PDA

Zobacz pełną wersję : Co zrobić z tarasem :(



Pyza
23-09-2003, 18:34
Tarasem nazywam to "coś", bo ma schody do ogrodu. A tak patrząc od strony "technicznej", to jest to balkon. Płyta tarasu wylewana razem z płytą na parterze. Teraz muszę ten nieszczęsny taras ocieplić. Cały problem w tym, że budowlańcy wylewając płytę nie zostawili miejsca na ocieplenie (w środku wylali niżej, a taras -wyżej). Na tarasie mam więc 6,5 cm miejsca na ocieplenie i wykończenie tarasu :evil:. Wylewka to 4-5 cm, ociepenie 2 cm. A wykończenie (płytki, a może pomalować tylko farbą do betonu- tylko jak to wygląda?)? No i jeszcze te schody!!! Ocieplać każdego z osobna :evil: , czy to się będzie trzymać? A może je rozwalić i zrobić drewniane?
Czy ktoś może mi pomóc, podsunąć jakiś pomysł?
Taka jestem zła, że na początku budowy ufałam budowlańcom :evil:.

Pozdrawiam :)

rkacik
23-09-2003, 22:21
Jeśli nie masz jeszcze wymierzonych otworów na okna przez ich producenta i nie jest to okno przesuwne to można pomyśleć o grubszej izolacji w domu , poza tym okna inne niż przesuwne można jak to nazwał mój spec od okien utopić w podłodze.
Ja bym zrobił grubszą izolacje w domu , pod warunkiem że parapety pozostałych okien nie wyjdą na wysokości kolan !

Trzymaj się !!!!!!!!!!!!1

Pyza
24-09-2003, 06:38
Problem w tym, że ja już mieszkam od trzech prawie miesięcy, i raczej nie planuję już pogrubiania izolacji w domu :lol:. Poza tym miałabym za nisko do sufitu.

"poza tym okna inne niż przesuwne można jak to nazwał mój spec od okien utopić w podłodze. "
Co to znaczy, bo jestem żywo zainteresowana :wink:.

Dziękuję za odpowiedź :)

GRom
24-09-2003, 06:46
Nie bardzo rozumiem co Ty chcesz ocieplać? Masz jakieś pomieszczenia pod tarasem. A taras wylany jest na fundamencie czy na słupach?

grzegorz_D12
24-09-2003, 07:51
Hej!
Nie wiem czy dobrze zrozumiałem, ale Ty masz wylewany taras i wylewke w domu jako ciągłą płytę (tak więc masz wystawiony olbrzymi grzejnik za okno - olbrzymie straty ciepła......).
Okno utopione w podłodze (tarasowe) - tak się często robi, aby dolny próg od tego okna schował się troszkę w wylewce.
Grzegorz

Pyza
24-09-2003, 14:49
Hej!
Nie wiem czy dobrze zrozumiałem, ale Ty masz wylewany taras i wylewke w domu jako ciągłą płytę (tak więc masz wystawiony olbrzymi grzejnik za okno - olbrzymie straty ciepła......).

Właśnie tak. Dzięki za zrozumienie :) , bo to się rzadko zdarza :-?
Pozdrawiam

PS może się jeszcze ktoś dopisze?

Wladek
24-09-2003, 14:55
Jest taki materiał poli-cośtam-ektradurowany czy coś takiego - takie niebieskie płyty, mają lepszą izolacyjność cieplną od styropianu i można dać cieniej, ale są dużo droższe. Nie zapomij ocieplić od spodu.

Octavian
26-09-2003, 10:52
Dlaczego taras jest wyżej od podłogi wewnątrz????????

magmi
26-09-2003, 11:36
Jest taki materiał poli-cośtam-ektradurowany czy coś takiego - takie niebieskie płyty...

Polistyren ekstrudowany. Faktycznie izoluje znacznie lepiej od styropianu i można dać cieńszą warstwę.

Pyza
28-09-2003, 20:21
Dlaczego taras jest wyżej od podłogi wewnątrz????????
Jak murarze lali płytę (bo nie mam podłogi na gruncie, tyko strop), to sobie założyli, że balkonów się nie ociepla i tak wylali płytę, że po ociepleniu wewnątrz mam taras równy z podłogą wewnątrz. ALe ja CHCĘ ocieplić taras. I jest problem :cry: .

Dziękuję wszystkim za odpowiedzi. Ocieplę polistyrenem i chyba pomaluję farbą do betonu. Już oglądałąm w sklepie i pierwsze wrażenia całkim, całkiem...

Pozdrawiam :) i wciąż czekam na dalsze posty :D