PDA

Zobacz pełną wersję : Łańcuchy zamiast rur spustowych



Marcin T
23-09-2003, 10:33
Co myślicie o tym wariancie odprowadzania wody z dachu?

majki
23-09-2003, 10:47
Dokładnie taki sam wątek pojawiał się jakiś miesiąc temu na tym forum.

Pozdrawiam, Majki

Marcin T
23-09-2003, 13:04
Majki,
tylko szkoda, że nic z nigo nie wyniknęło konstruktywnego.

25-09-2003, 10:45
Ja też myślę założyć łańcuchy. Okap mam 80 cm od muru, także żadnego chlapania się nie boję (bo niektórzy wysuwali takie teorie). Poza tym łańcuchy, w przeciwieństwie do rur spustowych nie szpecą budynku.

rafałek
25-09-2003, 10:52
Łańcuch może by się sprawdził przy bardzo niewielkich powierzchniach. Mamy taki w pracy przy daszku nad tarasem i kolega przy werandzie. Chlapie paskudnie i się obladza. Ja osobiście bym się niezdecydował.

magero
25-09-2003, 10:52
Nie wiem dokładnie jak to się robi, ale u mnie w pracy na budynku na pewno nie jest to dobrze zrobione.
Woda w ogóle nie spływa po łańcuchu - omija go jak się patrzy. A jak pada dobry deszcz, to wali woda wokół na dwa metry.
Więc musi to być dorze zrobione, bo będziesz miał same kłopoty.
m.

Marcin T
26-09-2003, 08:07
A, może wiecie jak wygląda taka konstrukcja? Czy potrebne są jakieś rzygacze itd.?

rafałek
26-09-2003, 09:01
Postaram się o jakieś zdjęcie...

Marcin T
01-10-2003, 15:54
Dajcie coś o łańcuchach. Ktoś z Was musi je mieć i jest zadowolony bądź rozjuszony w związku z ich posiadaniem. Dajcie upust swemu szczęściu lub frustracji...

Luśka
01-10-2003, 20:44
Już gdzieś o łańcuchach było, ale rozjuszona to ja jestem z powodu ich nieposiadania. W/g ekipy, która mi budowała dom "są trudności z zakupem". Nie bardzo w to wierzę, ale nie mam pojęcia, gdzie się takie coś nabywa. Chwilowo w tzw. rzygarze mam wsadzoną rurę, dociśnięte to jest palikiem drewnianym i jak na to patrzę, to się rozjuszam coraz bardziej. A może faktycznie oni nie bardzo umieją porządnie montować takie łańcuchy? :(

Ryszard1
03-10-2003, 07:06
Lancuchy widzialem i w Castoramie i Weglobudzie. Ceny takich srednich to ok. 5 zl / mb, wiec nie tak drogo. Ja w swoim malym domku letniskowym zastosowalem drewniane koraliki nalozone na syntetyczny sznurek. Umozliwia to takze splyw wody, jest lzejsze od metalowego lancucha i pasuje do drewnianego domku. Woda z takiej rynny trafia do oczka wylozonego kamieniami,

rafałek
03-10-2003, 09:51
Łańcuchy u mnie w pracy są plartikowe - to takie jak niekiedy w sklepach do wieszania wieszaków - po 2 ogniwa w kupie...