PDA

Zobacz pełną wersję : Jaki styropian pod wylewkę ?



RushDM
11-06-2008, 14:15
Jestem na etapie remontu mieszkania w bloku (3 pietro) i bede mial wylewana maszynowo nowa posadzke. Zastanawiam sie teraz jaki styropian kupic. Wylewka bedzie miala grubosc 4-5 cm. Chcialbym kupic styropian o grubosci 2cm, najlepiej chyba jakis twardy (jeszcze lepiej tlumiacy dzwieki....) cos obilo mi sie o uszy EPS 200 albo XPS. Prosze jezeli macie pojecie o czym mowie aby ktos z was polecil mi konkretny styropian badz zaproponowal inny podklad.

Wczesniej na plytach betonowych byly plyty filcowe (1cm), na niech papa i 3-6 cm wylewki. Teraz myslalem aby dac wlasnie styropian 2cm, folia i srednio 5 cm wylewki.

Dzieki za pomoc!

Pozdr.

poselrulez
14-06-2008, 12:01
steropian o oznaczeniu FS20 przeznaczony na podłogi pod wylewki

RushDM
14-06-2008, 19:53
Kupilem EPS 38 (2cm).

poselrulez
14-06-2008, 21:23
cos mi sie zdaje ze taki sie nie nadaje

RushDM
15-06-2008, 19:56
cos mi sie zdaje ze taki sie nie nadaje

Styropian firmy ARBET (http://www.arbet.com.pl/index.php?p=667)

Płyty styropianowe EPS 038 DACH/PODŁOGA mogą być stosowane w aplikacjach wymagających przenoszenia średnich obciążeń mechanicznych. W szczególności do izolacji cieplnej miejsc:

• podłogi, poddasza i strychy użytkowe oraz nieużytkowe, w budownictwie mieszkaniowym i użyteczności publicznej;
• podłogi na gruncie przy małych obciążeniach;
• podłogi na wszelkiego rodzaju stropach o sztywnej konstrukcji;
• stropy wewnętrzne między pomieszczeniami ogrzewanymi i nie ogrzewanymi;
• stropy nad przejazdami;
• stropy wewnętrzne z okładziną mocowaną do izolacji cieplnej;
• stropodachy wentylowane dwudzielne;
• stropodachy pełne i wentylowane;
• tarasy i balkony;
• dachy strome między i pod krokwiami.

Polecono mi ten styropian w hurtowni z materialami budowlanymi jako odpowiedni na tego typu zastosowania.

RushDM
15-06-2008, 22:22
Posadzki bede mial wylewane w mieszkaniu na powierzchni 62m2 (srednia grubosc wylewki 5cm), na posadzkach planowalem postawic 3 scianki dzialowe z suporexu o grubosci 7,5-10cm (w miejsce 3 starych "kartonowcow").
Jak sadzicie? Czy takie scianki nalezy postawic jeszcze przed wylewkami (bezposrednio na plyty stropowe) czy mozna spokojnie juz po wylewkach? Bo zaczalem sie zastanawiac czy ten podklad styropianowy (2cm EPS038/EPS100) nie jest za slaby... albo wymienic go na EPS037/EPS200?

akte
16-06-2008, 07:31
Ścianki działowe postaw bezpośrednio na stropie.

RushDM
18-06-2008, 12:07
Ścianki działowe postaw bezpośrednio na stropie.

A powiedz mi... bedzie jakis problem jezeli takie scianki postawie na gotowych juz posadzkach (po wylewce) ?
Latwiej, szybciej i dokladniej wowczas wykonali by mi posadzki maszynowe (a mieszkanie 62 m2 to nie jest za duze....) przed postawieniem zburzonych wczesniej scianek.
Pytalem znajomego murarza i stwierdzil, ze nie ma roznicy czy postawie te scianki przed czy po wylewkach... ale jedna opinia wolabym sie nie kierowac :) Scianki dalbym na stelarzu 5cm + podwojna warstwa plyt kart.-gips. albo tez suporex 8cm badz silka 8cm.

Jak sadzicie ... co byloby najlepszym rozwiazaniem? Przed czy po? i jaki material do scianek dzialowych uzyc?

aniace
22-06-2008, 08:26
witaj :lol:
Wykańczam poddasze i miałam ten sam dylemant...
Zdecydowałam się na postawienie ścianek bezpośrednio na stropie(stelaże+płyty gipsowo/kartonowe), a dopiero po ich zamontowania dokonamy wylewki podłóg.
Też chcemy, aby wylewki dokonała firma posadzkarska i wiem, że to żaden problem gdy ściany już stoją.

RushDM
22-06-2008, 09:12
Scianki stawiam z suporexu 8cm po wylewkach :)
Przyjechala firma budowlano-wykonczeniowa i stwierdzila, ze nie ma prawa sie nic stac i ze to bez roznicy czy postawie po czy przed wylewkami.
No coz... nie jestem fachowcem wiec zdam sie na opinie tych panow :)

RushDM
06-07-2008, 21:52
Zycie... drugi raz firma ktora miala wykonac mi posadzki w mieszkaniu wystawila mnie do wiatru... kolejna tania wymowka.

Czy zna ktos z was firme z woj wielkopolskiego ktora podjelaby sie wykonania posadzki maszynowej w mieszkaniu (62m, 3 pietro) ?
Dzieki za info!