PDA

Zobacz pełną wersję : Kocio? gazowy Vaillant



luk29
22-09-2003, 22:28
cześć,
zainteresowała mnie promocyjna oferta na kocioł kondensacyjny VU ecoTEC 196 + VIH R 150, ale mam następujące pytania:
1) czy 21 kW wystarczy do ogrzania 200 m2 ?
2) Jaka jest sprawność kotła dla niższych mocy ?
3) Czy mogę zasilać piec propoanem-butanem ?
4) Czy ceramiczna prostka kominowa wystarczy (zakładam otwartą komorę spalania), czy muszę w nią wepchnąć rurę ?
5) Co muszę dokupić do promocyjnego zestawu aby mieć
- cyrkulację ciepłej wody
- sterowanie pogodowe (w ofercie jest tylko mało mówiąca "konsola")
6) Co sie robi z kondensatem ? Trzeba robić podejście do kanalizacji ???

decyzja coraz bliżej i napięcie rośnie :))

pozdrawiam,
Łukasz

Shadock
22-09-2003, 22:32
Myslę, że część odpowiedzi znajdziesz na stronie producenta:
http://pl.vaillant.com/folder.php?folder_default_tree=10002&folder_default_netfolderID=10002

VPS
23-09-2003, 06:00
cześć,
zainteresowała mnie promocyjna oferta na kocioł kondensacyjny VU ecoTEC 196 + VIH R 150, ale mam następujące pytania:
1) czy 21 kW wystarczy do ogrzania 200 m2 ?
2) Jaka jest sprawność kotła dla niższych mocy ?
3) Czy mogę zasilać piec propoanem-butanem ?
4) Czy ceramiczna prostka kominowa wystarczy (zakładam otwartą komorę spalania), czy muszę w nią wepchnąć rurę ?
5) Co muszę dokupić do promocyjnego zestawu aby mieć
- cyrkulację ciepłej wody
- sterowanie pogodowe (w ofercie jest tylko mało mówiąca "konsola")
6) Co sie robi z kondensatem ? Trzeba robić podejście do kanalizacji ???

decyzja coraz bliżej i napięcie rośnie :))

pozdrawiam,
Łukasz

1) Przy nowych budynkach i dobrze ociepkonych nawet 250-300 m2
moc 21,6 kW jest mocą przy parametrach 40/30 natomiast 20 kW przy 80/60.
2) 40/30 - 109% 75/60 - 107%
3) Tak oczywiście lecz zalecany jest propan techniczny szczególnie zimą
4) Kocioł ten jest z zamkniętą komorą. Można rozwiązać odprowadzenie spalin np - w istniejący szacht kominowy lub wkład wprowadzić rurę fi-80 do kondensu i pobór powietrza z przestrzeni szachtu

5) Pompkę cyrkulacyjną + osprzęt zawory, filtr itd. Również sterowanie czasowe pompą cyrkulacyjną może być firmowe Vaillanta lub inne.
Konsola służy do podłączenia kotła z instalacją i zawiera zawory odcinające i zawór bezpieczeństwa C.O.
6) Kondens jest odprowadzony bezpośrednio do kanalizacji.

luk29
23-09-2003, 09:02
cześć,
dzięki za odpowiedzi, czytam oczywiście strone producenta, jednak mam jeszcze kilka niejasności:
1) W opisie kotła (PDF) mam napisane, że ma on zamkniętą komorę spalania, ale powietrze może być pobierane z pomieszczenia, chyba nie do końca to rozumiem.
2) Jakie macie doświadczenia z propoanem-butanem, jeśli zbiornik jest zakopany (grunt piaszczysty) i znajduje się kilka metrów od skrzynki naściennej ? Czy skraplanie zimą może wystąpić ?
3) Ile miesiecznie (w sezonie) kondensatu będzie powstawać, mam szambo ?
4) Jeśli nie mam podłogówki to czy pogodówka jest mi potrzebna, czy wystarczy regulator pokojowy ?
5) Ile trzeba przewymiarowac grzejniki przy różnych temperaturach wody ?

pozdrawiam,
Łukasz

krzyss
23-09-2003, 22:51
Co się robi z kondensatem, jak się ma przydomową oczyszczalnię. Tylko nie każcie mi tego pić :lol: jeśli bakterie nie będą chciały tego przełknąć :lol:

tom soyer
24-09-2003, 08:26
Co się robi z kondensatem, jak się ma przydomową oczyszczalnię. Tylko nie każcie mi tego pić :lol: jeśli bakterie nie będą chciały tego przełknąć :lol:
a slyszales o ekstremofilach? :D :lol:

krzyss
26-09-2003, 11:32
Ja poważnie wcześniej nie myślałem o tym problemie :cry: Można kondensat wlać do oczyszczalni? Niby jest go bardzo mało, ale...

26-09-2003, 11:43
Zapomnij o propanie butanie. w przypadku tego kotła można stosować tylko propan techniczny

26-09-2003, 14:22
do luk29
Zajrzyj na
http://pl.vaillant.com/article.php?folder_default_tree=10002-10326-10464&folder_default_netfolderID=10463&folder_where_from=default&article_default_id=4070
myślę, że znajdziesz część odpowiedzi

krispl
27-09-2003, 15:38
Do VPS !!! Sprawność pieca kondensacyjnego 107 % przy temp. wyjściowej wody 70 st. C to jakaś nowość, chyba z lekka przesadzona.

Kto takie dane podaje ? Vailant ? Może to jakaś pomyłka.

Ja bym obstawiał raczej 97 % a nie 107 %.