PDA

Zobacz pełną wersję : Jaki max ?



vacky
20-06-2008, 16:23
Witam ! poszukuję opinii na temat jakości pustaków MAX z cegielni ODONóW. pozdrawiam 8)

Basia1112
20-06-2008, 20:46
Witaj.Ja mam dom wybudowany z maxa Odonów.Kupowany 1.5 roku temu.Chyba ok,chociaż zdarzały się pęknięte,ale też zostały wykorzystane.Dom stoi od roku,nie zawalił się :D Wyszłam z założenia,że i tak na to idzie ocieplenie więc...po co przepłacać.

vacky
22-06-2008, 16:37
Na dzień dzisiejszy jest w mojej okolicy najtańszy, ale brak jakichkolwiek informacji i opinii o jakości,tym bardziej się zastanawiam bo chcę go zakupić i przetrzymać do przyszłego sezonu b.

groomek
22-07-2008, 07:26
też się zastanawiam nad maxem z Odonowa - bo jest tańszy o ponad 20 % od innych maxów.
Niestety nie ma on najlepszych opinii.
Ja jeszcze będę kopał w temacie - koniecznie chcę zobaczyć jedną budowę z tego maxa po 5 latach
Najważniejsze w ceramice jest to ile cykli zamarzania może przetrwać, im mniej tym tańszy.
Jeśli mogę doradzić to jeśli już będziesz kupować to koniecznie z gwarancją na piśmie najlepiej od samego producenta.

Yamnik
22-07-2008, 16:53
Budowaliśmy z maxa w zeszłym roku. Ok. 10% popękanych w palecie, ale z tego połowa nadawała się do wykorzystania. Majster chwalił za grube ścianki wewnętrzne (dużo cieplejsze niż w firmie L...R). Później dokupiliśmy jeszcze paletę maxów z firmy W...R - kolor szary - bo z dużą ilością popiołów z ciepłowni (niekoniecznie najzdrowszy ten materiał). Generalnie Odonów był dobrze wypalony, czasami trochę nie trzymał wymiarów, ale i tak wybralibyśmy go ponownie.

daro31ie
09-08-2008, 17:20
ciekawy temat bo jestem teraz zainteresowany zakupem maxa :)

vacky
13-08-2008, 04:20
wielkie dzięki wszystkim którzy się wypowiedzieli :P zdecydowałem jednak zakupić maxa z Leiera -cena bardzo podobna 8) a jakość chyba lepsza pozdrowionka !

daro31ie
13-08-2008, 05:36
jest jeszcze sporo innych cegielni w kraju, poszperaj troche :D

r-32
01-09-2008, 20:30
Nie bez powodu jest tańszy .
Szczerze odradzam.
Jakakolwiek próba dzielenia go młotkiem murarskim kończy się rozsypką.
Kruchy jak szkło.Nierówny - wręcz krzywy !!
Dziś jak chcę cokolwiek do tej ściany przykręcić - problem -
nawet specjalne kołki o przedłużonej strefie rozporu (specjalne do pustaków wielokomorowych) nie dają rady :cry:

Szukaj czegoś innego .

Pozdrawiam

ifka13
02-09-2008, 10:19
ODRADZAM, STRASZNIE SIĘ KRUSZY!!!! DUŻO PĘKNIĘTY W PALETACH!!! WIEM BO WIDZIAŁEM