PDA

Zobacz pełną wersję : UCHYLNA CZY SEGMENTOWA



falus30
07-06-2008, 20:04
która lepsza garaż w bryle budynku ogrzewany

zetka
07-06-2008, 20:27
Jak ja byłam przed wyborem bramy wszędzie czytałam że lepsza segmentowa. Używano argumentów typu że nie zajmuje miejsca przy otwarciu, spokojnie można podjechac samochodem blisko bramy ale moim zdaniem co za różnica ile metrów ja stane od tej bramy żeby ją otworzyć ważne żeby była na pilota ;) :D Mam segmentową bo mi się bardziej podobała :)

jacekp71
07-06-2008, 21:54
która lepsza garaż w bryle budynku ogrzewany

co dla ciebie jest wazne przy bramie garazowej ?
zeby ciepla byla ?

androzek
07-06-2008, 21:57
Lepiej segmentowa-wiecej modeli i wzorów.

falus30
08-06-2008, 09:36
segmentowe są podobno cieplejsze niż uchylne

Kris2222
08-06-2008, 11:08
zetka różnica ile metrów staniesz od tej bramy jest duża , powiedzmy że linia zabudowy jest 7,5metra od granicy (jak w moim przypadku
w grę wchodzi tylko brama segmentowa i brama wjazdowa na posesje przesuwna

garaż w lini zabudowy , brama uchylna wychodzi z metr przed garaż, teraz powiedzmy że brama wjazdowa ma skrzydło dwa metry , jak tez będzie uchylna to jak tam chcesz stanąć , zostawić samochód i pozamykać bramy ,nieda sie

ja mam segmentową bramę i jest spoko , ocieplana , ładnie sie otwiera , cicho , o nic nie zawadzi

carringtontomas
08-06-2008, 16:09
która lepsza garaż w bryle budynku ogrzewany

ja jestem za segmentową.

Cypek
08-06-2008, 17:30
A co za różnica ?
Autor pytania nie podnosi kwestii miejsca, więc oba rozwiązania wydają się jednakowo dobre.
PS. Do autora, nie wrzeszcz na forum.

bekaert
08-06-2008, 17:49
zależy ile chcesz wydać oraz do jakiego domku i jakiej stolarki. Uchylne raczej nie występują w kolorach drewnopodobnych, można jednak kupić ocieplane. Polecam zapoznać się ofertami producentów, często są promocje np. Wiśniowski obniżył od czerwca ceny na bramy segmentowe w kolorach drewnopodobnych.

Trociu
09-06-2008, 09:38
Ja dorzuce swoje trzy grosze - polecam roletową/panelową - wtedy gdy masz i rolety w oknach wszystko po zamknieciu wyglada jednolicie.

cieszynianka
09-06-2008, 13:41
My mausieliśmy dać segmentową ze względu na jej szerokość. Jest niestety droższa od uchylnej, ale nie żałujemy.
:wink:

zetka
09-06-2008, 14:19
zetka różnica ile metrów staniesz od tej bramy jest duża , powiedzmy że linia zabudowy jest 7,5metra od granicy (jak w moim przypadku
w grę wchodzi tylko brama segmentowa i brama wjazdowa na posesje przesuwna

garaż w lini zabudowy , brama uchylna wychodzi z metr przed garaż, teraz powiedzmy że brama wjazdowa ma skrzydło dwa metry , jak tez będzie uchylna to jak tam chcesz stanąć , zostawić samochód i pozamykać bramy ,nieda sie

ja mam segmentową bramę i jest spoko , ocieplana , ładnie sie otwiera , cicho , o nic nie zawadzi

Ano to już są warunki ekstremalne ;) Autor nie pisał nic jak jest usytuowany jego dom względem granicy czy jak ma otwieraną bramę wjazdową. Normalne że nikt o zdrowych zmysłach kto załóżmy ma brame wjazdową uchylną i mało miejsca od granicy do garażu nie zamontuje sobie bramy garażowej uchylnej :P Ja mam sporo miejsca od garażu do granicy, bramę wjazdową zaplanowaną przesuwaną więc mi bez różnicy jak daleko muszę stanąć żeby otworzyć sobie garaż :)

Aluland
09-06-2008, 14:34
polecam segment

basiula_81
10-06-2008, 12:33
będę miała segmentową

tres34
10-06-2008, 13:01
Jak kto woli. Ja wole uchylna, z furtka wejsciowa. Mam miejsca full, nie musze sie spinac jak niektorzy.

Trociu
10-06-2008, 13:16
Jak kto woli. Ja wole uchylna, z furtka wejsciowa.
Dodatkowe drzwi w bramie to fajny patent. Trzeba tylko pamiętać, aby je zamykać ;)

piotrulex
10-06-2008, 14:46
mamy segmentowa gdyz

garaz w piwnicy, blisko bramy wjazdowej - liczyl sie kazdy centymetr

jest ladna, cicha, ocieplana, nie rabnie w nic - choc kosztowala pewnie wiecej niz uchylna a dla niektorych to bardzo wazny argument

tres34
11-06-2008, 07:47
Nie, zamek eletromagentyczny sam to robi.



Jak kto woli. Ja wole uchylna, z furtka wejsciowa.
Dodatkowe drzwi w bramie to fajny patent. Trzeba tylko pamiętać, aby je zamykać ;)

Aluland
11-06-2008, 07:57
Nie, zamek eletromagentyczny sam to robi.



Jak kto woli. Ja wole uchylna, z furtka wejsciowa.
Dodatkowe drzwi w bramie to fajny patent. Trzeba tylko pamiętać, aby je zamykać ;)
ale sam nie jedynie gdy samozamykacz... :D