PDA

Zobacz pełną wersję : Odprowadzenie wody z tarasu



tom soyer
22-09-2003, 13:40
zaplanowalem taras w postaci wycietego w dachu kopertowym kwadratu. O ile izolacja stropu nie jest jakims wielkim problemem o tyle odprowadzenie wody juz tak. Jak mozna wykorzystac okap do odprowadzenia wody z takiego tarasu?

tom soyer
23-09-2003, 07:19
nie wiecie o co chodzi czy jak to zrobic?

Dave
23-09-2003, 11:05
Ja prawde mowiac nie wiem o co chodzi. Moglbys to opisac blizej ? Taras w dachu ??

D.

tom soyer
23-09-2003, 12:31
przyjmijmy ze dach jest dwuspadowy. Robiac wykusz (lukarne) trzeba podniesc w tym miejscu dach. A gdybym zrezygnowal w tym miejscu z dachu i okno zamocowal w tak powstalej wnece to bede mial taras. Ze wzgledow estetycznych chcialbym jednak zostawic przed takim tarasem okap. Jednak wtedy taras musialby byc wyzszy od murlaty aby odprowadzic wode z takiego tarasu. A moze robi sie to w inny sposob?
Jasniej napisalem?

Szadam
23-09-2003, 13:38
Strop oczywiście trzeba ocieplić i uszczelnić. W tym celu trzeba tak ukształtować wylewkę aby powstał solidny spadek. Policz cm od stropu i zobacz jak to się ma do drzwi na taras i poziomu podłogi w pokoju.

tom soyer
23-09-2003, 16:29
szadam
generalnie problemem nie jest sam spadek na tarasie bo musze go tak wykombinowac aby byl odpowiedni. Tylko co zrobic z woda? jak ja odprowadzic jesli ma byc okap na calej dlugosci sciany?
mam zrobic jakas dodatkowa rynne i polaczyc ja do spustu? ew jak sprowadzic wode z tarasu na okap?