PDA

Zobacz pełną wersję : ocieplenie stropu piwnicy w domu energooszczędnym



Mefi-Z
15-06-2008, 22:51
Proszę o radę
Buduję dom energooszczędny. Budowa na stoku wymusiła piwnicę. Nie zamierzam jej ogrzewać i w związku z tym pytanie jak ocieplić strop nad piwnicą? ściany piwnicy ociepliłem styropianem o grubości 15cm. Na ściany zamierzam położyć styropian o grubości 20cm. Jaką grubość ma mieć styropian nad piwnicą i na jej posadzce ? Myślałem o tym by na posadzce położyć 5cm, 10cm pod stropem i 10cm na podłodze parteru. Czy to dobre rozwiązanie?

Mefi-Z
16-06-2008, 12:30
Czyte 10cm dajesz na posadzce parteru, czy na suficie piwnicy?

Mefi-Z
16-06-2008, 16:28
dzięki za odpowiedź. Pytam o szczegóły bo projekt tego nie obejmuje. Jest jak najbardziej standardowy - i ocieplenie i wentylacja, a zamierzam grzać konwektorami. Dzięki i pozdrawiam

Cypek
16-06-2008, 18:03
Teraz już robią wersje energooszczędne, widziałem kilka typowców z tym dopiskiem.
Nie wiem na ile są energoszczędne ale dopisek mają.

Mefi-Z
16-06-2008, 18:20
To link do mojego projektu: http://www.dom-jednorodzinny.pl/?&p=3&o=1123
Zmieniłem ocieplenie z 12cm na 20cm (platinium plus Termoorganiki), dobudowałem piwnicę i obłożyłem jej ściany 15cm gold fundament Termoorganiki. Planuję wentylację mechaniczną i 30cm wełny w dachu. Okna z szybą 0.6 z Pomorskiej Fabryki Okien. Pozdrawiam Jacek Z

Barbossa
17-06-2008, 14:43
skoro piwnica nieocieplona, to w posadzki tyle ile Ci trzeba (np na ogrzewanie)
a najwięcej na ocieplenie stropu od spodu, od strony i tak zawsze chłodniejszej piwnicy

Barbossa
17-06-2008, 18:30
niech będzie nieogrzewana piwnica, teraz lepiej?

Barbossa
17-06-2008, 19:16
cóż dla Ciebie, jak i innym wyjaśnię innym bo rzeczywiście coś namieszałem, mętnie opisałem, nie przeczę

jeżeli piwnica nieogrzewana, to styro w posadzkę miało być np pod podłogówkę (na stropie), dlatego mowa "o tyle ile Ci trzeba"
a znacząco więcej na ocieplenie stropu od strony nieogrzewanej piwnicy (jako zawsze tej chłodniejszej części domu), w posadzkę piwnicy ile chcesz lub wcale;
teraz może trochę lepiej,

cóż dałeś ciała przy wytrzymałościach na ściskanie w porównaniu do kucia w materiale (czyli wytrzymałościach materiałów w innych kierunkach)
i teraz cieżko Ci to przeżyć


rewanżować się nie będę, chociaż też ciekawe to Twoje podejście

a może masz okres i dlatego to Cię tak rozdrażniło?