PDA

Zobacz pełną wersję : Dzialowe z Silikatow zamiast ceramiki



Emil
21-09-2003, 17:07
Czesc.
Buduje sciane trojwarstwowa z maxa. Zastanawiam sie nad scianami dzialowymi. W projekcie maja grubosc 12 cm. Jesli zastosuje ceramike 12 cm, to doliczjac tynk wyjda mi grubsze sciany. Niby to tylko jakies 3-4 cm ale szkoda. POmyslalem o silikatach. W ostatnim muratorz jest zestawienie scian dzialowych z podana izolacyjnoscia akustyczna. Dobrze wypada silikat.
Czy dobrym pomyslem jest zastosowanie w moim budynku ( parterowy, niuzytkowe poddasze, strop drewniany) scian dzialowych z silikatu o grubosci 8 cm?
Czy nie beda to sciany za cienkie?
pozdrawiam
EMil

RafaelS
21-09-2003, 17:41
Emil, weź pod uwagę, że zarówno ceramika jak i silikat maja duzą masę i akumulują ciepło. Twoje ściany zewnętrzne juz są z ceramiki więc nawet jak zdecydujesz się na ściany działowe z BK bądź płyt GK to i tak nagrzanie/wyziębienie będzie trwać długo. Moim zdaniem to zaleta gdy chesz akumulować ciepło z ogrzewania co odpowiada potrzebom mieszkańców stale przebywających w domu. Ja mam zamiar ściagnąć mamę emerytkę do mojego domu i mam małe dzieci, więc zawsze ktoś tam będzie. Aktualnie jestem na etapie stanu surowego otwartego, ściany działowe jeszcze nieotynkowane z bloczkó drążonych silikatowych 12cm i powyższe uwagi nie są wynikiem mojego doświadczenia lecz stanu mojej wiedzy teoretycznej :wink:

marina123
21-09-2003, 19:06
Ale czy na 8 cm scianie silikatowej da sie cos powiesic ciezkiego? Nie czasem zbyt wiotka?

Emil
22-09-2003, 08:55
NO wlasnie to jest pytanie.
Czy ktos ma sciany 8cm z silikatow i ma jakies uwagi
EMil

Arsen
22-09-2003, 12:24
Ani ściana 8 cm z silikatów ani 7,5 z BK nie jest wiotka, można na niej wieszać cieżkie przedmioty

marina123
22-09-2003, 19:12
Ale gdzies, chyba w Muratorze pokazano zdjecie budowanej sciany z silikatu, jednakze wzmacnianej pretami. Moze ktos jeszcze oceni taka sciane o grubosci 8 cm. ja raczej myslalam o 11 cm dla scian dzialowych.

neuron
07-01-2004, 23:17
silikaty ze wzgledu na swa gestosc lepiej tlumia dzwieki.
nalezy uwazac laczac rozne materialy by ze wzgledu na roznice
w rozszerzalnosci termicznej nie dochodzilo do naprezen i pekniec
w sterfie poloaczen

Krystian
08-01-2004, 10:18
Emil, za cienkie nie będą (no zależy do czego :roll: ), proponuję wzbogacić je w poziomie prętami 6mm na wysokości ok. 1m i 2m.