PDA

Zobacz pełną wersję : Ocieplac czy nie???



xrrr82
23-09-2003, 20:35
Fundament z bloczkow betonowych.
W projekcie styropian od law az do dachu.
Dom bez piwnic.
Jedni radza dac styropian mowiac ze fundament przemarznie,
inni proponuja folie kubelkowa przysypac siemia z styropian dac tylko na cokolik + kilkanascie centow w ziemie.
I badz tu madry!

HenoK
24-09-2003, 00:14
Fundament z bloczkow betonowych.
W projekcie styropian od law az do dachu.
Dom bez piwnic.
Jedni radza dac styropian mowiac ze fundament przemarznie,
inni proponuja folie kubelkowa przysypac siemia z styropian dac tylko na cokolik + kilkanascie centow w ziemie.
I badz tu madry!
Jeżeli uważasz, że Twój projekt to tylko makulatura, za którą nie wiadomo czemu zapłaciłeś grube pieniądze, to zrób tak ja Ci za darmo "jedni radzą".
Pieniądze, które zaoszczedzisz na styropianie odłóż do skarbonki - z pewnością przydadzą się na większe rachunki za ogrzewanie. :(
Wybór należy do Ciebie.
I bądź tu mądry - Twoi uczniowie patrzą na Ciebie.

adamski
24-09-2003, 06:39
Xrrr82: mam dom podobny jak Twoj - bez piwnicy, parter i poddasze mieszkalne, fundament z bloczkow betonowych, sciany z gazobetonu 24. Wyznaje zasade ze na izolacjach nie ma co oszczedzac, szafki w domu mozna kupic pozniej, niektorych rzeczy budowlanych pozniej juz nie mozna lub ciezko odkrecic. Dlatego tez fundament jest dwa razy przesmarowany dysperbitem, pozniej styropian 8 frezowany i jeszcze folia kubelkowa. Na sciany pojdzie styropian 12 frezowany. Moi spece od budowania tez krecili glowa ze mam takie wymagania. Po polozeniu folii przychodzil sasiad ktoremu inna ekipa robila izolacje fundamentow - styropian 10 (bez frezu), na to siatka, klej, dysperbit. Porownujac stwierdzil ze teraz by zrobil tak jak ja. Pewniejsze rozwiazanie.
Wszystko zalezy od tego na ile czlowiek sie slucha fachowcow ktorzy "zjedli zeby na budowach", a nie dodaja ze byly to budowy z czasow komuny gdy nie dbalo sie o to jak sie pozniej bedzie w danym domu mieszkac. Wazne bylo tylko ile sciany sie postawilo danego dnia.
Pozdrawiam i zycze spokojnych rozmyslan nad izolacjami
Adamski

xrrr82
24-09-2003, 06:40
Tak ale defakto bedzie troche ocieplenia, tak jak napisalem cokolik plus powiedzmy 20 ca w ziemie. Dodatkowo ocieplony jest caly dom i podloga na gruncie tez.
Czytalem duzo wypowiedzi i ludzie tez mowia ze jak nie ma piwnicy to nie ma sensu ocieplac wcale!:)
Wiec podtrzymuje moje pytanie ocieplac czy nie ?:)

adamski
24-09-2003, 06:44
Xrrr82: cokolik dookola tez u mnie ma byc :-) I zdecydowanie doradzam ocieplenie fundamentow.

xrrr82
24-09-2003, 07:15
dzieki :lol: