PDA

Zobacz pełną wersję : Pomóżcie kobiecie wybrać kominek



Amor
16-06-2008, 13:58
Od nadmaru wiadomości mam już mętlik w głowie.
Szukam wkładu z płaszczem wodnym, który ogrzeje 200 m2 domu oraz wodę użytkową, do ciągłego palenia. Najlepiej klasy C (cokolwiek to znaczy, ale ponoć najlepsze).
Może jacyś specjaliści, którzy zajmują sie kominkami na codzień doradzą jakiego producenta najlepiej wybrać, aby nie wurzucić pieniędzy w błoto.
Czy warto brać pod uwagę kominki producentów kotłów np. Ulrich (tylko 2 lata gwarancji) czy Buderus?

Z góry bardzo dziękuję za pomoc.

rafałek
16-06-2008, 14:32
Przy takim metrażu ja bym był skłonny jako główne źródło wybrać kociołek na drewno - wrzucisz wszystko, a tak jesteś uwiązana do liściastego...
kupuje u mnie co roku drewno pewna kobieta która ogrzewa podobny domek... po drugiej ziemie twierdzi, że nigdy by się juz nie zdecydowała na ogrzewanie takiego domu kominkiem...

Sam mam kocioł na drewno, ale w przyszłości jak będa pieniążki to chcemy wstawić kominek z płaszczem - jednak będzie to dodatkowe a nie główne źródło ciepła.

Bigbeat
16-06-2008, 16:30
Zerknij na wkłady z płaszczem CTM. Mam taki i sobie chwalę. Mniej się brudzi szyba, niż w popularnym Makrotermie, są dobre zabezpieczenia przed zagotowaniem wody w płaszczu.

Amor
17-06-2008, 07:20
Kominek będzie służył jako dodatkowe źródło ciepła, jednak chciałabym aby był przystosowany do ciągłego palenia.

ewaks
18-06-2008, 12:47
Witam :)
No wlasnie, pomozci kobiecie wybrac kominek... wykonawca instalacji CO proponuje nam wklad z plaszczem Lechma 24 KW. Bedzie to jakos zgrabnie polaczone z podlogowka i piecem kondensacyjnym na gaz z butli. Dom ok 120 mkw. Dobrze bedzie?

Trociu
18-06-2008, 14:13
Witam :)
No wlasnie, pomozci kobiecie wybrac kominek... wykonawca instalacji CO proponuje nam wklad z plaszczem Lechma 24 KW. Bedzie to jakos zgrabnie polaczone z podlogowka i piecem kondensacyjnym na gaz z butli. Dom ok 120 mkw. Dobrze bedzie?
Jak będzie dobrze wykonane to będzie dobrze.

M@riusz_Radom
18-06-2008, 14:26
Kominek będzie służył jako dodatkowe źródło ciepła, jednak chciałabym aby był przystosowany do ciągłego palenia.

Jak pozwolisz strząsnąć ten piasek z avatarka to odpowiem ;))

A tak wogle to zapraszam na www.kratki.pl

ewaks
18-06-2008, 14:43
Trociu, dzieki :D Wlasnie to chcialam uslyszec/przeczytac :lol:

witek34rum
15-01-2009, 17:17
Od nadmaru wiadomości mam już mętlik w głowie.
Szukam wkładu z płaszczem wodnym, który ogrzeje 200 m2 domu oraz wodę użytkową, do ciągłego palenia. Najlepiej klasy C (cokolwiek to znaczy, ale ponoć najlepsze).
Może jacyś specjaliści, którzy zajmują sie kominkami na codzień doradzą jakiego producenta najlepiej wybrać, aby nie wurzucić pieniędzy w błoto.
Czy warto brać pod uwagę kominki producentów kotłów np. Ulrich (tylko 2 lata gwarancji) czy Buderus?

Z góry bardzo dziękuję za pomoc.

Mam dom o powierzchni 190m2 i zamontowany kominek z płaszem wodnym firmy Ulrich 21kW. Urzytkuje go już od ponad roku i nie miałem do tej pory rzadnych problemów. Generalnie moim zdaniem to nie ma co się w nim popsuć więc nie przeszkadza to że firma Ulrich udziela tylko 2 lat gwarancji. Kominek nie jest co prawda moim głównym źródłem energii. Współpracuje jeszcze z zestawem solarnym i kotłem na gaz, ale od dnia uruchomienia serwisant był u mnie tylko raz żeby zrobić przegląd wszystkich urządzeń i instalacji.
Pozdrawiam wszystkich,
witek34rum

mayland
15-01-2009, 17:37
Amor http://www.kominki.radom.pl/?akcja=produkty&idm=2

Mały
15-01-2009, 18:32
Od nadmaru wiadomości mam już mętlik w głowie.
Szukam wkładu z płaszczem wodnym, który ogrzeje 200 m2 domu oraz wodę użytkową, do ciągłego palenia. Najlepiej klasy C (cokolwiek to znaczy, ale ponoć najlepsze).
Może jacyś specjaliści, którzy zajmują sie kominkami na codzień doradzą jakiego producenta najlepiej wybrać, aby nie wurzucić pieniędzy w błoto.
Czy warto brać pod uwagę kominki producentów kotłów np. Ulrich (tylko 2 lata gwarancji) czy Buderus?

Z góry bardzo dziękuję za pomoc.
Dla kobiety? Różowy... ;)

Mały
15-01-2009, 18:35
Witam :)
No wlasnie, pomozci kobiecie wybrac kominek... wykonawca instalacji CO proponuje nam wklad z plaszczem Lechma 24 KW. Bedzie to jakos zgrabnie polaczone z podlogowka i piecem kondensacyjnym na gaz z butli. Dom ok 120 mkw. Dobrze bedzie?
A co będzie ogrzewaniem podstawowym - jeśli kominek weź z górnej półki(np CTM) a kocioł wspomagający np elektryczny (duuuża różnica w kosztach inwestycyjnych, a wcale niewielka w użytkowaniu- przecież wspomagając kominek załączy się bardzo rzadko nie?).
Jeśli odwrotnie - to wysoka półka kondensacyjnego gazowca, a "takase" termokominka.

Cpt_Q
15-01-2009, 23:55
od czerwca to chyba już wybrała ? 8)

majkoski
16-01-2009, 21:10
Ale ja jeszcze nie! :lol: Śledzę z zainteresowaniem. Mój Domek 121m kw. kubatura 571m sześć. w projekcie mam kominek CTM 24kw, czy to nie za mocny? Ściana 24 bk + 12 styropian. Do tego kocioł elektryczny (ale jakiej mocy?- nie podane). no i jakiej pojemności zbiornik na wodę? (dla trzech osób ale cwu i co). Planujemy tylko kaloryfery. Ach, pomóżcie w decyzji. Pozdrawiam

piotrynski
16-01-2009, 21:26
Ale ja jeszcze nie! :lol: Śledzę z zainteresowaniem. Mój Domek 121m kw. kubatura 571m sześć. w projekcie mam kominek CTM 24kw, czy to nie za mocny? Ściana 24 bk + 12 styropian. Do tego kocioł elektryczny (ale jakiej mocy?- nie podane). no i jakiej pojemności zbiornik na wodę? (dla trzech osób ale cwu i co). Planujemy tylko kaloryfery. Ach, pomóżcie w decyzji. Pozdrawiam
24kw -raczej za mocny

Lookita
16-01-2009, 21:35
Mam 185 m.pow. Makroterma 18kW Neo,zasobnik 300 l Biawaru,podlogowka-pol chalupki,gora grzejniki,wiekszego sobie nie wyobrazam,ten czasem mnie zjada :-)A zasobnik mam 2-wezownicowy pod solarki.....calosc zamyka kondensat.Nie ma sensu wiekszego....Ale,trzeba umiec i chciec palic...miec czas,troszke pobrudzic,by zaoszczedzic...Pieniadze to nie wszystko....

majkoski
16-01-2009, 21:38
Wielkie dzięki za odpowiedź. Tez tak właśnie myslę. I dlatego nie mogę sie zdecydować. Ppozdrawiam