PDA

Zobacz pełną wersję : folia za styropianem czy prze w podłodze?



raffal
20-09-2003, 16:27
Ludziska... Mam "fachowców" robią mi podłoge, na strobpie jest kolejno folia czarna budowlana 2, styropian FS20 -5cm i na to daja 6 cm wylewki. Pytanie: po co folia przed styropianem skoro strob jest międzykondygnacyjny a nie dali go za, czyli sytropian folia wylewka chyba logiiczniejsze? jakie mogą być konsekwencje

rkacik
21-09-2003, 12:10
Ja tam fachowcem nie jestem ale wmoim projekcie wygląda to tak:strop-folia-styropian-folia-gładź cementowa-wylewka samopoziomująca-parkiet.Trzymaj się !

uszek
22-09-2003, 09:57
u mnie jest tak, na dole - ślepa wyleka+styropian 2x5 cm + folia+siatka zbrojeniowa + 5cm wylewki, u gory-styropian 2x2 cm + folia + siatka zbrojeniowa + wylewki ok 5cm. nie bardzo rozumiem tylko dlaczego folia u ciebie idzie pod styropianem, ale może tak tez mozna. Pozdrawiam

myciek
22-09-2003, 10:31
Ludziska... Mam "fachowców" robią mi podłoge, na strobpie jest kolejno folia czarna budowlana 2, styropian FS20 -5cm i na to daja 6 cm wylewki. Pytanie: po co folia przed styropianem skoro strob jest międzykondygnacyjny a nie dali go za, czyli sytropian folia wylewka chyba logiiczniejsze? jakie mogą być konsekwencje

Konsekwencje mogą być takie, że styropian będzie radośnie pływał w wylewce - oczywiście jesli nie będzie bardzo gęsta. Dlatego folia NA styropianie dociśnie go do podłoża.