PDA

Zobacz pełną wersję : Piekarnik i kuchenka mikrofalowa do zabudowy



ryba7070
11-06-2008, 17:46
Witam! Od paru dni usiłuję skompletowac wirtualnie sprzęt AGD i mam problem z kuchenką mikrofalową, przy tej samej firmie okazuje się, że mikrofale są często droższe od samego piekarnika, np BOSCH, jak sobie z tym radzicie, czy może macie piekarnik i mikrofalę różnych firm jak to dobrac?

Monika $ Seba
11-06-2008, 19:33
u mnie cały sprzęt z innej beczki- szukałam sprzętów w kolorze czarnym i tu pojawił się problem- mało tego
z listy czarnych wybrałam te których opcje spełniają moje potrzeby i to chyba najważniejsze. Pomyśl czego oczekujesz od piekarnika, a do czego używać będziesz mikrofalówki i pod tym kątem szukaj. Przy pewnym poziomie cenowym sprzetu kilka literem w te czy we wte naprawdę niewiele zmieni...

piogron
11-06-2008, 20:10
Ja mam u siebie Whirpoola, mikrofale można kupić poniżej 1000zl z grillem i ma ładny design.

ryba7070
11-06-2008, 20:36
Ja mam u siebie Whirpoola, mikrofale można kupić poniżej 1000zl z grillem i ma ładny design.
Piekarnik też? Rzeczywiście są fajne ale gdzieś się naczytałam, ze jest problem z serwisem, chodziło o pękające szyby.

Lew2
11-06-2008, 21:01
Witam! Od paru dni usiłuję skompletowac wirtualnie sprzęt AGD i mam problem z kuchenką mikrofalową, przy tej samej firmie okazuje się, że mikrofale są często droższe od samego piekarnika, np BOSCH, jak sobie z tym radzicie, czy może macie piekarnik i mikrofalę różnych firm jak to dobrac?
Tp jest błąd na który się wielu ludzi nabiera: kupno wszystkich sprzętów tej samej firmy.
Każdy producent ma coś innego dobrego, a nawet jak coś jest porównywalne to często jest bezsensownie drogie u jednego producenta.

Ja kupiłem następujące rzeczy (na razie 2 miesiące użytkowania):
zmywarka: Bosch (całkeim dobra, ale droga), pewnie AEG by wystarczyło
płyta ceramiczna: Candy ( na razie rewelacja)
pochłaniacz: Candy (nie za bardzo jestem zadowolony)
pralka: Mastercook (teraz wiem ze trzeba było AEG)
piekarnik: Electrolux (rewelacja!)
mikrofalówka: Whirlpool (nie jakaś super rewelacja, ale mi wystarcza i jest ok)
lodówka: Liebherr

Jak kto chce kupowac jednej firmy, to nie ma takiej. No może Miele, ale ponoć zmywarki Bosche są lepsze niż miele (miele tuż za nimi).
I tak większość z tych marek staje się do siebie coraz bardziej podobna, ogólnie jakość jest z roku na rok niższa niż przed laty, produkcja przenoszona do Chin.

Najbardziej mi się śmiać chce, jak ludzie kupują wiertarki Boscha w przekonaniu że to jest dobra firma. Akurat rozmawiałem z fachowcami i wiertarkę to się kupuje Hilti, Makita. Bosch to się nadaje ale dla majsterkowiczów wywiercić kilka dziur na rok i tyle- ogólnie elektronarzędzia ma kiepskie, ale dobrą reklamę. Tak więc odradzłbym trzymanie się Boscha. Polecam zmywarkę jak najbardziej i chyba nic poza tym. Nie wiem skąd ten upór, żeby wszystko kupować jednej marki. Ludzie na forum elektroda też narzekają na pralki Boscha i Siemensa.

ryba7070
11-06-2008, 21:29
[quote=ryba7070]Witam! Od paru dni usiłuję skompletowac wirtualnie sprzęt AGD i mam problem z kuchenką mikrofalową, przy tej samej firmie okazuje się, że mikrofale są często droższe od samego piekarnika, np BOSCH, jak sobie z tym radzicie, czy może macie piekarnik i mikrofalę różnych firm jak to dobrac?
Tp jest błąd na który się wielu ludzi nabiera: kupno wszystkich sprzętów tej samej firmy.
Każdy producent ma coś innego dobrego, a nawet jak coś jest porównywalne to często jest bezsensownie drogie u jednego producenta.

Ja kupiłem następujące rzeczy (na razie 2 miesiące użytkowania):
zmywarka: Bosch (całkeim dobra, ale droga), pewnie AEG by wystarczyło
płyta ceramiczna: Candy ( na razie rewelacja)
pochłaniacz: Candy (nie za bardzo jestem zadowolony)
pralka: Mastercook (teraz wiem ze trzeba było AEG)
piekarnik: Electrolux (rewelacja!)
mikrofalówka: Whirlpool (nie jakaś super rewelacja, ale mi wystarcza i jest ok)
lodówka: Liebherr

Jak kto chce kupowac jednej firmy, to nie ma takiej. No może Miele, ale ponoć zmywarki Bosche są lepsze niż miele (miele tuż za nimi).
I tak większość z tych marek staje się do siebie coraz bardziej podobna, ogólnie jakość jest z roku na rok niższa niż przed laty, produkcja przenoszona do Chin.

Najbardziej mi się śmiać chce, jak ludzie kupują wiertarki Boscha w przekonaniu że to jest dobra firma. Akurat rozmawiałem z fachowcami i wiertarkę to się kupuje Hilti, Makita. Bosch to się nadaje ale dla majsterkowiczów wywiercić kilka dziur na rok i tyle- ogólnie elektronarzędzia ma kiepskie, ale dobrą reklamę. Tak więc odradzłbym trzymanie się Boscha. Polecam zmywarkę jak najbardziej i chyba nic poza tym. Nie wiem skąd ten upór, żeby wszystko kupować jednej marki. Ludzie na forum elektroda też narzekają na pralki Boscha i Siemensa.[/quote

Dziękuję za odzew, szukałam piekarnika i mikrofali tej samej firmy głównie ze względu na ten sam design ale rzeczywiście może niepotrzebnie...A jaki piekarnik Electroluxa to rewelacja? Właśnie przeglądam wszystkie modele tej firmy a jest ich sporo... :(

oliwcia
12-06-2008, 07:45
Może jednak mikrofala i piekarnik powinny być z tej samej linii bo jak je zamontujesz w słupku to ładnie to wygląda, a z innych firm niekoniecznie, ja do swojej kuchni wybrałam piekarnik i mikrofalę whirlpool linii progresiv, widziałam takie połączenie w salonie meblowym i wyglądało rewelacyjnie :o , i przyznam się że je wybrałam bo mi się wygląd podobał :lol:
do tego zmywarka bosh , okap i płyta, lodówka też whirlpool, czy dobrze to zobaczymy.

piogron
12-06-2008, 08:10
Oliwcia ma rację kup piekarnik i mikrofalę tej samej firmy, żeby miały ten sam design. Reszta może być innej. Jeżeli miałbym w cos zainwestować wiecej to zmywarka (np Bosch) bo tutaj najbardziej widać efekty pracy. żeby później się nie musieć wkurzać niedomytymi naczyniami.[/quote]

Lew2
12-06-2008, 21:02
Dziękuję za odzew, szukałam piekarnika i mikrofali tej samej firmy głównie ze względu na ten sam design ale rzeczywiście może niepotrzebnie...A jaki piekarnik Electroluxa to rewelacja? Właśnie przeglądam wszystkie modele tej firmy a jest ich sporo... :(

Elektrolux EOB 65100X, ale z obowiązkowo z dokupionymi prowadnicami teleskopowymi, które są w wyższych modelach. Nie chciałem ścian z tym wyżarzaniem katalitycznym ani pyrolitycznym. Można zmyć szmatką.
Rewelacyjne jest błyskawiczne nagrzewanie piekarnika. Niestety nie sprawdziłem jeszcze podstawowej rzeczy: "czy piecze równo?", bo piekłem na razie tylko w brytfannach. Bardzo ładny wygląd panelu.

barzuc
12-06-2008, 22:21
Witam! Od paru dni usiłuję skompletowac wirtualnie sprzęt AGD i mam problem z kuchenką mikrofalową, przy tej samej firmie okazuje się, że mikrofale są często droższe od samego piekarnika, np BOSCH, jak sobie z tym radzicie, czy może macie piekarnik i mikrofalę różnych firm jak to dobrac?

My u siebie zrezygnowaliśmy z kuchenki mikrofalowej pod zabudowę. W zamian zrobiliśmy w meblach szafkę (nad piekarnikiem do zabudowy) na mikrofalówkę "wolnostojącą" zamykaną frontem. Front podnoszony do góry (tak, że po otwarciu cała przestrzeń półki jest odsłonięta), więc nie ma problemów że coś przeszkadza przy korzystaniu z kuchenki. Kosztowo - rewelacja, ergonomia - porównywalna z kuchenką do zabudowy, estetyka - to już co się komu podoba.

butterfly0608
08-04-2014, 18:49
potrzebuję pomocy przy wyborze piekarnika i mikrofali. Piekarnik możliwe, że z Boscha a mikrofala tak max do 800zł ( np. whirlpool, beko, samsung ), czy komuś udało się skompletować te 2 sprzęty z różnych firm, żeby chociaż kolory miały identyczne, bardzo proszę o podanie konkretnych modeli

Bayzone_pl
09-04-2014, 08:41
potrzebuję pomocy przy wyborze piekarnika i mikrofali. Piekarnik możliwe, że z Boscha a mikrofala tak max do 800zł ( np. whirlpool, beko, samsung ), czy komuś udało się skompletować te 2 sprzęty z różnych firm, żeby chociaż kolory miały identyczne, bardzo proszę o podanie konkretnych modeli

Nie da się.... będą się różniły stylistyką, kolorem wyświetlacza, odcieniem stali....
Na Twoim miejscu - nie kombinuj - weź zestaw z Amiki Integra albo z Zanussiego.. będziesz mieć dobry sprzęt i zmieścisz się w budżecie

angel26
09-04-2014, 13:51
My wybraliśmy z tej samej serii i pasują super :) Z tym że mikrofala też ma taką rączkę jak piekarnik (dlatego taka cena)

Piekarnik Whirlpool AKP 275 IX (920 z dostawą)
Mikrofala Whirlpool AMW 712/1 IX (1146 z dostawą)

syberia
09-04-2014, 15:19
a to nie takie w ikea sprzedajom te łirlpule ?

Barsa
10-08-2014, 19:19
Witam, łatwiej mi będzie znaleźć piekarnik pod Whirlpool AMW 490 IX czy Amica AMG20BF??

Bayzone_pl
11-08-2014, 08:29
witam, łatwiej mi będzie znaleźć piekarnik pod whirlpool amw 490 ix czy amica amg20bf??

amg 20bf

Barsa
11-08-2014, 10:04
To pójdźmy dalej ;), co byś proponował? Najlepiej z pyrolizą..

Bayzone_pl
12-08-2014, 08:56
To pójdźmy dalej ;), co byś proponował? Najlepiej z pyrolizą..

Korciło mnie żeby napisać "Piekarnik" i na tym zakończyć posta....

Jak to się mawia "szkłem się nie podetrzesz" - albo chcesz tanio, albo ładnie i z wymaganiami. Nie wszyscy producenci mają w swojej ofercie piekarniki z pyrolizą. Jeśli już to nie w każdej stylistyce. Chcesz złożyć komplet piekarnik z mikrofalą.
Więc:
- albo kupisz dwa zupełnie różne urządzenia kierując się ceną (Whirlpool AMW 100IX - 430,- plus Zanussi ZOP 37902XK - 1430,- lub nawet Electrolux EOC 3430COX - 1330,-) i będziesz miał sprzęty z dwóch różnych parafii - kompletnie nie pasujące do siebie
- albo złożysz coś z głową ale to nie będzie tanie.

Od razu podpowiadam:
- niestety do piekarnika Zanussi właściwie już nie ma dostępnych mikrofal,
- niestety AMG 20BF jest z linii Fusion i nie ma w tej linii piekarnika z pyrolizą
Najtaniej z głową zapowiada się zatem np.:
Electrolux EOC3430COX + EMS20107OX = komplet 2300,-

Barsa
12-08-2014, 16:48
Dzięki za poradę, sprawdzę to sobie...

Może jeszcze pytanko co byś polecił żeby pasowało już bez tej pyrolizy, tak do 2500 za komplet.

Barsa
12-08-2014, 22:56
Bayzone_pl poczytałem o tym Elektroluxie i jak na razie zaproponowany przez Ciebie zestaw jest ok, tylko trochę boje się tej pyrolizy w tanim piekarniku oraz ta mikrofala słabo dostępna, nowy produkt?.... myślę jeszcze o piekarniku pod amg 20bf lub pod Whirlpool AMW 490 IX, co byś polecił (oczywiście bez pyrolizy, ale z teleskopami)?


ps. Ta linia Fusion pewnie jest jest taka "super" jak Integra?

Bayzone_pl
13-08-2014, 08:43
Bayzone_pl poczytałem o tym Elektroluxie i jak na razie zaproponowany przez Ciebie zestaw jest ok, tylko trochę boje się tej pyrolizy w tanim piekarniku oraz ta mikrofala słabo dostępna, nowy produkt?.... myślę jeszcze o piekarniku pod amg 20bf lub pod Whirlpool AMW 490 IX, co byś polecił (oczywiście bez pyrolizy, ale z teleskopami)?


ps. Ta linia Fusion pewnie jest jest taka "super" jak Integra?

Do mikrofali AMG 20BF pasują piekarniki z Fusion czyli zaczynające się od EBF - i wszystkie wyglądają tak samo - różnią się wyposażeniem.
Moim zdaniem najciekawszy jest EBF 7941AA.

Fusion jest dobrą linią ale faktycznie nie aż tak jak Integra - przy czym Integra jest po prostu bardziej dopracowana w detalach na zewnątrz - choćby pokrętła - tu i tu są chowane ale w Fusion są takie szkliste czarne z ...dyskusyjnie wyglądającą chromowaną obwódką... Techniczne Fusion nie ma co zarzucić.

Barsa
13-08-2014, 09:04
Chyba wezmę ten zestaw Amici, trochę słaba mikrofala ale w końcu za tę cenę nie ma co wybrzydzać...

Dziękuję.

klos1
31-08-2014, 13:28
My wybraliśmy z tej samej serii i pasują super :) Z tym że mikrofala też ma taką rączkę jak piekarnik (dlatego taka cena)

Piekarnik Whirlpool AKP 275 IX (920 z dostawą)
Mikrofala Whirlpool AMW 712/1 IX (1146 z dostawą)

Witam

Czy mógłbym prosić o zdjęcie zestawionych razem w słupku urządzeń?

Planuję zakup:
Piekarnik Whirlpool AKZ 237/1 IX
Mikrofala Whirlpool AMW 712/1 IX

Mam wątpliwość co do dopasowania kolorystycznego - teoretycznie jest to ta sama seria ale na zdjęciach dostępnych w internecie ten sprzęt wygląda różnie. Jeśli ktoś widział ten sprzęt na żywo to będę wdzięczny za informacje.

Pozdrawiam
Damian

Bayzone_pl
01-09-2014, 09:36
Witam

Czy mógłbym prosić o zdjęcie zestawionych razem w słupku urządzeń?

Planuję zakup:
Piekarnik Whirlpool AKZ 237/1 IX
Mikrofala Whirlpool AMW 712/1 IX

Mam wątpliwość co do dopasowania kolorystycznego - teoretycznie jest to ta sama seria ale na zdjęciach dostępnych w internecie ten sprzęt wygląda różnie. Jeśli ktoś widział ten sprzęt na żywo to będę wdzięczny za informacje.

Pozdrawiam
Damian

Nie sugeruj się zdjęciami z internetu - połowa źle zrobiona lub źle opisana
te dwa urządzenia będą pasowały.

Powłoka Silver Ice
Linia Genesis +
Wyświetlacz GO2Evo czarno-biały

prelegent
01-09-2014, 21:48
Moc wybierz do 1000 wat, objętość jest ważna bo inaczej jak zechcesz podgrzać herbatkę to będzie kłopot z włożeniem szklanki. Jest to również spora wygoda kiedy nie trzeba przekładać jedzenia przed podgrzaniem. Funkcje to tylko "podnośnik cen", wystarczą dwie moc i czas - reszta jak dla mnie jest zbędna. Zostaje kolor i tutaj jak wybierzesz coś poza biały, czarny i srebrny to możesz mieć kłopot, ale jak dobrze poszukasz to znajdziesz;)

bobek81
08-01-2018, 10:21
Jakie mikrofalówki polecacie obecnie? Chodzi mi o takie z dodatkowymi funkcjami, na przykład rozmrażanie, gotowanie, grillowanie, o których można przeczytać na :spam: . Możecie zasugerować konkretną markę i model?