PDA

Zobacz pełną wersję : robi? wylewk? "zerow?" teraz czy na wiosn??



23-09-2003, 11:41
Będziemy robić w październiku fundamenty, bez piwnic. Chcieliśmy zakończyć robotę wylewką na poziomie "zero", ale nasz szef ekipy wykonawczej proponuje zostawić to do wiosny, a teraz tylko wypełnić fundamenty piaskiem i ubić. Twierdzi, że tak jest lepiej - że piasek dodatkowo zagęści się w sposób naturalny przez jesień i zimę.
Co o tym myślicie?
Trochę się obawiam, żeby nam tego piasku "cudownym sposobem" nie ubywało w międzyczasie, ale z drugiej strony komu by się chciało podprowadzać piasek, który nawet na zaprawę murarską się nie nadaje? No chyba, że dla kota do kuwety... :lol:

magmi
23-09-2003, 11:43
Coś ostatnio zapominam się logować. To pytanie jest moje.

avzi
23-09-2003, 11:48
Podejrzewam, że szefowi Twojej ekipy marzy się już odpoczynek :lol: Uwierz mi, piasek pod płytę betonową można zagęścić po prostu rewelacyjnie w ciągu kilku- kilkunastu godzin. Najlepiej solidnie go polewać wodą, a potem ubijać warstwami. Moja ekipa zagęściła aż za dobrze, bo mi w jednym miejscu rozsadziło fundamenty, na szczęście niegroźnie. Ubijali w sumie chyba 3-4 dni, ale równocześnie robili inne rzeczy i czekali na dowożony piasek.

mariusz r
23-09-2003, 11:55
nie czekaj z tym piachem-zagescic mozna w 2 dni i co dalej- szkoda czasu.
PYTANIE MOJE DLACZEGO ROZSADZILO PO ZAGESZCZENIU I TO B>DOBRYM. :o :o

avzi
23-09-2003, 12:35
Miałem wysokie ściany fundamentowe, ok. 1,5m i nie było jeszcze wykonanego wieńca na fundamentach. Napór ubitego piasku był więc bardzo duży. Ale skończyło się szczęśliwie.

kocza
23-09-2003, 13:09
Polać, ubić, polać i .... wylewać!

Pozdr. kocza

23-09-2003, 13:13
My zostawiliśmy.
Piasku nie ubyło.:D
Czasem były ślady gości-pieska,ptaszka,czy butów ecco.:D
Przynajmniej wiesz,co się w domu dzieje pod Twoją nieobecność.;)Była też kupka(psia) :-?

Ubiło się wspaniale.Mierzyliśmy specjalnym urządzeniem pożyczonym od Maca.:D

magmi
23-09-2003, 13:24
Opal, ale na jesieni ubijaliście mechanicznie? A potem zostało do wiosny, i co? Jeszcze siadło?

23-09-2003, 13:33
Ubijaliśmy mechanicznie.A potem czekało.
Nie mam porównania,bo nie mierzyliśmy,ale na pewno jeszcze "coś" osiadło.
Jak masz urządzenie do pomiaru (taka rurka specjalna) to zmierz.Ci od ubijaczki pownni mieć.

Joasia
25-09-2003, 00:29
Magmi, mam ten sam problem. I co zdecydowaliście?
Joasia.

wg
25-09-2003, 07:27
Ubiło się wspaniale.Mierzyliśmy specjalnym urządzeniem pożyczonym od Maca.:D
A co to za urządzenie? Będę wdzięczny za więcej informacji.

Ja bym nie wylewał, zostaje wtedy jeszcze pole manewru z instalacjami, do wiosny może się okazać, że chcecie coś zmienić lub o czymś zapomnieliście.

Pozdrawiam
Włodek

magmi
25-09-2003, 10:28
Joasia,
jeszcze nie podjęliśmy decyzji. To zależy, kiedy dojdziemy do etapu zasypywania i ubijania. Jeśli będzie wtedy jeszcze ciepło, to może zdecydujemy się jednak wylać płytę. Ale jeśli to wyjdzie już w listopadzie, przy nocnych przymrozkach, to na pewno zostawimy wylewanie do wiosny.

arzesz
25-09-2003, 11:18
A jakiej grubości powinna być taka zerowa wylewka?

Ja wsypałem piach i czekam chyba do wiosny, żeby dobrze osiadło. Oczywiście w między czasie powstają już ściany, a niedługo może będzie i strop.

magmi
25-09-2003, 12:47
Arzesz, grubość wylewki powinieneś mieć określoną w projekcie. u nas jest 15cm betonu B20.

25-09-2003, 12:51
A co to za urządzenie? Będę wdzięczny za więcej informacji.
Włodek

Nie wiem,jak się nazywa,ale jest proste-rurka w rurce.:)
Na pewno jest do wypożyczenia,tam gdzie mają sprzęt do ubijania.

Pzdr

S.P.
25-09-2003, 13:08
Magmi, jestem na tym etapie co Ty. Zostawiam wylewkę na wiosnę.

Kasia i Jacek
25-09-2003, 13:23
Nasz Kierownik Budowy i majsetr radzą zrobić płytę na gruncie na wiosnę, czekamy do wiosny....Można mieć do nich zaufanie, Kierownik jest naszym wujkiem.
Pozdrawiamy

arzesz
25-09-2003, 13:34
15 cm!?!?!?!?!?
Ja nie mam tego w projekcie, ale myślałem o 5-8 cm.
Czy inni Forumowicze też mają tak grubą wylewkę na gruncie?

magmi
25-09-2003, 13:50
Arzesz, jak możesz nie mieć tego w projekcie???? Co to za projekt?!
Sprawdź na rysunku przekroju domu. Powinny być wartswy podłogi na gruncie rozpisane. Pierwsza, ta najniższa, to właśnie wylewka "zerowa".

mww29
25-09-2003, 15:37
Witam! Jestem zupełnie nowa i na forum i w temacie. Działkę kupiłam z wykopanymi fundamentami, odeskowanymi ( czy to są ławy?). Teraz chcę te fundamenty dokończyć i zrobić wod.-kan. Reszta na wiosnę. Czy to oznacza, że muszę już teraz zdecydować o rozmieszczeniu pomieszczeń? Projekt zakłada kilka możliwych wariantów, ale jeżeli jeszcze nie zdecydowałm to chyba nie można zrobić wylewki jeżeli w niej mają być instalacje? Kierownik budowy i ekipa jeszcze nie sprawdzona dlatego wolałabym się sama trochę orientować. Teren jest trochę podmokły, może ktoś mi doradzi jaka byłaby najlepsza izolacja?

magmi
26-09-2003, 10:16
Na pewno musisz zdecydować teraz (tzn. przed ułożeniem rur i zrobieniem wylewki), gdzie ma być kuchnia, gdzie łazienka, gdzie kotłownia czy tam pomieszczenie gospodarcze, ogólenie - wszystkie pomieszczenia skąd odoprowadza się ścieki. Najlepiej przemyśl od razu dobrze i przy pomocy projektanta lokalizaję pionów kanalizacyjnych, bo jesli zrobisz je w złym miejscu, to później będzie problem.

richie
26-09-2003, 10:57
U mnie po zagęszczeniu piasku,ułożono kanalizację,oraz inne potrzebne rury,następnie wylaliśmy warstwę chudziaka b15w6,o grubości około 10 cm
Mój wykonawca ,oraz kierownik nie zalecał odkładania wylewki do wiosny.
Następnie wypiliśmy flaszek pare,teraz w oczekiwaniu na wiosne zostały mi prace porządkowe
richie