PDA

Zobacz pełną wersję : Zageszczanie pod posadzke na gruncie



Jankes
19-09-2003, 22:29
Witajcie. To moj pierwszy zalozony temat. Budujemy z Zona dom, a wlasciwie jest to gruntowna przebudowa. Dom byl postawiony w 1963. Fundamenty okazaly sie solidne, jak przyslowiowa opoka :P , a sciany z kiepskich bloczkow zuzlobetonowych :evil: ( kiepskich nawet jak ten material). Jednym z punktow programu jest wymiana podlog. Byly na zuzlu i pustce powietrznej, a teraz maja byc wg obecnych standardow. Poniewaz fundamenty wymagaly ogledzin itp podloze zostalo w srodku wzruszone i nieco podnieslismy tez poziom posadzek. Tak wiec podsypka nawieziona i moj wykonawca twierdzi, ze jak sie bedzie polewac woda itd, to do wiosny juz bedzie jak trza i mozna lac chudziaka. Ale ja mam watpliwosci.i mysle, ze trzebaby zagescic mechanicznie, a poza tym to chyba bym jednak wolal te podbetony srobic w tym roku, zawsze zdazy obeschnac i ulatwo zycie na wiosne. Jak bylo u Was i co na ten temat sadzicie? I druga sprawa. Buduje sie w Poznaniu i mam pytanie, czy ktos w okolicy wypozyczal zageszczarke, badz wie gdzie to mozna zrobic i jakie sa stawki. Wprawdzie umowa mowi, ze sprzet i narzedzia zalatwia wykonawca, ale chce wiedziec o jaka " pietruszke " moze sie ewentualnie ze mna klocic.
Pozdrawiam
Jankes

paj^
20-09-2003, 10:09
trzeba zagescic mechanicznie, w gorach wypozyczenie zageszczrki kosztuje 100 PLN za dobe

Jankes
20-09-2003, 19:59
Dzieki. Myslalem, ze to znacznie wiekszy koszt. A ile trwa zageszczenie 100 metrow kw? Tyle jest u mnie do zrobienia.
Pozdrawiam
Jankes

Jayer
21-09-2003, 00:04
O ile wytrzymaja Ci rece to max. 2 godz. ...
Oczywiście na warstwe...

mariusz r
21-09-2003, 08:33
Witam Jankesa
z ta woda do delikatnie BAGNO moze sie zrobic
poza tym istotne bardzo jest co masz pod spodem i jak woda odchodzi
ja teraz zagenszczalem grunt pod dom budowlaniec chcial lac i w polowie zalal, a mialem obiekcje i polowy nie zalewalem tak mocno bo pod spodem mam tafle gliny
przy zagenszczaniu u mnie szlo dobrze
budowlaniec "UTPOIL"zageszczarke i musielismy pare dni poczekac by podeschlo. nie jest zlym fachowcem tylko wolno mysli i standardowo.
WNIOSKI moje z autopsi:
dobry material do zageszczenia
dobra zageszczara NIE ZALOWAC CZASU
podsypywc i co warstwe zageszczac max co 20 cm
I WTYM TYGODNIU MOZESZ WSZYSTKO ZROBIC


wydaje mi sie,ze przy twojej robocie musisz zwrocic uwage (bo nie wim jak dom jest osadzony do podloza)na to by to co wybiersz i jak nie naruszylo struktury scian zew.

wydaje

mariusz r
21-09-2003, 08:36
Witam Jankesa
z ta woda do delikatnie BAGNO moze sie zrobic
poza tym istotne bardzo jest co masz pod spodem i jak woda odchodzi
ja teraz zagenszczalem grunt pod dom budowlaniec chcial lac i w polowie zalal, a mialem obiekcje i polowy nie zalewalem tak mocno bo pod spodem mam tafle gliny
przy zagenszczaniu u mnie szlo dobrze
budowlaniec "UTPOIL"zageszczarke i musielismy pare dni poczekac by podeschlo. nie jest zlym fachowcem tylko wolno mysli i standardowo.
WNIOSKI moje z autopsi:
dobry material do zageszczenia
dobra zageszczara NIE ZALOWAC CZASU
podsypywc i co warstwe zageszczac max co 20 cm
I WTYM TYGODNIU MOZESZ WSZYSTKO ZROBIC


wydaje mi sie,ze przy twojej robocie musisz zwrocic uwage (bo nie wim jak dom jest osadzony do podloza)na to by to co wybiersz i jak nie naruszylo struktury scian zew.

wydaje

Jaroma
22-09-2003, 05:55
Zagęszczarkę możesz wypożyczyć na ul. Naramowickiej, jadąuc w kierunku Murowanej po lewej stronie przed przejazdem kolejowym
Jaroma

Jankes
22-09-2003, 06:45
Dzieki Wszystkim za odpowiedzi. Co do gruntu pod spodem, to zdaje sie jest cos gliniastego, wiec za wczasu dobrze wiedziec.
Pozdrawiam
Jankes