PDA

Zobacz pełną wersję : Kiedy zacząc szukać ekipy?



helga0
23-09-2003, 19:55
Nie mam działki jeszcze więc to pytanie jest czysto teoretyczne. Ale mam zamiar w marcu rozpocząc budowę? Kiedy powinnam naraić sobie ekipę, kiedy zacząć jej szukać, zeby nie obudzic się z ręką w nocniku?

pik33
23-09-2003, 19:58
Na razie za wcześnie. Teraz skup się na działce, potem na projekcie. Jak już będzie wiadomo jaki dom i z czego, szukaj ekip.

helga0
23-09-2003, 20:01
Na razie za wcześnie. Teraz skup się na działce, potem na projekcie. Jak już będzie wiadomo jaki dom i z czego, szukaj ekip.
Ale ile wcześniej przed rozpoczęciem robót? Czy wystarczy znaleźc ekipę, która za dwa dni przyjedzie ne budowę?? Bo np. opiekunki do dziecka szukam juz trzy miesiące. Boję się, ze z ekipa może być podobnie...

pik33
23-09-2003, 21:14
Na ogół opóżnienia są rzędu 2 tygodni.

mariusz r
23-09-2003, 21:35
W/G mnie jak masz projekt to najlepiej zima bo wszysy szykuja sie do sezonu budowlanego , w tym okresie nikt sie nie buduje wiec ekipy sa spragnione grosza i juz wtedy lubia ustalic sobie grafik na roczek 04.
latwo sie wtedy mozna targowac ,oni podejma sie na pierwszy ogien wszystkiego i za dobra cene dla ciebie oczywiscie .uwazam ze pozna jesien tez jest dobrym czasem na EKIPY .pamietamy o umowie na budowanie.

sta28
23-09-2003, 21:48
Im wcześniej, tym lepiej (z autopsji :-? ). Będziesz miała czas na sprawdzenie co, gdzie, u kogo i jak zrobili. Wybór wykonawcy to b. ważna rzecz - gdybym tak mogł cofnąć czas o kilka miesięcy ... :( To pewnie mógłbym trafić gorzej :D

helga0
23-09-2003, 22:02
Wiem, że to pytanie może wydać się śmieszna. Ale jak sie do tego zabrać? Dać ogłoszenie w gazecie. Wiem, że najlepiej pytać znajomych, ale prawde mówiąc nie znam zbyt wiele osób, które się pobudowały. Na co zwrócić uwagę, o co pytać? A skąd sie bierze kierownika budowy?

sta28
24-09-2003, 17:51
Poczta pantoflowa wśród znajomych :D Nawet jak ktoś się nie buduje (budował) to pewnie remontuje. A jak ktoś mu robi remont to zwykle ten ktoś robił też wykończeniówkę po kimś kto budował stan surowy. Ekipy znają się miedzy sobą. I tak po nitce do kłębka :D

gaga2
24-09-2003, 18:21
Bez projektu to trochę trudno rozmawiać,bo nie wiadomo o jakich kwotach się myśli - i jak porównać jedną ekipę do drugiej. Ale można już rozpocząć wstępne poszukiwania - pytać znajomych, rozglądać się okolicznych budowach, itp. Potem - poprosić o rozmowę, oglądnięcie prac już wykonanych, najlepiej poprosić o wizyty na placach budowy itp. Po takim wstępnym rekonesansie będziesz mieć mniej więcej orientację o styku pracy danej ekipy. Potem -już z projektem w ręce - przystąpić do rozmów finansowych. My niestety zaniedbaliśmy ten etap - i potem - na musiku z powodu terminów bankowych - musieliśmy przyjąć niespecjalnie korzystną ofertę. Jak już odmówiliśmy innym ekipom, wykonawca wiedząc że musimy dostarczyć w banku podpisaną umowę w terminie 3 dni - niespodziewanie skoczył z ceną i to dość wysoko. Chcąc niechcąc - poza drobnymi zmianami - przyjęliśmy te warunki. Ale zła jestem do teraz.
Pozdrawiam,
gaga2

kasiek
25-09-2003, 14:28
Na pewno warto mając już projekt w ręku poprosić parę ekip o wycenę (przed uzyskaniem pozwolenia, a po złożeniu papierów jest trochę czasu) i obejrzeć coś, co robili. Rzeczywiście dobrze ich szukać pocztą pantoflową. Np. Ytong ma listę polecanych przez siebie ekip, można też spróbować tą drogą, nasz znajomy tak trafił na ekipę i był zadowolony.
Jeśli zaczynacie na wiosnę, to myślę, że warto zainteresować się trochę wcześniej. Rzeczywiście zima to sezon martwy, ale dobre ekipy zazwyczaj są zaklepywane wcześniej, a taki majster też się lepiej czuje, jak jest z kimś umówiony. Myślę, że inwestor też czuje się lepiej, gdy czeka tylko na dobrą pogodę, a nie myśli nerwowo, kto będzie budował.

Wowka
25-09-2003, 14:52
helga0 Wcale nie jest za wcześnie. W marcu właśnie rozpoczyna się sezon i warto mieć już teraz wstępnie zaklepaną ekipę a nie rozglądać się za "pierwszą lepszą byle wolną" Szczegóły dot. ceny można dogadać w trakcie "zimowych wieczorów" gdy plan będzie już wybrany.
Pozdrawiam i życzę znalezienia tego jednego, jedynego, najlepszego projektu.

helga0
25-09-2003, 17:09
Dzięki wielkie. Projekt już mam wybrany, tylko chcemy zmienić w nim strop drewniany na terrivę i wprowadzić kilka drobnych poprawek. Gorsze jest to, że nie mamy działki:((( I chyba jej nigdy nie kupimy, bo jak mnie się cś podoba to mojemu chłopu wcale. I na odwrót. A jak nam obnojgu się podoba to kosztuje tyle, ze nas na nią kompletnie nie stać:((( Ale tak czy siak zaczynam szukać ekipy.

haczyk
03-10-2003, 14:58
Ja umówiłam się z wykonawcą jak się okazało w ostatniej chwili ( już mu się kończyły terminy) na początku marca planując budowę na lato. Mieli zacząć w połowie czerwca, zaczęli ok.20 sierpnia....

Joasia
03-10-2003, 15:05
Helga), a może działka w Babicach? Dojazd do miasta błyskawiczny, a ceny nie najwyższe. I Puszcza Kampinoska blisko.
A ekipę mozna znaleźć jeżdżąc po oklicy i szukając budujących się domów w takiej technologii, jak w Twoim projekcie. Jak budowa czysta, ładna, i coś się na niej rusdza, choć nie ma pod płotem auta właściciela - to bierzesz od wykonawcy jego telefon plus namiary na domy, które już postawił. Z tablicy spisujesz telefon do inwestora. Potem parę telefonów + i już wiesz.
Joasia.

ryb_ka
03-10-2003, 21:09
Ja dałam ogłoszenie we wrześniu ubiegłego roku w gazecie, z zastrzeżeniem, że mają byc referencje i faktura. W ten sposób od razu odsialiśmy wszystkich cwaniaków. Zgłosiło nam się ze 30-40 ekip, z których po gnębiących szczegóły rozmowach na placu boju pozostawiliśmy 6. A potem położyliśmy ich oferty na stole obok siebie i dyskutowalismy długo w noc. Wygrał Pan Tomek z rodzinną firmą, który zajmuje sie wszystkim od A do Z, oczywiście konsultując wszystko z nami. Efekt : na budowę całe lato jeździlismy w białych ubrankach, a jedyna robota jaką z całą frajdą miała nasza rodzina, to polewanie stropów. Nie martwiłam się ani razu o transport, ani o sprzęt. Aha, podpisaliśmy w marcu bardzo szczegółową umowę, co pozwala spać spokojnie. I również podpisaliśmy umowę na dostawe materiałów z hurtowni, negocjując wysoki i bardzo korzystny rabat. Życzę powodzenia i dobrej ekipy i jak macie projekt, to juz szukajcie:))

03-10-2003, 21:10
jeśli chodzi o poszukiwania ekipy, popytaj w hurtowniach materiałów, za którymi i tak musisz pojeździć. Wykonawcy często zostawiają na biurkach, stołach swoje wizytówki.

A i robota lepiej idzie jak hurtownik współpracuje z wykonawcą.

Jeśli już współpracujesz z jednym to drugi pewniej wyda materiał na krechę. Nie chodzi o brak kasy, ale pracując zawodowo, nie zawsze jesteś w stanie być na budowie codziennie, a zawsze czegoś tam zabraknie akurat .

Cz.

krzyss
03-10-2003, 21:19
Helga - już wcześniej pisałem, ale chyba nie czytałaś. Kup obok mnie :wink: (patrz mapka Forum). Szczególnie, że my też jesteśmy na etapie ekipy, ale działkę już mamy.

Teska
04-10-2003, 08:23
Helga

musisz miec projekt i jak najszybciej zaczac szukac ekipy najlepiej zima wtedy mozna znalesc porzadna ekipe ( jesli takie sa)
Najlepsz to poczta pantoflowa u znajomych .