PDA

Zobacz pełną wersję : okiennice z napędem elektrycznym?



smoook
23-06-2008, 12:03
Witam doświadczonych budowniczych :lol: !!!

Jak wielu z nas tutaj, zakochana jestem w okiennicach. Niestety świadomość ich zamykania i otwierania codziennie odbiera mi przyjemność ich potencjalnego posiadania.

Czy ktoś z was ma może (lub planuje mieć) okiennice z napędem elektrycznym? Nie wiem czy to regularna cena, ale widziałam taki napęd za jakieś 900 zł na jedno skrzydło :o !!

Jeżeli takie są naprawdę ceny, to chyba muszę się przekonać do rolet yhm...

Sylwia1667
27-06-2008, 08:11
Rozumiem, że chcesz się przekonać do rolet elektrycznych.
W pracy mam rolety bez napędu i codziennie rano muszę to paskudztwo otwierać. Zapieram się, owijam sznur wokół dłoni i ciiiiiągnę, i ciiiągnę :x
Nie wyobrażam sobie tak w całym domu. A okiennice, cyk, cyk zamykasz i otwierasz 8)

smoook
27-06-2008, 09:46
To znaczy masz okiennice z napędem elektrycznym? skoro mówisz, że to pyk pyk i zamknięte? :D
Ja bym wcale nie chciała się przekonywać do rolet, no ale chyba ze względów finansowych chyba będę musiała :roll:

Sylwia1667
27-06-2008, 09:58
Zamykanie okien tez kosztuje cię tyle wysiłku? Jak dla mnie porównywalna fatyga, też trzeba się nałazić po domu aby pozamykać okna otwarte na oścież :wink:
Wyjątek stanowi okiennica tarasowa.

smoook
27-06-2008, 10:49
no wiesz...w moim projekcie jest dosyć dużo okien i tarasowych również, codziennie otwierać i zamykać na zewnątrz okiennice np w zimę to nie jest nic przyjemnego. Z oknami to inna sprawa, nie otwierasz każdego, a poza tym robisz to w środku i np. nie mokniesz..
Może jestem wygodnicka, ale wiem,że to będzie uciążliwe, dlatego chciałabym się poradzić kogoś kto ma takie okiennice z elektrycznym napędem

Sylwia1667
27-06-2008, 11:00
Ja swoje okiennice otwieram i zamykam z wnętrza domu.

Swoją drogą, na tarasach rolety też chyba musiałyby mieć jakieś wspomaganie elektryczne, bo ręcznie je podnosić to masakra :roll:

ArtiW
28-06-2008, 23:24
Rolety zewnętrze sterowane elektrycznie, to super sprawa. O mało nie kupiłem domu z takimi historiami... Super, naprawdę. Jeśli masz kasę, rób to!!! Jeden lub dwa ruchy i rolety w całym domu zamknięte/otwarte.

retrofood
29-06-2008, 10:08
przecież jednym prostym aparatem za 90 PLN da się nawet zaprogramować ich samoczynne otwieranie i zamykanie o dowolnej porze każdego dnia tygodnia. i nawet z uwzglednieniem zmiany czasu na zimowy.

smoook
30-06-2008, 12:39
a orientujecie się może w cenach tych napędów?