PDA

Zobacz pełną wersję : Sciany - Co lepiej izoluje od halasu?



maysee
17-06-2008, 16:55
Dzien dobry czesc i czolem. Mam pytanie jak to jest z tlumieniem dzwiekow i halasow przez rozne technologie. Dajmy na to ceramike i gazobeton. Ktore lepiej sobie radza z "wyciszaniem" sasiedniego otoczenia. Chodzi mi o odglosy z zewnatrz domu jak i w srodku. Tak zebym z kuchni przy zmywaniu nie slyszal jak przyszla zona oglada mecz Ligi Mistrzow w sasiednim pokoju Czy ewentualne roznice sa w ogole odczuwalne? Czy moga sie wypowiedziec ludzie ktorzy pobudowali w roznych technologiach? Dzieki wielkie.

jacekp71
17-06-2008, 18:01
mowia, ze "nacichsze" sa silikaty ....

pamietaj, ze w domu jest jeszcze strop, ktory tez ma swoje parametyr akustyczne ;-)

poszukaj na forum - sa opinie i zaciete dyskusje ;-)

el-ka
17-06-2008, 21:18
Poza ścianami dźwięki przenosi też wentylacja, otwarta klatka schodowa jako rezonator nawet wzmacnia niektóre dźwięki, odbijają dźwięki gladkie podłogi z gresu, no a jak kuchnia otwarta, to ściana najmniej gra rolę.
Z drugiej strony jak nie możesz oglądać, to może dobrze, że chociaż słyszysz ... :lol: :oops:

bar_kam
19-06-2008, 07:22
Generalnie im cięższy materiał tym lepsza izolacja akustyczna. Ja budowałem z porothermu, w projekcie miałem beton komórkowy, ale ścianki działowe były z ...silikatów (i słusznie)
Osobiście na pewno nie stawiałbym ścianek działowych z betonu komórkowego.

_Robert_K
26-06-2008, 13:46
Im ciężej tym lepiej, ale myśle że nie ma co cudować - tradycyjna ściana 3 warstwowa z ceramiki i już