PDA

Zobacz pełną wersję : Futryna w ?cianie z Nidy



tel36986
23-09-2003, 09:25
Ponieważ zmuszony jestem do wyburzenia istniejącej ściany działowej i postawienia nowej pojawił się problem osadzenia drzwi z którym nie do końca wiem jak sobie poradzić.
Czy ościeżnica drzwi może przylegać na "0" do bocznej ściany?
Czy montując ościeżnicę do szkieletu metalowego ścianki działowej muszę używać jakiś specjalnych elementów?
Wybaczcie za moje laickie pytania, ale opinie zasłyszane od sprzedawców wzajemnie się wykluczają.
Z góry dziękuję za pomoc.

anpi
23-09-2003, 10:05
Może to Ci pomoże:
http://www.rigips.pl/poland/prodsys/scian_dzial.html

tel36986
23-09-2003, 10:12
"Kurs" przedstawiony na witrynie Rigipsu już starałem się przestudiować, ale po pierwsze na zdjęciach nie widać jaki profil pionowy jest użyty przy ościeżnicy no i drzwi są na środku ściany a nie na jej krawędzi. Dziękuję zatem za pomoc, ale nie do końca o to chodziło.

Spotkałem w sklepie profil "do ościeżnic" - skubaniec jest tak gruby i ciężki że nie wiem jak go ciąć ? Do czego wykorzystywać taki element?

xrrr82
23-09-2003, 16:16
Sluchaj sprawa jest taka ze da sie to zrobic.
Nie wiem tylko za bardzo jak ci to opisac ale sprobuje:)
Musisz przykrecic lub inaczej przymocowac profil do futryny( nie wiem jakie masz mocowania) Tak aby po obu stronach bylo tyle samo miejsca.
( na grubosc plyty)
Nastepnie wstaw ta futryne w sciane "na styk" tak aby zewnetrzny brzeg futryny byl w jednej plaszczyznie ze sciana z ktora sie styka. Jak to zrobisz wypionuj drzwi i przykrec srobka (1!) na dole . To samo zrob na gorze. Jesli bedziesz pweny ze masz drzwi w pionie dokrec reszte srobek do profilu na podlodze i na suficie.
I po sprawie. Jesli zrobisz tak jak ci opisalem po polozeniu plyt zajda ci one niejako na futryne. Jesli chcesz tego uniknac musisz zostawic miejsce i nie dawac na"0" do sciany, ale to juz i tak za bardzo skaplikowane do tlumaczenia. Ja chlopakom na robocie pokazywalem to na oczy jak sie robi a oni czasem nie kumali wiec nie mysle ze ci moge pomoc na odleglosc ale choc sprobowalem:)

pawel.k2
23-09-2003, 16:34
Tak to zagmatwane się porobiło, że nie bardzo wiem jak te drzwi maja być montowane.
Jeśli chodzi o profil drzwiowy do ścianek działowych to nazywa się on UA i występuje w szer. 50; 75; 100mm. Jest wykonany z grubszego profilu 2mm i tnie się go najlepiej przy pomocy szlifierki kątowej. Mocuje się go do sufitu i podłogi za pomoca kątowników i śrub do profilii UA. Również nadproże otworu drzwiowego w ściance z płyt robi się z tegoż profila i skręca za pomocą kątowników i śrub j.w.

xrrr82
23-09-2003, 18:45
Wiesz co ja to widze ze to strasznie skomplikowane systemy tu w polsce niestety i to robi ludziom wode z mozgu.
Nie sluchaj jakichs bajek ze potrzebujesz specjalnych czesci jakichs katownikow itd. @ profile scienny i podlogowy i to wszystko co potrzeba. Szkoda ze nie mieszkamy gdzies blisko bo kurde bym ci to zrobil ( a moze mieszkamy?:)
Wiesz co robilem w tym temacie przez 6 lat w stanach i moge ci powiedziec ze w polsce takie kombinacje sie wyprawia przy sciankach sufitach i jak widze drzwiach ze szok!
Jakby co to pytaj jeszcze to postaram ci sie conieco naswietlic:)

xrrr82
23-09-2003, 18:52
A i jeszcze jedno do lekkich konstrukcji wcale nie potrzeba ci grubszego profila. Do wysokich scian tak ale nie do lekkich w domu. Jak juz cos to mozesz dac 2 profile kolo siebie na drzwi i to bedzie cacy. To samo nad drzwi. Wez sobie profil podlogowy nadetnij nozyczkami boki i zagnij i masz juz nadproze najprostrze i najlepsze a nie jakies kontowniki. Zaufaj :)

pawel.k2
23-09-2003, 20:08
No cóż, pozostaje mi życzyć tylko "powodzenia".

24-09-2003, 07:06
Całe wczorajsze popołudnie czekałem na Waszą pomoc i szczerze mówiąc wracając do domu pomyślałem sobie że mój problem jest zbyt prozaiczny w porównaniu do innych tematów. Jakież moje zdziwienie .... Dziękuję Wam serecznie za pomoc i mam nadzieję że moje pierwsze w życiu posadowione drzwi mogę Wam zadedykować ...

tel36986
24-09-2003, 13:39
Drodzy forumowicze - jak mam przymocować regulowaną drewnianą ościeżnicę do prostopadłej ściany na zero? Czy muszę zrobić fragment muru?