PDA

Zobacz pełną wersję : Kociol Vaillant



Pijak
20-09-2003, 06:23
Zamierzam kupic kociol dwufunkcyjny. Bedzie to chyba Vaillant. Moze ktos sie podzieli uwagami na temat eksploatacji, serwisu.
Jesli ktos uzywa kotław VUW Plus to moze powie mi czy "wyzszy komfort cieplej wody uzytkowej" jest rzeczywiscie wyzszy i wart wydania wiekszej ilosci pieniedzy

VPS
21-09-2003, 06:57
Nowe kotły dwufunkcyjne typu Plus wyposażono w system AquaPlus, pozwalający na znaczne podwyższenie komfortu przy korzystaniu z ciepłej wody użytkowej. Takiego poziomu komfortu nie stwarzały klasyczne kotły dwufunkcyjne. Woda osiąga stałą temperaturę już przy przepływie 1,5 l/min. i ciśnieniu zasilania 0,15 bara, a czas oczekiwania na wodę ciepłą jest krótszy niż 4 sekundy przy przyroście temperatury o 35'C. Na system AquaPlus składają się trzy elementy: czujnik AquaSensor i wymiennik płytowy z czujnikiem temperatury powrotu.
Przyrost temperatury wody o 35'C w tradycyjnych kotłach wymaga około 60 s. Dzięki zastosowaniu systemu AquaPlus czas ten jest krótszy niż 4 sekundy, a więc oczekiwanie skraca się o 55 sekund. W ciągu tych 55 sekund przy systemie tradycyjnym wypływa bezużytecznie 12 litrów wody, która nie osiągnęła temperatury pożądanej przez użytkownika.
AquaSensor – jest urządzeniem zastępującym klasyczny zespół wodny. Składa się z umieszczonej na wlocie wody zimnej niewielkiej turbiny Halla, która obracając się wytwarza pole magnetyczne o natężeniu proporcjonalnym do przepływającego strumienia. Wraz z czujnikami temperatury reguluje ona płomień palnika w zależności od potrzeb, dokładnie utrzymując stałą temperaturę ciepłej wody użytkowej niezależnie od jej przepływu. Kocioł Plus idealnie współpracuje z bateriami termostatycznymi i jednouchwytowymi.
System Aquaplus pozwala na utrzymanie temperatury na powrocie wody grzewczej wtórnego wymiennika ciepła o pięć stopni wyższej od wybranej temperatury wody użytkowej. Dzięki temu czas oczekiwania na ciepłą wodę jest krótszy niż 4 sekundy, a dostawy wody o stałej temperaturze są niezakłócone nawet przy jednoczesnym poborze z kilku punktów (zwłaszcza w modelu 28 kW).
Istotną zaletą systemu jest skuteczna ochrona przed zakamienieniem wtórnego wymiennika ciepła. Jest to możliwe dzięki ciągłym i dokładnym pomiarom przepływu wody, temperatury zasilania i powrotu wody grzewczej.
Brak elementów hydraulicznych typowego zespołu wodnego decyduje o znacznym przedłużeniu twałości kotła.

Tańszą alternatywą dla kotłów typu Plus są dwufunkcyjne kotły Atmomax Pro i Turbomax Pro.
Kotły te wyposażone są w AquaSensor, lecz nie realizują funkcji komfortu poboru c.w.u. w takim stopniu jak kotły Plus. W kotłach Pro zastosowano również uproszczony system diagnostyczny ( złożony z 7 diod diagnostycznych).

uszek
22-09-2003, 10:45
tez sie zastanawiam nad kupnem tego kotła, ale chcialbym usłyszec opinie uzytkoników a nie sprzedawców bo ich opinie wiadomo jakie będą

23-09-2003, 07:36
Moze znajdzie sie jakis uzytkownik tego kotla i wyrazi swoja opinie

krzysor7
10-12-2003, 10:49
Jestem uzytkownikiem kotla Vaillant 202-5 czyli turbo i plus. Komfort cieplej wody...tak dosc szybko jest przy czym 20 kw jest to ciut malo szczegolnie na wanne ale jesli zgodzimy sie n mniejszy pobor wody to czemu nie. Ja wybralem glownie ze wzgledu na start modulacji od 7,7 kw na ogrzewaniu, co przy moim metrazu ma znaczenie (aby piec sie za czesto nie wlaczal i nie wylaczal)
Piec uzytkuje ponad 2 lata i z ciepla woda nie mam problemow
krzysior

edusia
10-12-2003, 12:52
też mam VAILLANT w zasadzie nie narzekam, jest bardzo czuły, często go resetuję zwłaszcza gdy chodzi centralne
mimo to polecam

jaszczur
10-12-2003, 13:31
Jestem użytkownikiem kotła dwufunkcyjnego Vaillant (24kW) w wersji z komfortem ciepłej wody od całych trzech tygodni. Sprawdziłem empirycznie różnicę pomiędzy załączoną i wyłączoną funkcją. Przy załączonym komforcie ciepła woda leci po około 10-15 sekundach, przy wyłączonym po około 45-60 sekundach. Między kotłem a kranem jest około 3m rury fi 18. Pisząc "ciepła woda" mam na myśli taką temperaturę jaka jest potrzebna do mycia rąk. Jeśli ktoś lubi gorący prysznic - będzie to trwało dłużej.

Lord Vader
10-12-2003, 14:23
do pijak
Jeżeli chceszsię coś dowiedzieć więcej na ten temat przerzuć się na ogrzewanie gazem ziemnym