PDA

Zobacz pełną wersję : Poszukuje cienkich płytek ceramicznych



acca5
03-06-2008, 18:58
poszukuję cienkich aby dużo nie ważyły, ściana na której będą wisiały na dużej przestrzeni jest za cienka do tradycyjnych 9-15mm , może ktoś widział i zna choć firmę?

Irma
03-06-2008, 21:07
może szklana mozaika? jest cieniutka

2112wojtek
03-06-2008, 21:41
Trochę to dziwna potrzeba z tymi cienkimi płytkami.
Płytki nie obciążają ściany ani na zginanie , ani nie powodują specjalnych momentów siły, że o obciążeniach dynamicznych nie wspomnę.
Klej i płytka pracują na zrywanie i chyba cienkość ścianki nie ma tu wiele do rzeczy ?
Jeśli ścianka jest w ogóle niestabilna to i cienkie płytki odpadną.
Są kleje do podłozy krytycznych np odksztalcających się znacznie tak jak podloga czy sciany w windzie a mimo wszytko przykleja się tam normalne płytki.
Płytki można przykleić nawet do pojedyńczej płyty kartonowej i nie odpadną byle płyta była sztywna. Nie przewrócą też ściany podobnie jak nie przewraca szafka czy półka , która ma masę nawet 25 kg i wisi spokojnie na pojedynczym gipskartonie za jeden kołek.
Niewielu producentów chętnie wykonuje też już dzisiaj płytki w klasie B1a do 7,5mm ponieważ nie wytrzymują one odpowiednich sił na zginanie.Kiedyś Końskie robiło nawet 6mm.
Co z tego ,że znajdziesz płytkę nawet 6mm skoro i tak może pęknąć a pionowej ściany przecież nie przewróci i ta 9mm?

acca5
04-06-2008, 09:04
znalazłam ale cena zabójcza, muszę wymyślić coś innego- dzięki Wojtku
Podam dla ciekawskich- Kerlit- www.cottodeste.it
cena za sztukę płytki 40x100cm gr.3mm ok. 400zł jest to mieszanka włókien szklanych, epoxdowych wypalanych jak ceramika tnie sie nożem do szkla

Tabou
02-04-2009, 01:54
Również poszukiwałem niedawno cienkich płytek i też natrafiłem na płytki ceramiczne firmy Cotto d'Este. Płytka ma rzeczywiście 3 mm grubości i jest dostępna w sporym zakresie formatów. Kupiłem je w Zielonej Górze w firmie Fresko (http://www.freskosalon.pl)

acca5
02-04-2009, 09:27
to wl :D asnie tam je wypatrzlyam[/b]