PDA

Zobacz pełną wersję : Przyłączenie do wodociągu i kanalizacji



rogi
23-09-2003, 09:05
składajac wniosek o pozwolenie na budowę musze miec między innymi uzgodnienia z wodociągami w sprawie kanalizacji i wodociągu. czy moge zlecic wykonanie projektu prywatnemu projektantowi, czy musi to zrobic zakład wod. i kanal.? Jak sie do tego zabrać?

23-09-2003, 09:30
Na etapie pozwolenia na budowę potrzebne jest tylko zapewnienie dostawy wody i ew. odbioru ścieków (jeśli jest kanalizacja). Takie zapewnienie wystawiają właśnie zakłady wodociągowe. Projekt jest indywidualny i może go zrobić dowolny uprawniony projektant. Zwykle w cenie wykonania projektu jest uzgodnienie go z wodociągami i ZUD. Pozostaje tylko zgłoszenie do powiatu o rozpoczęciu robót, powiadomienie wodociągów o tymże i można kopać.

mariusz r
23-09-2003, 12:46
chcialem wode zrobic z prywatnym wykonawca w ZWIK'U zasugerowano mi ze b.delikatnie ze moga wyniknac z tego tytulu problemy.
wiec zaoferowano mi FUCHE teraz nie zaluje ale bacz uwaznie na robote i zadnych piwek.nawet odbior dostaniesz jak wode zainstaluja na innej ulicy. :D :D

pik33
23-09-2003, 12:50
Ja dostałem z wodociągów warunki techniczne. Potem projektant zrobił mi projekt na ich podstawie. Potem projekt poszedł do akceptacji w wodociągach a na koniec zostało to wykonane. Chłopcy z wodociągów zapewnili zakręcenie wody na czas wcinki, odebrali robotę i zaplombowali wodomierz.

tomek159
26-09-2003, 09:53
A ile Was kosztowało podłączenie (całościowo) przy założeniu,ze wodociąg był na działce.Mnie zaproponowali w wodociągach wszystko za ok.2500 PLN (z wykopem w strone domu o długosci 5 m.)

Wladek
26-09-2003, 10:06
450 PLN dla gminy (wodociąg gminny)
300 PLN na materiał
Reszta samemu. U mie jest wodociąg z jakiegoś plastiku (PP PB) i zakłada się opaskę samonawiertną i nie trzeba wyłączać. Potem przyszedł Pan i zapląbował wodomierz i po kłopocie, ale przez tydzień mie w gnatach łupało po wykopie :-)

tomek159
26-09-2003, 10:40
A mapka geodezyjna ???

Wladek
26-09-2003, 10:57
Nie chcieli to nie robiłem. Prawdopodobnie przyłącze było naniesione na mapę gdy robili wodociąg. Nie wnikałem.
Pozdr.
Wladek

26-09-2003, 15:52
Ja dostałem z wodociągów warunki techniczne. Potem projektant zrobił mi projekt na ich podstawie. Potem projekt poszedł do akceptacji w wodociągach a na koniec zostało to wykonane. Chłopcy z wodociągów zapewnili zakręcenie wody na czas wcinki, odebrali robotę i zaplombowali wodomierz.

a ja miałam właśnie to wszystko wykonane i czekam od 2 miesięcy na założenie wody bo wodociągi powiedziały mi że bez pozwolenia na budowę domu to oni nic nie mogą wykonać :oops: