PDA

Zobacz pełną wersję : Jaka we?na ? Gullfiber czy Rockwool?



Neo23
22-09-2003, 21:02
Witam,
Jak uważacie , która wełna jest lepsza Gullfiber czy Rockwool. A moze jeszcze inna ? Jakie są 'za' a jakie 'przeciw'? pozdrawiam.. :roll:

docieplenia
23-09-2003, 19:49
Witam,
Jak uważacie , która wełna jest lepsza Gullfiber czy Rockwool. A moze jeszcze inna ? Jakie są 'za' a jakie 'przeciw'? pozdrawiam.. :roll:
gdy mialem taki dylemat to moj wybor padl na Gullfiber - szczegolnie dobre parametry ma ISOmata - jesli chodzi o poddasze

Joasia
25-09-2003, 00:20
Podaj, proszę, jakąś hurtownię, gdzie mają Gullfibera. Obdzwoniłam z książlki telefonicznej kilkanaście, i nic - wszędzie tylko Rockwool.
Joasia.

Wos
25-09-2003, 07:08
To zależy jaka wełna Rockwool czy Gullfiber. Ja kupiłem Rockwool'a Top Rock - współcz. 0,035 - pomiędzy krokwie układa się extra, nie jest taka pyląca, jest twarda. Ale są rownież Rockwool'e (jak to ktoś we wcześniejszych postach zauważył) robione dla marketów z nazwą np. EkoNomi lub inną zawierającą część nazwy danego marketu - są to produkty o wsp. 0,04 lub wyższym; cena jest może zachęcająca, ale jak się przeliczy ile trzeba wydać aby uzyskać określony opór cieplny (i z jaką grubością wełny wiązać się to może) to tanie wełny nie wyglądają już tak dobrze. Wybór należy do kupującego.

docieplenia
25-09-2003, 07:34
Podaj, proszę, jakąś hurtownię, gdzie mają Gullfibera. Obdzwoniłam z książlki telefonicznej kilkanaście, i nic - wszędzie tylko Rockwool.
Joasia.

http://www.isover.pl
Bezpłatna Infolinia: 0800 163 121 - tu powinni Cie gdzies skierowac
albo
podaj miasto z ktorego jestes to bedzie latwiej ci cos polecic :)

KrzysiekS
25-09-2003, 10:40
Ja kupilem Gullfiber Polterm Max, poltwarda do ocieplenia scian warstwowych i dachu, ma bardzo dobre parametry K dla 10 cm rowne 2,94.

Joasia
26-09-2003, 22:31
Docieplenia, dzięki za infolinię. Jestem z Warszawy - buduję w gm. Stare Babice. Joasia.

17-11-2006, 10:52
Joasia, co kupiłaś?
Ja mam teraz podobny dylemat. Nie wiem, na co się zdecydować. Mój wykonawca dachu bardzo poleca KNAUFA, bo mimo gorszego współczynnika 0,44 podobno jest lżejsza.
W Castoramie (chyba) albo w Praktikerze jest TOP ROCK o współczynniku 0,035.

Co wybrać?

P.e.t.e.
17-11-2006, 13:02
A moze Paroc?
Ja na ocieplenie swojego domu wybralem welne Paroc - i bynajmniej w tym wyborze nie kierowalem sie cena :)

17-11-2006, 13:08
P.e.T.e. napisał

bynajmniej w tym wyborze nie kierowalem sie cena
Czym przede wszystkim? Współczynnikiem lambda czy wagą?
Może na coś innego trzeba jeszcze zwracać uwagę? Ja do tej pory myślałam, że najważniejsza jest izolacyjność (oprócz ceny oczywiście), ale teraz namieszali mi tą wagą wełny.
pozdrawiam
justa

Rezi
17-11-2006, 13:18
cięzar
wsp oporu cieplengo dla danej grubości
cena

ja jestem za rockwoolem

17-11-2006, 14:34
dzięki za szybką odpowiedź, bo muszę już zamówić, a podobno nie jest to teraz takie proste


cięzar
wsp oporu cieplnego dla danej grubości
cena

ja jestem za rockwoolem
Dlaczego za rockwoolem? Jeśli odrzucić cenę (powiedzmy, że jest bardzo podobna), to zostaje ciężar do wsp oporu cieplnego czyli 1:1.
chyba że cena jednak przeważyła i jest 1:2


pozdrawiam
justa

Rezi
17-11-2006, 14:44
cięzar dlatego aby nie obwieszała się wełna i nie zrywala sznurków

podstawowy jest wsp oporu cieplnego dla danej grubości

a tak na marginesie - jaka różnica finansowa wychodzi dla tych dwóch firm ??

17-11-2006, 15:14
Rezi napisał

cięzar dlatego aby nie obwieszała się wełna i nie zrywala sznurków
wiem, ale własnie Knauff, który jest lżejszy, ma gorszy współczynnik oporu cieplnego (o,44 lub 0,40)

podstawowy jest wsp oporu cieplnego dla danej grubości
tutaj odwrotnie, rockwoll (np Top rock) ma wsp 0,35 ale jest ciężki

a tak na marginesie - jaka różnica finansowa wychodzi dla tych dwóch firm ??
nie wiem dokładnie, ale knauff jest droższy

Rezi
17-11-2006, 15:24
ważne ile będzie ważył 1 m2 ocieplenie - w zależności jaka grubosc planujesz

ja pomiędzy krokwie włozyłem wełna z rolki lekka luźna i niskiej masie, jak zamoknie szybciej przeschnie i nie obciąża sznurowania.

druga i trzecia warstwa warstwa to twarde płyty nabijane na uchwyty do stelaży GK

P.e.t.e.
17-11-2006, 16:02
cięzar dlatego aby nie obwieszała się wełna i nie zrywala sznurków
wiem, ale własnie Knauff, który jest lżejszy, ma gorszy współczynnik oporu cieplnego (o,44 lub 0,40)

podstawowy jest wsp oporu cieplnego dla danej grubości
tutaj odwrotnie, rockwoll (np Top rock) ma wsp 0,35 ale jest ciężki
Zapewne pod uwage bralas welna szklana Knauf'a i mineralna (kamienna) Rockwool'a.
Szklana z reguly jest nieco lzejsza...

zarluk
17-11-2006, 20:18
Dołącze się do tematu....jeśli chodzi o współczynniki oporu to wydaje mi się że wszyscy troche przesadzamy..przeliczamy, obliczamy, ustalamy..a przychodzi do zakupu i decydującą rolę odgrywa "przeważnie" cena...Ja osobiście zdecydowałem się na KNAUFA 15 między krokwie+5 między stelaże....jest cieplutko. Układała się dobrze - oczywiście sznurek musiał być :)

Joasia
18-11-2006, 06:33
Justa, kupiłam Polterm Max Isovera (czyli Gullfibera). Dlatego, że jest najmniej nasiąkliwy przy b. dobrym współczynniku przenikania ciepła, no, i jest sztywny. Z tym, że ja mam skosy 60 stopni (dach mansardowy) i istniała obawa, że miękka wełna z rolki (mata) zjedzie pod własnym ciężarem. Dlatego ociepliliśmy dach tą samą wełną, co ściany (trójwarstwowe). 25 cm w wóch wartswach: 15+10.

Efekt super: latem na poddaszu miły chłodek. Teraz jest pierwsza zima, gdy grzejemy, więc zobaczymy po śniegu na dachu, jak to naprawdę jest z tą izolacją :D

To, żeby wełna była jak najmniej nasiąkliwa, jest m. zd. najważniejsze - bo wszystkie te lambdy podają dla wełny suchej. A mokra - to oczywiście żaden izolator.

Pzdr. J.

18-11-2006, 15:58
Dzięki za odpowiedzi.
zarluk napisał

Dołącze się do tematu....jeśli chodzi o współczynniki oporu to wydaje mi się że wszyscy troche przesadzamy..przeliczamy, obliczamy, ustalamy..a przychodzi do zakupu i decydującą rolę odgrywa "przeważnie" cena...
Właśnie też czasami mam takie wrażenie, że często ,,dzielę włos na czworo", a ostateczna decyzja jest bardzo przypadkowa. Decyduje wtedy to, nad jakim szczegółem się zastanawiam, jeśli on jest dobry, to kupuję ten produkt, mimo że pod innym względem jest gorszy.
Mój dach ma 42 st. Chce dać 15 cm między krokwie (krokwie 16 cm), i jako drugą warstwę 5-8 albo 10 cm (ale czy to już znowu nie przesada te 25 cm?)
pozdrawiam
nadal nie zdecydowana justa

Acent
18-11-2006, 17:05
Witam,
Jak uważacie , która wełna jest lepsza Gullfiber czy Rockwool. A moze jeszcze inna ? Jakie są 'za' a jakie 'przeciw'? pozdrawiam.. :roll:
gdy mialem taki dylemat to moj wybor padl na Gullfiber - szczegolnie dobre parametry ma ISOmata - jesli chodzi o poddasze
Bardziej szczególnie Super mata :D

toomas
18-11-2006, 17:36
J kupuje narazie Urse DF 40, 15 cm między krokwie a potem chyba DF35 5cm pod płyty...

Maluj mnie
18-11-2006, 18:04
Zdecydowanie najlepsze paramatry izolacyjności cieplnej ma Super Mata - prod. Isover.

19-11-2006, 08:26
witam
wczoraj całe popołudnie jeździłam po W-wie w poszukiwaniu waty i informacji.
Otóż najlepsze parametry izolacyjności ma TOP ROCK firmy Rockwol - 0,035 ale podobno jest strasznie ciężka.
Powiedzcie, czy wybralibyście TOP ROCK bez względu na tę wagę, czy Knaufa o izolacyjności 0,40?
Powiedzmy, że cena jest podobna.
Pod warunkiem, że dzisiaj jeszcze będzie w sklepie, bo był tylko w jednym
pozdrawiam
justa
Nastepna dostawa w połowie grudnia albo w styczniu (czyli po nowej cenie). Podobno fabryce bardziej opłaca się placić kary marketom i cała produkcja idzie na wielkie budowy

bladyy78
19-11-2006, 09:25
Na ocieplenie dachu trzeba wybrac wełne o najlepszych parametrach a wełna rockwool toprock ma bardzo dobre parametry. I jezeli bysmy chcieli uzyskac takie same parametry ale z welny tanszej to trzeba by było dac grubsza warstwe i wtedy ciezar juz by był podobny.

adrian
19-11-2006, 09:50
Ja najpierw przygotowałem się teoretycznie - sprawdziłem u producentów, jaka wełna ma najlepszy współczynnik przenikalności. Na tej podstawie wytypowałem sobie trzy rodzaje (dwa isover i jeden rockwool) no i zacząłem dzwonić po sprzedawcach. I wtedy okazało się, że nikt nie ma w ofercie niczego poza standardową Uni Matą czy jej odpowiednikami konkurencji.
Skład budowlany, w którym kupuję większość materiałów, i który handluje isoverem od dawna ode mnie dowiedział się o istnieniu isomaty i supermaty :lol:
W końcu okazało się, że najlepsze, co mogłem wtedy kupić to była isomata - i taką mam w dachu. W stosunku do podstawowej unimaty dołożyłem jakieś 200zł. Gdyby udało mi się wtedy dostać w Warszawie supermatę - dołożyłbym z chęcią kolejne 200 czy 300 - ale po prostu nigdzie jej nie było.

Aha - tak lekko mówię o dokładaniu pieniędzy dlatego, że przygotowując plan wydatków posługiwałem się (akurat przy tych produktach) cenami ze stron internetowych - więc miałem trochę zapasu na ten cel.

Olsen
19-11-2006, 18:17
http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=22492

Ja sprzedaje isovera - super mate, iso matę