evil:
Polecam za to ubezpieczenie budowy do pożaru, powodzi, pioruna itd.itp. i ogólnie od żywiołów i innych nieprzewidywalnych nieszczęć, które mają zwyczaj chodzić po ludziach.
My ubezpieczyliśmy budowę w ALLIANZ. Składka za rok niewielka w porównaniu do wartośći: jakieś 240 zł za wartość podaną 500 tyś.
Pakiet obejmuje nawet straty wynikłe z upadku samolotu lub satelity :lol:
Wybraliśmy tę firmę bo są naprawdę solidni i nie robią zbędnych problemów - wypróbowaliśmy przy kradzieży auta pakiet assistance.

23-09-2003, 06:52
firmy ubezpieczeniowe to do brania pieniążków pierwsze !! to się zgadaza a na budowie nie ma ją zyczliwy sąsiad + pies morderca + płot pod pradem + fosa + pole minowe + zapadnie itd itd

TomBud
03-10-2003, 22:53
Ja mam w PZU składka to 0,001% wartości domu i też odpowiedają za upadek pojazdu powietrznego

PZU SA odpowiada za szkody w ubezpieczonych obiektach (wymienionych w § 1 ust. 1 i ust. 2), spowodowane w wyniku:
1) ognia,
2) uderzenia piorunu,
3) gradu,
4) huraganu,
5) eksplozji,
6) obsunięcia się ziemi,
7) lawiny,
8) upadku pojazdu powietrznego,
9) uderzenia pojazdu w ubezpieczony obiekt,
10) akcji ratowniczej, prowadzonej w związku ze zdarzeniami wymienionymi w pkt 1-9.

Teska
04-10-2003, 08:15
ja mam od pół roku ubezpieczony dom w Compensie od kradziezy i od dewastacji no i standartowo od zdarzen losowych.