PDA

Zobacz pełną wersję : Wyrównanie Działki.



Kisiel1985
20-06-2008, 17:15
Witam!.
Mam takie dość może nietypowe pytanie.
Kupuje projekt domu dopiero za 2 miesiące, budowe domu p[lanuje na Wiosne 2009, ale mam działke już kupioną dawno, lecz ma ona nierówną powierzchnie, i tu chce sie spytać czy potrzebuje jakieś pozwolenia na to by wjechał na moja ziemie teraz sprzęt i zrównał mi to. Potrzebuje na to jakieś Zgody, Pozwolenia ?

Barbossa
20-06-2008, 17:42
jesteś pewien, że nietypowe?
a poszukaj na forum

bazgrus
20-06-2008, 18:38
i tu chce sie spytać czy potrzebuje jakieś pozwolenia na to by wjechał na moja ziemie teraz sprzęt i zrównał mi to. Potrzebuje na to jakieś Zgody, Pozwolenia ?
Wolnoć Tomku w swoim domku ... dopóki sąsiad pozwoli.
Pozwolenia nie potrzebujesz. Przecież możesz chcieć usypać górkę, żeby pojeździć na nartach :D

beghorton
21-06-2008, 20:04
Jesli chcesz sie zabezpieczyc z kazdej strony to sprawdz czy droga dojazdowa do działki nie ma ograniczen np. wjazd do 2'5 tony

Trociu
23-06-2008, 09:58
Wolnoć Tomku w swoim domku ... dopóki sąsiad pozwoli.
Pozwolenia nie potrzebujesz. Przecież możesz chcieć usypać górkę, żeby pojeździć na nartach :D
I dopóki nie naruszy gospodarki wodnej (czy jak to się nazywa).

sSiwy12
23-06-2008, 10:16
Pod rozwagę:

Art. 41.
1. Rozpoczęcie budowy następuje z chwilą podjęcia prac przygotowawczych na terenie budowy.
2. Pracami przygotowawczymi są:
1) wytyczenie geodezyjne obiektów w terenie;
2) wykonanie niwelacji terenu;
3) zagospodarowanie terenu budowy wraz z budową tymczasowych obiektów;
4) wykonanie przyłączy do sieci infrastruktury technicznej na potrzeby budowy.
3. Prace przygotowawcze mogą być wykonywane tylko na terenie objętym pozwoleniemna budowę lub zgłoszeniem.

carringtontomas
23-06-2008, 12:04
Pod rozwagę:

Art. 41.
1. Rozpoczęcie budowy następuje z chwilą podjęcia prac przygotowawczych na terenie budowy.
2. Pracami przygotowawczymi są:
1) wytyczenie geodezyjne obiektów w terenie;
2) wykonanie niwelacji terenu;
3) zagospodarowanie terenu budowy wraz z budową tymczasowych obiektów;
4) wykonanie przyłączy do sieci infrastruktury technicznej na potrzeby budowy.
3. Prace przygotowawcze mogą być wykonywane tylko na terenie objętym pozwoleniemna budowę lub zgłoszeniem.

Dletego też wystarzcy zgłosić, w gminie, że chce się przystąpić do prac przygotowawczych i wyrównac teren pod budowę.

Proponuję spytac w gminie/starostwie jak to wygląda. Ewentualnie, jesli sąsiedzi mniej upierdliwi czy tzw. "życzliwi" to zamów koparkę i do dzieła :D