PDA

Zobacz pełną wersję : komin systemowy da radę przenieść wejście czopucha ?



pawelurb
07-06-2008, 09:39
mój kuzyn początkowo robił komin z myślą o kotle na eko-groszek , podejście na wysokości 1,2 metra od posadzki , komin systemowy z wkładem ceramicznym , okazało się że jednak zrobią mu gaz i zdecydował się na kocioł gazowy , który wymaga podejścia do komina bliżej sufitu , do istniejącego podejścia nie da się nawet podłączyć kotła stojącego , bo wychodzi za nisko, można jakoś w takim kominie wykonać drugie podejście w innym miejscu ? zaślepiając poprzednie , bez całkowitej demolki tego komina ?

labas1
07-06-2008, 10:18
Można a nawet trzeba wykonać wyżej.
Szlifierka kątowa z tarczą diamentową i wycinać, do rury użyć małej kątówki.

pawelurb
07-06-2008, 10:34
Można a nawet trzeba wykonać wyżej.
Szlifierka kątowa z tarczą diamentową i wycinać, do rury użyć małej kątówki.

a co dalej ?

labas1
07-06-2008, 10:43
Można a nawet trzeba wykonać wyżej.
Szlifierka kątowa z tarczą diamentową i wycinać, do rury użyć małej kątówki.

a co dalej ?

Dopasować czopuch i obrobić , jak masz dostęp do gliny i jeszcze siwej to ekstra , glinę urobić jak ciasto i dokładnie obrobić wkład komina i czopuch .

I.W.
07-06-2008, 21:37
Miałem to samo -zrobiłem wylot na 1,2 m a potrzebny na 1,7 m . Szlifierka z tarcza diamentową nie za bardzo chciała brac ( tarcza z marketu) i nie było dojścia. Wywierciłem wiertarka (taką pseudo udarową) kilka dziur obok siebie a nastepnie wygryzałem kluczem francuskim po kawałku. Potem dopasowałem z rury systemowej trójnik i wkleiłem na uszczelniacz do kominków (taki czarny glutopren :wink: ). Tylko trzeba ostrożnie żeby nie pękło.