PDA

Zobacz pełną wersję : wentylacja w lazience na poddaszu



czlowiek
22-09-2003, 13:34
zabieram sie za lazienke na poddaszu.
ma spory skos. jak wiadomo przydaloby sie odprowadzic pare ktora sie zbiera wysoko. komin z kratka mam w polowie lazienki czyli duzo nizej. mysle nad zalozeniem kratki w plycie GK na odpowiedniej wysokosci (nad prysznicem), nastepnie zamierzam podlaczyc rure z wentylatorem do krati nizej (rura bedzie pod plyta schodzila do poziomu komina). wentylator elektrczny z wlacznikiem przy drzwiach.

mam pytanie: czy to dobry pomysl?
czy potrzebne sa otwory w drzwich lazenki?
czy jesli nie wlacze wentylatora to tez bedzie ciag umozliwiajacy wymiane powietrza w pomieszczeniu?


z gory dziekuje za odpowiedzi i pomoc.

docieplenia
23-09-2003, 19:53
zabieram sie za lazienke na poddaszu.
ma spory skos. jak wiadomo przydaloby sie odprowadzic pare ktora sie zbiera wysoko. komin z kratka mam w polowie lazienki czyli duzo nizej. mysle nad zalozeniem kratki w plycie GK na odpowiedniej wysokosci (nad prysznicem), nastepnie zamierzam podlaczyc rure z wentylatorem do krati nizej (rura bedzie pod plyta schodzila do poziomu komina). wentylator elektrczny z wlacznikiem przy drzwiach.

mam pytanie: czy to dobry pomysl?
czy potrzebne sa otwory w drzwich lazenki?
czy jesli nie wlacze wentylatora to tez bedzie ciag umozliwiajacy wymiane powietrza w pomieszczeniu?


z gory dziekuje za odpowiedzi i pomoc.

z tego co wiem obecne normy budowlane WYMAGAJA dziur w drzwiach lazienki

czlowiek
24-09-2003, 15:03
tak myslalem. nie bylem pewien

czy ktos moze instalowal wentylator w lazience i moze si epodzielic uwagami? czy moze tez sie ktos spotkal z problemem wentylacji na poddaszu?

Jankes
25-09-2003, 09:27
z tego co wiem obecne normy budowlane WYMAGAJA dziur w drzwiach lazienki[/quote]

Z tego co ja wiem, to normy rzeczywiscie wymagaja dziur w drzwiach lazienki, ale nie na wyciag powietrza stamtad a na jego dostarczenia. Do usuniecia musi byl komin wentylacyjny. Nie wiem jak jest przy wentylacji mechanicznej, ale podejrzewam, ze wtedy powietrze swieze dostarczane jest dziura w scianie i nie potrzeba otworow w drzwiach.
Pozdrawiam
Jankes

qbrakus
25-09-2003, 09:45
Zapytaj kominiarza. Słyszałem, że mogą być problemy z odbiorem przy zastosowaniu podgrzewacza z otwartą komorą spalania.

czlowiek
26-09-2003, 14:42
dzieki za podpowiedzi

Szadam
26-09-2003, 20:22
Też mam taki problem. W suficie chcę zainstalować kratkę i połączyć z kominem wentylacyjnym. Mimo, że w jednej ze ścian w łazience mam przewód wentylacyjny to będę wentylację prowadził do wyższego komina. W innym przypadku przewód wetylacyjny miełby tylko 1,5m.
Polak mądry..... :oops:
Jeszcze jedno - Człowieku - pamiętaj że w zawijasach rur może gromadzić się skroplina :(

czlowiek
26-09-2003, 22:40
czyli bedziesz mial tylko wentylacje mechaniczna? czy moze rury prowadzisz aby uzyskac lepszy ciag i nie bedziesz stosowal wentylatora? ja chce zastosowac ale nie wiem czy poza momentami kiedy wlacze wentylator bedzie dzialala normalnie wymiana powietrza.

gosc
26-09-2003, 22:51
Prawo zabrania stosowania wentylatorów mechanicznych w pomieszczeniach dla kotłów z otwarta komora spalania. sprawdz info na www.kominiarz.org.pl
Pozdrawiam serdecznie

Szadam
27-09-2003, 09:31
Instalacje do wentylatorka mam zrobioną, a czy zastosuję to zobaczę w praniu. Komory spalania nie mam więc się tym nie martwię