PDA

Zobacz pełną wersję : odbiór częściowy/całkowity



flayp
21-09-2003, 09:37
witam,
może to dla wielu z was banalny problem, ale może ktoś dokładnie mi powie co należy mieć zrobione i jakie kwity należy mieć do odbioru częściowego i całkowitego, jakie są z tym związane koszty, jaka jest różnica pomiędzy jednym a drugim, czy po częściowym można się zameldować,
Aha ... i jeszcze jedno, kończę już domek i mam kilka kwitów-odbiorów ale na drukach osobnych, a jest przecież specjalna strona w dzienniku budowy na każdy z nich, jak to jest??? konieczny jest ten wpis w dzienniku? czy wystarczy mieć to co dają poszczególni fachmeni???
wiem że o tym wszystkim można się dowiedzieć dzwoniąc i pytając itd, ale ja kończąc już budowę wiem że z urzędnikami niestety nie da się normalnie rozmawiać i zawsze coś jest czego się nie ma ,,a przecież to oczywiste że ma być" oni traktują nas jakby co najmniej każdy z nas budował trzeci dom i o wszystkim wiedział

Fili_P
21-09-2003, 13:32
a ja dodam jescze pytanie: po 11 lipca br zmienily sie przpisy co do odbioru(np co do osoby ktora ma go wykonac), a od stycznia nowego roku maja wejsc w zycie jakies tam ich "zaostrzenie"- czy ktos z was ma w jakiejs przystepnej formie "o co chodzi?"

22-09-2003, 11:22
Przyłączam się do pytan.

Alanta
22-09-2003, 11:47
Poszukajcie w dziale PRAWO... było kilka dyskusji na te tematy...

jarpol
22-09-2003, 13:25
sprawami odbioru czesciowego oraz koncowego zajmuje sie kierownik budowy i on sporzadza dokumenty zglaszajace zamieszkanie w nowym budynku . Zglos sie do kierownika budowy a zaplata to tyle ile z nim uzgodnisz .

kodi_gdynia
22-09-2003, 13:45
jarpol - super odpowiedź. Kierownik zajmuje się odbiorem, firma budowlana zajmuje się budowaniem, urzędnicy zajmują się papierkami - co my tu w ogóle robimy. My co najwyżej możemy pogadać sobie o d... Maryni.

Pozdrawiam

jarpol
23-09-2003, 16:49
jarpol - super odpowiedź. Kierownik zajmuje się odbiorem, firma budowlana zajmuje się budowaniem, urzędnicy zajmują się papierkami - co my tu w ogóle robimy. My co najwyżej możemy pogadać sobie o d... Maryni.

Pozdrawiam


Dostalem kilka listow w tej sprawie wiec spiesze z wyjasnieniami.Juz wielokrotnie powtarzalem na budowie najwazniejszy jest inwestor potem inspektor nadzoru kierownik budowy oraz wykonawca.Wszyscy wg. kolejnosci powinni miec uprawnienia budowlane okreslonej specjalnosci np. nie moze byc kierownikiem budowy uprawniony IE , BD, WM tylko BO natomiast wykonawcy moga miec uprawnienia ogolne lub kierunkowe. Uprawniony musi nalezec do izby np. PIIB i miec oplacone skladki ostatnio w woj. podkarpackim zawieszono 374 osoby. Dlatego uwazajmy bo nadzor budowlany czycha na nasze podkniecia. Nie wazne kto na budowie wykonuje czarna robote ale kierownik budowy zglasza odbior odpowiednim wpisem do dziennika budowy i w terminie 3 dni inwestor ma dokonac odbioru jesli sie nie zna to zatrudnia inspektora nadzoru ktory dokonuje odbioru. Jesli w ciagu tych 3 dni nie nastapi odbior i protokolarne podpisanie odbioru kierownik budowy jest zwolniony z odpowiedzialnosci za w/w czynnosc. Czyli w koncowyn efekcie oddawania budynku przez inwestora do nadzoru budowlanego z wnioskiem o zamieszkanie jest cos nie tak? To calkowita wine ponosi INWESTOR i zadne sady rejonowe, grodzkie , cywilne itp nie pomoga!!!!!!!!!. Dlatego nalezy dmuchac na zelazo poki gorace i zatrudniac fachowcow ale i samemu sprawdzac co oni napisali do ksiazki budowy ta cienka najczesciej ksiazka kryje cala tajemnice budowy i jesli zostawimy ja tylko do wypelnienia przez kierownika budowy FIKCYJNEGO to on tam zapisuje tylko zapisy ktore jego bronia przed odpowiedzialnoscia wszelka.Dlatego tak czesto jak dochodzi do sprzeczki na budowie kierownika z inwestorem to kierownik porzuca prace i robta co chceta!!!!!!
Jesli sa jeszcze pytania to prosze na priv.
pozdrawiam