PDA

Zobacz pełną wersję : Z CZEGO BUDOWAĆ???????????????



alice
22-09-2003, 13:02
Od wiosny chcem rozpocząć budowę domu, a w grudniu wprowadzić się. :wink: Zastanawialiśmy się na ceramiką gr. ściany 42?Co możecie polecić i czy jest możliwe takie tempo prac?

Przyszli inwestorzy :D

22-09-2003, 13:37
Nie pytaj z czego budować, bo tyle opini ile inwestrów. Ten wybór (jak i wiele innych) należy do Ciebie. Ceramika to chyba jak pamiętam ma gr. 44 cm.
Ja powiem jak jak zrobiłem: bk 24 cm + 12 cm styropianu. Dlaczego? Bo nie miałem zaufania do wykonawcy że nie spartoli ściany jednowarstwowej, bo z moich wyliczeń wynika że ściana dwuwarstwowa będzie cieplejsza, bo ocieplenia ściany 44 cm (w dalszym etapie) da mi ponad 0,5 m muru (to już jest bunkier). Pewnie inni robili inaczej i napiszą dlaczego. W jeden sezon można wybudować, ale mnie się nie udało. Problemy z terminowością wykonawców. Zawsze mieli inną budowę na boku. Pozdarwiam. Waldek.

alice
22-09-2003, 13:41
Dzięki za odpowiedź.Dlaczego ceramika to ok.44?Czy nie można wybrać porotherm 30P+W i 10 ew. 12 cm wełna :roll:

kudlatyg
22-09-2003, 17:10
Takie tempo? Trochę bym sie bał. WODA! Tynki, wylewki, stropy, To musi wyschnąć! "Pośpiech jest najgorszym doradcą".

22-09-2003, 21:47
jeśli chcesz budować szybko, to z takich materiałów, które "wniosą do budynku jak najmniej wilgoci np. fundamenty z bloczków betonowych, ściany z BK na klej, tynki gipsowe maszynowe lub płyty GK, jeśli ściana 1W - tynki zewnętrzne zrób za rok, jeśli ocieplana to bez znaczenia,
zadbaj o dobrą wentylację najlepiej mechaniczną zbilansowaną, dobrze wygrzewaj dom pierwszej zimy, może zaplanuj kominek - efektywnie, tanio i przyjemnie.

Najważniejsze dobrze rozplanować terminy i roboty i mieć solidną ekipę, która nie zawali !!! Podpisać z nimi umowę z DUŻYMI restrykcami za spóźnienia.

Pamiętać należy, że dom to nie tylko budowa ale przede wszystkim instalacje i wykończenia. Aby nie dokładać sobie niepotrzebnie roboty, należy zaplanować wszelkie przejścia, przepusty istalacji i wykonywać je w odpowiednim czasie.

Oj dużo by pisać ...
A najlepiej poczytać - idzie zima - Forum od deski do deski, trochę pytać, troche poszukać w necie, pojeździć do hurtowni i popytać.
I gwiazdka w swoim domu jest możliwa jak nic ! Jeszcze bez złoceń i witraży ale na swoim.

Budowa to powiedziałbym sztuka unikania błędów !

Powodzenia
CZ.