PDA

Zobacz pełną wersję : Modlitwa



DPS
11-06-2008, 09:19
Zdjęcie synka znajomej mojej znajomej. :wink:

http://images33.fotosik.pl/283/7f1680ccc05b2e75.jpg (www.fotosik.pl)

:D :D :D

piterazim
11-06-2008, 09:42
Ciekawe o co pies się modli? :D :D

bratki
11-06-2008, 10:12
Zdjęcie synka znajomej mojej znajomej. :wink:

http://images33.fotosik.pl/283/7f1680ccc05b2e75.jpg (www.fotosik.pl)

:D :D :D

A który to? ;)

Nefer
11-06-2008, 12:30
Ale czad :)
Zawsze uważałam, że dzieci i zwięrzęta są bliżej Boga :)

Paulka
11-06-2008, 18:01
Zajrzałam tu zaintrygowana...myslałam, że jakis poważny, uduchowiony temat :wink:
Zdjęcie super :lol:

tabaluga1
11-06-2008, 18:14
Zdjęcie superowe


Ale czad :)
Zawsze uważałam, że dzieci i zwięrzęta są bliżej Boga :)

To dlatego spodziewam się bliźniaków :roll: :o
(moje dzieci modliły się o rodzeństwo, młodszy o brata i siostrę jednocześnie :roll: :roll: )

magi
11-06-2008, 19:13
Super to zdjęcie :D

Agduś
11-06-2008, 19:26
Zdjęcie superowe


Ale czad :)
Zawsze uważałam, że dzieci i zwięrzęta są bliżej Boga :)

To dlatego spodziewam się bliźniaków :roll: :o
(moje dzieci modliły się o rodzeństwo, młodszy o brata i siostrę jednocześnie :roll: :roll: )
Fajnie masz!!! Ja przy każdej ciąży tak sobie nieśmialo marzyłam, że to może będą bliźniaki. Nie udało się...

Nefer
11-06-2008, 20:11
Zdjęcie superowe


Ale czad :)
Zawsze uważałam, że dzieci i zwięrzęta są bliżej Boga :)

To dlatego spodziewam się bliźniaków :roll: :o
(moje dzieci modliły się o rodzeństwo, młodszy o brata i siostrę jednocześnie :roll: :roll: )
no to nieźle... :):):):)

Nefer
11-06-2008, 20:12
Zdjęcie superowe


Ale czad :)
Zawsze uważałam, że dzieci i zwięrzęta są bliżej Boga :)

To dlatego spodziewam się bliźniaków :roll: :o
(moje dzieci modliły się o rodzeństwo, młodszy o brata i siostrę jednocześnie :roll: :roll: )
Fajnie masz!!! Ja przy każdej ciąży tak sobie nieśmialo marzyłam, że to może będą bliźniaki. Nie udało się...

Mojej koleżance sie udały trojaczki - ale nie była wniebowzięta :):) Też bym nie była :)

Sad Ripper
11-06-2008, 22:18
to zdjęcie krąży po sieci już dobrych 5 lat - i nie jest to zdjęcie dziecka z Pl

http://images.google.pl/images?hl=pl&q=dog%20praying&lr=&um=1&ie=UTF-8&sa=N&tab=wi

Nefer
11-06-2008, 22:22
i nadal jest super :)

cieszynianka
11-06-2008, 22:50
Pies pewnie modli się o kawał kiełbasy :lol:

DPS
12-06-2008, 06:13
to zdjęcie krąży po sieci już dobrych 5 lat - i nie jest to zdjęcie dziecka z Pl

http://images.google.pl/images?hl=pl&q=dog%20praying&lr=&um=1&ie=UTF-8&sa=N&tab=wi

Zgadza się, nie jest zx Pl. Nie pisałam, że jest.
Ada mieszka w Chicago. :P
A Kuba już jest dużo większy niż na tym zdjęciu. :P

Sad Ripper
12-06-2008, 06:37
Matka dziecka i autorka zdjęcia, Karen Fasenmyer, zdjęcie zrobiła w 1995 roku.


http://www.hoofprints.com/dogbreeds/otherunknown.html


ps. dompodsosnami - to nie złośliwość - ja po prostu lubię internet i lubię szukać w nim informacji..

pzdr
sad ripper

sSiwy12
12-06-2008, 08:03
A ja dokładnie czytam, co napisano - również tutaj:

Zdjęcie synka znajomej mojej znajomej.

No ale tu po polsku :o
:lol: :lol: :lol:
To tak dla jasnosci :oops:

2112wojtek
12-06-2008, 09:19
Czepiacie się.
Grunt, że pies bogobojny.
Może polski z miasta Torunia?

agnieszkakusi
12-06-2008, 09:32
mój się nie modli :wink:

Last Rico
12-06-2008, 10:14
Jeśli nawet pies
potrafi bezrozumnie małpować klęczącego
to zapewne jest to temat do głębokiej refleksji.......:D

gosiaczek25
12-06-2008, 20:59
Kto wie czy bezrozumnie... 8) Może modli się o kiełbaskę? :D :D :D

P.S. Mój się nie modli tylko charczy… i skutkuje, bo się odechciewa przy tych „odgłosach” jeść i wszystko ląduje jego misce :D :D :D Ach to spryciarz…

DPS
13-06-2008, 07:11
No, opierałam się na info od znajomej. Imię dziecka się zgadza, być może, że Karen jest Adą dla znajomych. :roll:
Jakby nie było, zdjęcie jest przepiękne.
Kiedyś przeczytałam takie zdanie:
Boże, spraw, abym był takim człowiekiem, za jakiego uważa mnie mój pies.
Piękne, prawda?

Last Rico
13-06-2008, 12:14
Kto wie czy bezrozumnie... 8) Może modli się o kiełbaskę? :D :D :D

Bezrozumnie, bezrozumnie. Pies tylko ślepo naśladuje pana.
Kiedy jestem przy komputerze mój kot siada mi na kolanach i KONIECZNIE chce łapki trzymać
na klawiaturze. :D Ja mu je zdejmuję a on spowrotem ciach, oczywiście wciska przy okazji co może.
Kiedy mu te łapki przesunę na wysuwany blat, natychmiast kładzie je ponownie na klawiaturę.
Ma jakiegoś bzika na tym punkcie. Nie wiem jakby zareagował na modlitwę :)

Wiem natomiast że dzieci bezwiednie małpują rodziców, dlatego religie przenoszą się jak wirus.
Dziecko zobaczy klęczącą babcię czy mamusię, jeszcze nie wie o co chodzi ...ale już samo klęczy.
Potem tak to zostaje... zwykle na zawsze. :D (tylko silne charaktery potrafią się zerwać z tej bajki).

DPS
13-06-2008, 16:57
Hmmm... Chyba troszkę generalizujesz.
Co z tymi dziećmi, których rodzice nie wierzyli, a one są czynnymi członkami parafii? :roll:
Co z tymi, których rodzice wierzyki, a one słyszeć nie chcą?
To nie jest ani ślepe, ani bezrozumne.
Także w wypadku psa.
Pies nie jest stworzeniem bezrozumnym.
Jeśli naśladuje, to ma w tym swój cel.
Może inny niż byśmy chcieli - ale ma. 8)

Last Rico
13-06-2008, 19:15
Faktycznie trochę generalizuję. Cóż zagadnienie jest szerokie, trudno je precyzyjnie objąć w trzech
zdaniach. Nie jest prawdą że KAŻDE dziecko katolika będzie katolikiem, każde urodzone w rodzinie
muzułmańskiej musi być koniecznie muzułmaninem. Nie każde, ale... prawie każde heheee.
Tak jak nie każda kropla paliwa trafi do baku, nie każde ziarnko cukru do kawy, ale generalnie trafia.
Jasne że są też tacy, co mimo wiedzy że pójdą pod wiatr (zwłaszcza dzisiaj, kapłan w szkole, wojsku,
radiu szpitalu, telewizji, klubie, na dworcu, uczelni.. itd itd) potrafią myśleć samodzielnie i nie mówią
do obrazu. Ta postawa nie wynika z przekory ale z przemyśleń.

Pies dla nas jest stworzeniem bezrozumnym acz sympatycznym. Różnica między człowiekiem a psem
jest porażająca. To jakby porównywać wypasiony komputer z kalkulatorkiem, nie mówię że te drugie
nie są potrzebne. Mówię tylko że pies lubi przebywać w otoczeniu człowieka (zawsze to łatwiejsze
niż ganiać po polach za kaczkami) :) Kiedy małpie dasz grzebień i sama zaczniesz się czesać -
to i ona po chwili zacznie cię naśladować (małpować hehee). Dlaczego to robi ? Ona nie wie dlaczego.
Po prostu robi to co ty i tyle. Podobnie jest z tym pieskiem z obrazka, dorabianie teorii
że pies też kocha boga i takie tam inne to są nasze ludzkie, a może nawet bardziej katolickie wymysły,
bo np. z tego co wiem to w Islamie psy zajmują miejsce wielokroć gorsze niż bydło. Są nieczyste.
To oczywiście opinia skażona religią.

Gdybyś się jednak urodziła w tamtej części świata, to zdjęcie chłopca z psem przy modlitwie
nie kojarzyło by ci się dobrze. To normalne zgorszenie, kto to widział takie rzeczy robić...
A że twoja religia --- nie zależy od ciebie, ale od miejsca urodzenia i georeligijnego podziału świata,
to już sama sobie resztę domyśl czy miałabyś obecne przekonania w kontekście obrazka z psem. :D

DPS
14-06-2008, 05:52
Boże, chroń nas przed muzułmańskimi innowiercami! :lol:

bratki
14-06-2008, 07:38
Pies nie jest stworzeniem bezrozumnym.
Jeśli naśladuje, to ma w tym swój cel.
Może inny niż byśmy chcieli - ale ma. 8)

Przypomniała mi się anegdota z dawnych czasów, kiedy ludzie jeszcze często się odwiedzali, a dziennik wieczorny prowadziła Loska and co.

Mamy kolega miał dużego psa imieniem Tygrys, który był na tyle dobrze ułożony, że gdy przychodzili goście chronił się gdzieś w kuchni czy jakoś tak. Jednak zawsze o 19.30 pan domu zrywał się nerwowo, włączał telewizor i tłumaczył przepraszająco, że Tygrys musi obejrzeć dziennik. Pies faktycznie zaraz przybiegał do salonu, siadał przed telewizorem i przez 30 minut gapił się w ekran pozwalając się indoktrynować reżimowej telewizji.

Gościom opadały szczęki, ale widzieli to co widzieli. Dziennik się kończył, pan wyłączał tV, a pies spokojnie opuszczał pokój.

Dopiero po dłuuugim czasie wydało sie, że wśród fafurek na telewizorze leżał przez ten czas smakowity cukierek. :)

DPS
14-06-2008, 14:53
No i proszę, rację miałam! :D

Last Rico
15-06-2008, 06:22
Boże, chroń nas przed muzułmańskimi innowiercami! :lol:

:D Powiedziałbym więcej.
Chrońmy się przed wszelakimi religiami - jedna zabrania ludziom trzymania w domu psa,
druga przesadnie podgrzewała właścicielki czarnych kotów! Trzecia mówi że wszystko to bzdury
bo tak naprawdę świat stworzył Wielki Krokodyl :D:D. Kapłani wszystkich tych religii dobrze się mają,
podatków nie płacą i choć żadnej ziemi nie uprawiają to tłuste kurczaki jedzą heheeee....