PDA

Zobacz pełną wersję : płyty g-k nad ścianą działową



remx
14-06-2008, 19:31
Witam

Jak właściwie powinno się układać płyty g-k w sytuacji gdy jedna krokiew jest w pomieszczeniu A a sąsiednia krokiew w pomieszczeniu obok. Domyślam się że są dwie mozliwości:

1. Płyta przechodzi nad ścianą do drugiego pomieszczenia, gdzie jest zawieszana na drugiej krokwi
2. Dochodzi tylko do ściany, ale jak ją tam zamocować

Tak przy okazji jakie grubości płyt należy stosować?

remx
14-06-2008, 19:33
Acha, pytanie dotyczy zarówno płyt na suficie poddasza jak i skosów

remx
14-06-2008, 22:17
Bo nie wiem ile cegły ciąć, czy tylko na wełnę czy coś więcej
Doczytałem że są jakieś profile przyścienne, ale może lepiej by było na krokwiach

remx
15-06-2008, 20:25
No i ???

Rom-Kon
15-06-2008, 23:06
No i ???
...poczytaj... tu jest dużo na ten temat (http://forum.muratordom.pl/ocieplam-poddasze-krotkie-pytania,t98340.htm)

Ale ogólnie nie robi się wspólnego sufitu-skosu nad wieloma pomieszczeniami... dzieli się na mniejsze...

krzysztofh
16-06-2008, 06:28
Bo nie wiem ile cegły ciąć, czy tylko na wełnę czy coś więcej
Doczytałem że są jakieś profile przyścienne, ale może lepiej by było na krokwiach

Nie wiem o co chodzi z tymi cegłami, ale stosowanie profili U przyściennych jest obowiązkowe w przypadku połączeń ze ścianą. Sufity mają być niezależne.

remx
17-06-2008, 22:13
Dzięki

Chodzi o to że murarze za wysoko wymurowali mi ścianki działowe na poddaszu i muszę je obniżyć. Poprzez np wycięcie fragmentów cegły na górze i w skosach ścianki. Już nawet trochę zacząłem ciąć szlifierką kątową.

Planuję włożyć pod krokwiami (tj NIE mam na myśli warstwy między krokwiami) 10 cm wełny. Pewnie powinienem zrobić trochę szerszą szczelinę (rozprężanie wełny, margines bezpieczeństwa etc). Nie wiem jaka precyzja jest tu wymagana. Zawsze jak coś się robi pierwszy raz to jest mnóstwo dylematów

1. Czy np 11 cm będzie dobre?
2. Czy to jest problem jak pomiędzy dolną a górną warstwą wełny jest pusta przestrzeń? Wełna nie będzie spadała w ukośnej powierzchni dachu?
3. Czy taką ściankę wygładzić w miejscach cięcia cementem?

krzysztofh
18-06-2008, 07:01
Wełnę pomiędzy krokwiami docina się z zasadą 2cm szerzej niż odstęp pomiędzy krokwiami. Więcej się nie powinno aby nie powodować nadmiernego jej ściśnięcia bo spada jej izolacyjność.
Po ułożeniu wełny lub w jej trakcie zabezpiecza się wenę przed wypadnięciem sznurując sznurkiem drutem itp.
Potem daje się drugą warstwę aby uniknąć mostków termicznych (na ogół już cieńszą).
Płyty przykręca się do profili metalowych zamocowanych na odpowiednich uchwytach. Na suficie podobnie tylko inne uchwyty.

remx
18-06-2008, 09:33
Dzięki za odpowiedź

Moje pytanie dotyczyło tej drugiej warstwy wełny