PDA

Zobacz pełną wersję : Ile wiecej wydaliscie na dom?



lukas3339
17-06-2008, 23:38
Kazdy ma jakies szacunki odnosnie kosztow postawienia domu. Na ile wy niedoszacowaliscie swoj dom? Ja okolo 25-30% ale blizej 30.

arktyk
18-06-2008, 08:52
W ubiegłym roku dałbym się pokroić za utrzymanie tezy że wybuduję mój prosty domek (pow użytk 120 m) za kwotę 250.000 zł do wprowadzenia. Aktualnie już tyle wydałem a nie mam nawet stanu deweloperskiego :( :) . Szacuje, że za 350 tysiecy złotych będzie mozna się wprowadzić, ale nie będzie wykończonej górnej łazienki, taras zostanie na drugi (?) rok Ogrodzenie od frontu zamiast z płytek klinkierowych będzie po prostu z siatki itp, itd. Ile wydam naprawdę to czas pokaże.

Pozdr,

jacekp71
19-06-2008, 22:51
bardzo dobre pytanie .... ;-) i wiecej ic nie powiem !

Newfie
20-06-2008, 06:46
W ubiegłym roku dałbym się pokroić za utrzymanie tezy że wybuduję mój prosty domek (pow użytk 120 m) za kwotę 250.000 zł do wprowadzenia. Aktualnie już tyle wydałem a nie mam nawet stanu deweloperskiego :( :) . Szacuje, że za 350 tysiecy złotych będzie mozna się wprowadzić, ale nie będzie wykończonej górnej łazienki, taras zostanie na drugi (?) rok Ogrodzenie od frontu zamiast z płytek klinkierowych będzie po prostu z siatki itp, itd. Ile wydam naprawdę to czas pokaże.

Pozdr,

U mnie równa stówka :oops: I też bym się dała pokroić - startowałam w sierpniu 2007 - że za 280 000 do wprowadzenia, a tu będzie 380 000 bez żadnych szaleństw :evil:

ArtiW
21-06-2008, 12:01
postawiłem na ostatnią odpowiedź.
Zrobiłem kosztorys niemal doskonały... nie przewidziałem szalejących cen w ostatnich 2 latach i debili budowlańców, przez których mam kosztowne poprawki.

W zasadzie wzrost wydatków oscyluje między 20-30%, ale to oznacza, że źle się przygotowałem, więc głowa mnie boli. Ooooo, teraz właśnie zaczęła...

Aleksandra M05a
22-06-2008, 19:15
Cóż... zaznaczyłam 40%, ale mam na myśli dom, podjazd, ogród, ogrodzenie. No i dom był mniejszy w projekcie, ale podnieśliśmy ściankę kolankową, a to wygenerowało dodatkowe koszty.
___________
Pozdrowionka
Aleksandra

wierzch
09-03-2010, 07:01
Zaznaczylem ostatnia opcje.

Znacznie wiecej wydalismy na etapie:
- wykanczania i urzadzania wnetrz: wbrew wczesniejszym zalozeniom wybieralismy zazwyczaj produkty z wyzszej polki,
- zagospodarowania otoczenia: plot, podjazdy/sciezki, ogrod (w trakcie realizacji - ok. 2000m2 powierzchni do zagospodarowania, i juz teraz widze, ze bedzie to b.duzy wydatek),
- instalacyjnym: w trakcie budowy zdecydowalismy sie na WM z GWC, DGP.