PDA

Zobacz pełną wersję : projekt LK&535 pracownia LKPROJEKT



bbox
11-06-2008, 19:02
Witam
Czy ktoś buduje dom z projektu LK & 535 :D ? My mamy zamiar rozpocząć budowę wiosną przyszłego roku i wszelkie wskazówki będą bardzo przydatne .

bbox
15-06-2008, 08:57
Witam
Czy ktoś buduje dom z projektu LK & 535 :D ? My mamy zamiar rozpocząć budowę wiosną przyszłego roku i wszelkie wskazówki będą bardzo przydatne .


No cóż chyba nie mam szcęścia ale jeszcze raz zapytam czy ktoś buduje z tego projektu. Bardzo chętnie podzięliłabym się doświadczeniami i uzyskała kilka cennych rad. :cry:

Duluni
01-09-2008, 12:35
:D
Witaj! My także zakupiliśmy projekt, niestety budowa przed nami (papierkowa batalia), także miałam nadzieję, że ktoś, coś... Ale projekt jest nowy... Czy wprowadzaliście jakieś zmiany w projekcie?

Pozdrawiam!

bbox
16-11-2008, 18:07
Witam!!!'
Nie odpuisywałam wcześniej poniewaz po braku jakiegokolwiek odezwu straciłam nadzieje że, znajdzie się ktoś kto buduje Lk-535.
Wracając do twojego pytania co do zmian jakie wprowadziliśmy to przesuneliśmy ścianę dzielącą kotłownię z garażem o 1m do przodu i tym samym garaż wydłużył sie o 1m (tak nam doradził architekt ponieważ jego zdaniem kotłownia była zbyt mała) i jeszczy z pralni na górze zrobiliśmy garderobe.
My również nadal jesteśmy na etepie załatwiania spraw papierkowych i krew nas zalewa że, trwa to tak długo a od grudnia chcemy gromadzić materiały.
Pozdrawiam

bbox
01-12-2008, 13:19
Chyba straciłam okazję na wymiane kilku doświdczeń i uwag odnośnie projektu LK-535, ale może znajdzie się jeszcze ktoś kto buduje ten dom?

Duluni
03-12-2008, 12:31
O !

Ja także straciłam nadzieję, a tu proszę. Mamy już pozwolenie na budowę (ale teraz czas zadbać o finanse). Zaczęłam myśleć o waszych zmianach (na które u nas i tak za późno). My tylko kosmetycznie dwa okna w kuchni zamieniliśmy na jedno. Reszta bez zmian... :)

bbox
03-12-2008, 14:13
Witaj!
My nadal czekamy na pozwolenie ale ponoć ma już być na dniach. Budowe planujemy rozpocząć na wiosnę chociaż pogoda trochę nas kusi żeby zacząć już teraz. Zmieniły się trochę plany zakupu materiałów. Wcześniej pisałam że chcemy zaczać je gromadzić w grudniu, ale zakupimy tylko stal bo jej cena jest zawsze niepewna, natomiast z pustakami poczekamy do lutego ponoć mają trochę potanieć. Jaki gruby mur będziecie budować i z jakiego materiału? Czy taki jaki jest w planie 40cm ytong, bo my budujemy z 30 porotherm wienerberger.
Pozdrawiam

Duluni
09-12-2008, 16:17
Witaj !

Wysłałam wiadomość na priva. Pozdrawiam :D

alesx
02-01-2009, 15:29
Witam,
wlasnie w listopadzie uzyskalam pozwolenie na budowę i od wiosny tez buduję (z mężem oczywiście) ten dom.
My wydłużyliśmy dom o 1metr i zrobiliśmy ścianę pomiędzy częścią jadalna a kuchnia a zlikwidowaliśmy ścianę miedzy częścią jadalna a pokojem. A poza tym zwiększyliśmy salon tak ze cały balkon jest nad salonem..
A w ogole to im dłużej patrzę na ten projekt - tym bardziej mi się podoba:)
pozdr.,
Ola

bbox
03-01-2009, 17:15
Witam. Cieszy mnie to że coraz Nas tu więcej. Będzie okazja do wymiany doświadczeń zwłaszca że wszyscy zaczynamy budowę od wiosny. Olu z jakich materiałów budujecie z tych które sa przewidziane w projekcie czy zastosujecie coś innego?
Pozdrawiam Beata

eliza1277
01-02-2009, 21:40
Witam! budujemy dom - lk&535. Właśnie jesteśmy na etapie kończenia stanu surowego - panowie kładą blachę na dach. Wewnątrz już są ściany działowe i "coś" już widać. A to, co jest podoba mi się. Co innego projekt na papierze, a co innego widzieć to w "realu".
Wprowadziliśmy b. niewiele zmian- brak lukarny w pokoju na piętrze, szerokie przejście między salonem i kuchnią, odrobinę większy przedsionek, drzwi balkonowe zamiast okna w kuchni - stąd wyjście na taras.
Ciekawi jesteśmy jak Wasze budowy tego projektu.. :D

bbox
02-02-2009, 11:04
Witam! Niestety u nas dopiero zakończony etap papierkowy i myślę, że w marcu jak pogoda dopisze to zaczniemy dopiero ruszać z budową (już nie mogę się doczekać), bardzo mnie ciekawi jak wyglada nasz projekcik w realu więc jeśli Cię można prosić o jakieś fotki to bardzo byłabym wdzięczna.
Pozdrawiam

eliza1277
08-02-2009, 10:42
postaram się dodać jakieś zdjęcia. Jeszcze coś. Z pralni na piętrze zrobiliśmy garderobę, a w pomieszczeniu nad garażem będzie pralnio-suszarnia.
I rada.Jeśli większość z Was jest na etapie - przed budową, to zwróćcie uwagę na okna. U nas wczoraj był pan od okien - mierzył otwory, bo chcemy już zamówić i wszystkie okna są niestandardowe, czyli trochę się dopłaca. Pomyślcie o tym wcześniej, czy w trakcie budowy nie warto zmniejszyć otworów.

bbox
17-02-2009, 11:35
Dzięki za dobrą rade napewno na to zwróce uwagę. My od poniedziałku zaczynamy zwozić materiały na działkę. Nareszcie coś sie zaczyna dziać. U Ciebie niedługo zacznie sie gorączka wykańczania, już nie mogę się u siebie doczekać tego etapu. Patrząc na nasz projekt mam obawy czy aby w pomieszczeniach nie będzie za ciemno ze względu na małą ilość okien czy możesz napisać jak to wygląda w rzeczywistości.
Pozdrawiam

zwiadowca
19-02-2009, 12:03
Czy może ktoś dodać zdjęcia swojego Domku?

Duluni
24-02-2009, 12:36
Witam! budujemy dom - lk&535. Właśnie jesteśmy na etapie kończenia stanu surowego - panowie kładą blachę na dach. Wewnątrz już są ściany działowe i "coś" już widać. A to, co jest podoba mi się. Co innego projekt na papierze, a co innego widzieć to w "realu".
Wprowadziliśmy b. niewiele zmian- brak lukarny w pokoju na piętrze, szerokie przejście między salonem i kuchnią, odrobinę większy przedsionek, drzwi balkonowe zamiast okna w kuchni - stąd wyjście na taras.
Ciekawi jesteśmy jak Wasze budowy tego projektu.. :D

Witam po przeczytaniu informacji olśniło mnie, pomysł z oknem w kuchni fantastyczny! Mam pytanie w jaki sposób powiekszyliście przedsionek ? Ja początkowo byłam zachwycona dużą kuchnią, jednak im częściej o niej myślę, tym wydaje mi się mniej ustawna. Czy macie juz projekt kuchni i jak to wygląda w rzeczywistości?
Pozdrawiam

zwiadowca
24-02-2009, 18:19
postaram się dodać jakieś zdjęcia. Jeszcze coś. Z pralni na piętrze zrobiliśmy garderobę, a w pomieszczeniu nad garażem będzie pralnio-suszarnia.
I rada.Jeśli większość z Was jest na etapie - przed budową, to zwróćcie uwagę na okna. U nas wczoraj był pan od okien - mierzył otwory, bo chcemy już zamówić i wszystkie okna są niestandardowe, czyli trochę się dopłaca. Pomyślcie o tym wcześniej, czy w trakcie budowy nie warto zmniejszyć otworów.

Proszę o kontakt Pani Elizo

eliza1277
24-02-2009, 20:53
Garderobę powiększyliśmy kosztem gabinetu- odrobinę przesunęliśmy ścianę, by zmieściła się szafa na okrycia wierzchnie. Zresztą, obserwuję u znajomych - taki większy przedsionek naprawdę się przydaje. nie wspomnę już o momentach, kiedy przychodzą goście...
Co do kuchni, wydaje mi się, że pomysł zrobienia drzwi balkonowych właśnie tu, nie - w salonie jest dobry, zwłaszcza,ze w kuchni będzie terakota lub gres, a w salonie parkiet, poza tym - wynoszenie jedzonka na taras tez przez kuchnię jest lepszy, no i dzieci, które latem będą biegać w tę i z powrotem...
Co do reszty, właściwie skończyliśmy stan surowy. Okna już też są, ale póki co w sklepowym magazynie - chcemy wstawić dopiero wiosną.
Dom z zewnatrz prezentuje się ok, choć wiadomo - jest b., b. prosty i "zwykły" w porównaniu z niektórymi " zamkami", ale mnie dotąd urzeka w nim układ pomieszczeń - oddzielna kuchnia - tym bardziej, że teraz w bloku mamy otwartą i już takiej nie chcemy:), duuuża łazienka na górze i pokoje dla dzieci, w ogóle całość jest ok. Pewnie brakować tylko będzie drugiego garażu - zwłaszcza, że budujemy się pod miastem i przydałby się drugi samochód, ale nie można mieć wszystkiego
:D

zwiadowca
24-02-2009, 21:00
Czy możecie wstawić zdjęcia budynku?


Garderobę powiększyliśmy kosztem gabinetu- odrobinę przesunęliśmy ścianę, by zmieściła się szafa na okrycia wierzchnie. Zresztą, obserwuję u znajomych - taki większy przedsionek naprawdę się przydaje. nie wspomnę już o momentach, kiedy przychodzą goście...
Co do kuchni, wydaje mi się, że pomysł zrobienia drzwi balkonowych właśnie tu, nie - w salonie jest dobry, zwłaszcza,ze w kuchni będzie terakota lub gres, a w salonie parkiet, poza tym - wynoszenie jedzonka na taras tez przez kuchnię jest lepszy, no i dzieci, które latem będą biegać w tę i z powrotem...
Co do reszty, właściwie skończyliśmy stan surowy. Okna już też są, ale póki co w sklepowym magazynie - chcemy wstawić dopiero wiosną.
Dom z zewnatrz prezentuje się ok, choć wiadomo - jest b., b. prosty i "zwykły" w porównaniu z niektórymi " zamkami", ale mnie dotąd urzeka w nim układ pomieszczeń - oddzielna kuchnia - tym bardziej, że teraz w bloku mamy otwartą i już takiej nie chcemy:), duuuża łazienka na górze i pokoje dla dzieci, w ogóle całość jest ok. Pewnie brakować tylko będzie drugiego garażu - zwłaszcza, że budujemy się pod miastem i przydałby się drugi samochód, ale nie można mieć wszystkiego
:D

eliza1277
24-02-2009, 21:00
Co do okien,to chyba już mówiłam - w każdym pomieszczeniu są to duże okna, chyba żadno nie ma standardowego wymiaru - są na pewno wieksze. ale to już indywidualna sprawa czy chcecie je np. zmniejszyć. My zostawiliśmy taką wysokość ścian jak w projekcie - to też jest wyżej, niż standard,ale przestronniej, znaczy - ładniej :D

zwiadowca
24-02-2009, 21:01
Proszę do mnie napisać [email protected]


Co do okien,to chyba już mówiłam - w każdym pomieszczeniu są to duże okna, chyba żadno nie ma standardowego wymiaru - są na pewno wieksze. ale to już indywidualna sprawa czy chcecie je np. zmniejszyć. My zostawiliśmy taką wysokość ścian jak w projekcie - to też jest wyżej, niż standard,ale przestronniej, znaczy - ładniej :D

Duluni
25-02-2009, 11:16
Dla nas LK był wybawieniem ze względu na wąską działkę i chęć ograniczenia hałasu od drogi (ściana bez okien). Zamknięta kuchnia też nie była bez znaczenia - obecnie mamy kuchnię baardzo otwartą na "salon" i już wiem, że nigdy więcej. Cóz mamy nadzieję, ze ruszymy z budową i będziemy mogli powiedzieć coś więcej...

eliza1277
27-02-2009, 13:55
U nas też wybór tego projektu był podyktowany długą i wąską działką...

Duluni
27-02-2009, 15:18
Ta nasza działka nawet nie taka wąska, tylko gmina kazała się odunąć od drogi "gminno-wiejskiej" o 6 metrów, od sąsiada o trzy i zrobiło się wąsko. A tak z innej beczki zy zdecydowaliście się na okna ze szporosami? Czy zmienialiście korystykę elewacji?

bbox
27-02-2009, 15:57
Witam!!! My równiez wybraliśmy projekt ze względu na wąską działkę a pozatym od strony sąsiada mamy wysoki betonowy mur więc głupio by było mieć okna wychodzące na ten mur. Co do okien to raczej zdecydujemy się na okna bez szprosów (kłopotliwe przy myciu) podobają mi się okna dwustronny orzech, natomiast elewacją jeszcze nie zaprzątam sobie głowy bo znając życie do tego czasu zmienię zdanie 10 razy.
Pozdrawiam

zwiadowca
27-02-2009, 16:39
czy jest ktoś z wielkopolski?

eliza1277
27-02-2009, 21:26
Okna - złoty orzech - całość bez szprosów, dach - czarny, co do elewacji, to jeszcze mamy kilka miesięcy, zresztą to będzie trudna decyzja :D

bbox
29-03-2009, 17:15
Witam!!!
Jak tam Wasze zmagania budowlane, czy już coś zaczeliście działać na budowie. My póki co mamy wytyczony budyneczek i powoli zaczeliśmy pierwsze wykopy ,tylko pogoda cały czas płata nam figle. Mam nadzieję, że to już ostatnie deszczowe dni i zacznie nam słonko przyświecać. Pozdrawiam[/i]

Duluni
02-06-2009, 13:16
Halo halo!

Jak postępy w budowie LK? U nas na razie skromnie!

Pozdrawiam wszystkich!


http://lh4.ggpht.com/_zP_qxzgzrC8/SiTMlYyi0hI/AAAAAAAAAZI/mZWS1H-Nyc4/s512/DSC00055.JPG[/img]

alesx
03-06-2009, 16:31
ja również własnie ukończyłam stan "0":
http://forum.muratordom.pl/post3399952.htm#3399952
pozdr :)

bbox
03-06-2009, 16:47
Witam!!!
U nas od poniedziałku mury pną się do góry, jak tak dalej pójdzie to do końca tygodnia zakończymy murowanie i od poniedziałku zaczynamy prace nad stropem, byle tak dalej mam nadzieję tylko że pogoda nam dopisze. W trakcie prac wprowadziliśmy kilka zmian w projekcie tzn w kuchni zamiast okna będą drzwi tarasowe natomiast zamiast dwóch mniejszych okien będzie jedno duże. W wolnej chwili postaram się zamieścić zdjęcia z placu boju.
Pozdrawiam

Duluni
04-06-2009, 08:10
Z czego budujecie ściany? My ostatecznie zdecydowaliśmy się na porotherm i mam nadzieję, że równie szybko jak u Was powstaną nasze ściany. Tymczasem jeszcze chudy beton.

Tutaj kilka zdjęć ilustrujących dotychczasowy etap.

http://picasaweb.google.pl/Duluni/Dom?feat=directlink

alesx
04-06-2009, 13:16
u nas dokładnie tak samo - do końca tygodnia, jeśli pogoda dopisze postawią się ściany a od przyszłego tygodnia zaczynamy strop:)
Jutro będę miała zdjęcia ścian to powrzucam.
Sciany budujemy z ceramiki (u- 220) a działowe z porothermu.

bbox
04-06-2009, 16:57
Witam!
My również budujemy z porothermu zewnętrzne 30, wewnętrzne 25, działowe z 11,5. Jesem ciekawa czy u was coś sie zmieniło w projekcie na tym etape.

Duluni
15-06-2009, 09:47
Niech się mury pną do góry... Tylko pogoda na Pomorzu okropna !!!
http://lh3.ggpht.com/_zP_qxzgzrC8/SjYG-SenPLI/AAAAAAAAAeU/tFKrA7jw1FQ/s512/20090611191.jpg

alesx
20-06-2009, 15:23
u nas doszliśmy do poziomu stropu:
http://lh6.ggpht.com/_ZkUMlzEgUIU/Sjzp-y4m54I/AAAAAAAACF4/5sfahVQPNgk/s512/P6171582.JPG

co do zmian, to zgodnie z tym, co pisalam powyżej:
wydłużylismy dom o jeden metr, zrobiliśmy salon w kształcie litery L, a drzwi od kuchni - duże rozsuwane, równoległe do tarasu, dziurę na akwarium pomiędzy salonem i kuchnią - i w sumie to wszystko:)

Duluni
27-06-2009, 09:49
Meldunek z placu boju - stan aktualny:
http://lh5.ggpht.com/_zP_qxzgzrC8/SkXac6XcsvI/AAAAAAAAAig/1uu7NFlTNVg/s512/20090626216.jpg

Pozdrawiam wszytkich

Duluni
03-08-2009, 09:11
Witam po urlopie...

U nas w tej chwili jest tak:

http://lh3.ggpht.com/_zP_qxzgzrC8/SnaX08th8LI/AAAAAAAAAk0/AngPIZAhha0/s288/20090731322.jpg[/img]

a wewnątrz tak:

http://lh5.ggpht.com/_zP_qxzgzrC8/SnaYiYD1nvI/AAAAAAAAAlw/DSHtAjJtDWg/s288/20090730316.jpg

Pozdrawiam wszystkich !

Duluni
29-09-2009, 12:12
Straszna cisza panuje wśród budowniczych LK. Zdjęcie z postępu prac w nadziei, że ktoś jeszcze się odezwie...

http://lh5.ggpht.com/_zP_qxzgzrC8/SsHqXrvtjtI/AAAAAAAAAvQ/Vwn_Pjn3nEw/s640/DSC00127.JPG

annalow
04-10-2009, 15:16
Witam. Trochę póżno tu zajrzałam, ale cóż, może ktoś jeszcze coś podpowie lub my coś pomożemy. JUż postawiliśmy dom wg tego projektu z małymi zmianami. Tzn nie ingerowaliśmy wbryłe domu z zewnątrz. Wychodzimy z założenia. że teraz widzę jak będzie wyglądał mój dom a jak coś zmienię to wyjdzie kicha. W kuchni zrobiliśmy wyjście na taras w salonie na dole wykusz z trzema oknami, przy czym to największe będzie stałką-nieotwierane. Przejście między kuchnią a salonem zrobimy bez drzwi przesuwnych. Trochę przesuwamy ścianę między kuchnią a salonem na korzyść kuchni, żeby w kuchni na tej ścianie zamontować szafki i postawić lodówkę. A tak jak zaglądamy na budowę to coraz bardziej podoba nam się prostota, funkcjonalność domu. Mam nadzieję, żę kolorystyką i ogrodem dopełnimy całości. Pozdrawiam z centralnej Polski,

Duluni
14-11-2009, 19:13
Trochę z kronikarskiego obowiązku (myślę, że na dziennik już się nie zdecyduję) fotka ilustrująca stan obecny. W środku instalacje i tynki - ale nie nadaje się to do fotografowania (przypomina bunkier).
http://lh4.ggpht.com/_zP_qxzgzrC8/Sv7-J2eCcmI/AAAAAAAABJM/3r9YB-q_2Ow/s640/DSC00189.JPG

MarioWroBrzezina
28-12-2009, 03:54
Witam! Dopiero niedawno trafilem na forum muratora, wlasnie dlatego ze chcialem poczytac cos na temat lk535. Jestem bardzo wdzieczny wszystkim za zamieszczanie podpowiedzi, ocen, opisów i zdjęć tego domku.
Od roku szukam projektu i przyznaje ze zawsze wracam do LK535. Forum muratora utwierdza mnie jeszcze bardziej w wyborze tego domu ... a dlaczego mój wybór padł na ten dom?... waska działka, dom z garażem w bryle, dom niewielki, dom który można budować etapami (tzn zamieszkac na poczatku na parterze), zamknięta kuchnia, pralnia, wygodna i duza łazienka na piętrze, bardzo proste i dobre rozmieszczenie pomieszczeń,
... na koniec koszty, po przemyśleniu wydaje mi się że dom jest prosty i będzie tani w budowie w porównaniu z innymi tej samej wielkości (jednak tutaj prosiłbym koleżanki i kolegów forumowiczów o utwierdzenie mnie w tym przekonaniu :D)

MarioWroBrzezina
28-12-2009, 04:25
Odnośnie zmian w tym domu to bardzo mi się podobają drzwi na taras z kuchni. Nie nosi się brudu do pokoju gościnnego, gdzie zazwyczaj jest parkiet ... droga przy wynoszeniu jedzenia z kuchni na taras jest łatwiejsza.

Jak myślicie, o ile obniżą się koszty budowy gdy zrezygnuję z lukarny, czy to istotny koszt?
Czy można w tym projekcie zrezygnować z komina do kominka, bo wiem że czasami taki komin jest wykorzystywany do czego innego.
Jeszcze jedno, proszę bardzo o podanie rozmiarów garażu (szerokość, długość)

Z góry dziękuję za pomoc. Pozdrawiam!

Duluni
31-01-2010, 10:14
Witam !

U nas robi się łazienka

http://lh4.ggpht.com/_zP_qxzgzrC8/S2SRm8BIjPI/AAAAAAAABXI/irvhoGd6Pr8/s640/Stycze%C5%84%202010%20006.jpg

a tu rzut oka na salony :wink:

http://lh3.ggpht.com/_zP_qxzgzrC8/S2SR-2AjmsI/AAAAAAAABXY/jOTwvZpXFwM/s640/Stycze%C5%84%202010%20015.jpg

eliza1277
20-02-2010, 07:54
Witam! dawno tu nie byłam!u nas chwilowo przerwa w działaniach budowlanych :)
Ktoś z Was pytał o lukarnę - my ją zlikwidowaliśmy ze względu na koszty i ewentualne problemy - ile obniżyły się koszty, nie wiem.
Tak jak wspominałam, poza tym niewiele zmian- drzwi balkonowe w kuchni, a w salonie tylko okna, odrobię większy wiatrołap - kosztem "gabinetu", w miejscu przeznaczonym na pralnię - garderoba, a w tym małym pomieszczeniu za łazienką na górze - pralnia. Jestem z tych zmian bardzo happy!!! zwłaszcza tej pralni - chyba nie może być lepszego miejsca niż za łazienką :)
Projekt nadal mi się podoba. Jak będzie coś widać, dodam zdjęcia.
PS jesteśmy na etapie po tynkach, jest już część sufitów podwieszanych, szukamy płytek, itp.
Pozdrawiam wszystkich od LK&535 :)

alesx
21-02-2010, 14:18
Witam,
też zrobiliśmy pralnie za łazienką i tez uważam to za bardzo dobry pomysł:)
Ja dziś jestem po pierwszej nocy w nowym domu - na razie łózko - prowizorka budowlana, ale za to dolna łazienka już prawie w całości gotowa, do tego jest ciepła woda i prawie skończona podłoga w salonie.
Tylko ten szok: za dużo, za jasno i za cicho - do domu będziemy się przeprowadzać z kawalerki w bloku, więc szok jest uzasadniony:)
Jak ktoś jeszcze nie zaczął budowy polecam poszerzyć (nie do końca wiem jak) schody, my mamy schody niezakręcane tylko półpiętrem i już kilka osób zwróciło uwagę, że są trochę za wąskie, do tego polecam również podnieść dom o jeden pustak (budowaliśmy z porothermu) do góry - koszt jest względnie niewielki a zyskuje się dużo przestrzeni i łatwiej zagospodarować takie skosy.
pozdr.,
Ola

Duluni
09-09-2010, 08:11
Szkoda, że watek zupełnie podupadł. My już mieszkamy a dom obecnie prezentuje się tak:



Pozdrawiam wszystkich.

awysoki
30-01-2011, 12:10
Czy KTOŚ buduje/wybudował wg projektu LK&535 okolice Siedlec +/- 100-150 km?? Prosze o kontakt. [email protected]

Duluni
28-06-2011, 11:23
Jest coraz przyjemniej...