PDA

Zobacz pełną wersję : POMOCY!! RURA KANALIZACYJNA W DZIAłCE



arturoyo
07-06-2008, 04:57
Witam. Czy ktoś może mi pomóc rozwiązać taki problem? Posiadam niewielką działkę (524m2) z udziałem w drodze dojazdowej o szer. 4 m. Moja działka znajduje się na końcu wspomnianej drogi i ją zamyka. Po obu stronach drogi znajdują się działki. Zanim zostałem właścicielem działeczki zebrała się grupa inwestorów i wykonano projekt kanalizacji pod ową drogą który to kończy się przed moją działką od strony północnej. Działka ma lekki spadek od strony południowej. Sąsiedzi chcą otrzymać ode mnie zgodę na przeprowadzenie rury kanalizacyjnej o śr. 40 cm przez teren mojej działki. Gdyby pociągnąć ją przez moją działkę wg projektu to będzie oddalona od mojego płotu od strony wschodniej o ok. 2,5m. Czy ktoś wie jakie są obwarowania prawne dotyczące takich rur? W jakiej odległości od niej mogę wybudować dom? Oczywiście mi także zależy na kanalizacji ale jak już wspomniałem działka jest niewielka 28/18 i liczy się dla mnie każdy metr tym bardziej, że chciałem zbudować dom jak najbliżej właśnie tej wschodniej granicy. Pozdrawiam i proszę o pomoc.

AneczkaG
08-06-2008, 13:58
Ja ma podobny problem, z tym, ze kanalizacja juz istnieje i biegnie przez sam srodek mojego przyszlego domu :) Z tego co wiem, rura kanalizayjna musi przebiegac co najmniej 1,5 m od budynku, natomiast o plotach nic nam w warunkach przylacza nie napisali. Najlepiej bedzie, jak skontaktujesz sie z rejonowym wod-kanem - tam powiedza Ci szczególy.