PDA

Zobacz pełną wersję : ocieplenie poddasza... styropianem ?



sta28
23-09-2003, 22:20
No właśnie, dlaczego nie ociepla się (?) poddasza użytkowego styropianem ? Byłoby prościej... :D

24-09-2003, 06:16
Niektórzy ocieplają.

Stanley
24-09-2003, 06:46
Coż ja dałem miedzy krokwie na skosach -nie cierpię wełny brry.
Tam gdzie jest prosto jest wełna.
A jak kiedyś będę miał parę złotych to zatrudnie ekipę która wykonuje izolacje termiczne w chłodniach i innych tego typu zakładach.
Mają taką fajną pianę poliuretanową wylewaną z agregatu.
Znajomy ma z tego zrobione ocieplenie poddasza i stropu.
Jest twarde to cudo prawie jak kamień i podobno ma najlepsze własciwości izolacyjne, tylko kosztuje koszmarnie dużo

24-09-2003, 07:00
w chwili obecnej to się chyba nie opłaca - ceny styropianu szaleją :cry: . Wydaje mi się poza tym, że łatwiej jest pomiędzy krokwiami umieścić wełnę niż wciskać tam styropian. Przy styropianie trzeba by docinać płyty ze szwajcarską precyzją :-? .

Pozdrawiam

Pearl

Petereke
24-09-2003, 08:33
A ja między krokwie daję wełnę, a od spodu dodatkowo styrosupremę (styropian z zatopionymi wiórkami z drzewa nasączonymi zaprawą cementową). Potem na to wklejam na klej siatkę platikową i normalny tynk cem-wap.
Własnie jestem w trakcie, ale juz widziałem coś takiego u faceta (ma to od kilku lat) - zero pęknięć ("choroba" kartongipsu), a i jak cieplutko!

Polecam


Petereke

sta28
24-09-2003, 17:41
A jaka grubość tej styrosupremy ?

docieplenia
25-09-2003, 07:40
A jaka grubość tej styrosupremy ?
zapytalbym sie jaka izolacyjnosc sie dzieki temu osiaga?

docieplenia
25-09-2003, 07:43
generalnie uzywa sie welny dlatego ze lepiej mozna kontrolowac sprawy zwiazane z para wodna;
problemem moga tez byc gryzonie;
welna jest calkowicie niepalna a styropian jest samogasnacy
no i ostatnia i chyba rownie wazna rzecz to przenoszenie dzwiekow tzn. welna tlumi a styropian wzmacnia co na poddaszu jest szczegolnie mocniej slyszalne a w wersji z blaszanym dachem moze byc nawet uciazliwe

to chyba wszystko co sobie przypomnialem

P.S. tez rozwazalem takie rozwiazanie i wybralem gullfiber-isover isomate

Petereke
25-09-2003, 08:44
Wełna pomiędzy krokwiami 15 cm (Gulfiber Isomata) a styrosuprema 5 cm.
Nie interesujemnie znajomość konkretnej liczby - współczynnika takiego rozwiązania. Wiem że będzie ciepło i nie będę musiał oglądać tych CHOLERNYCH PĘKNIĘĆ NA SUFICIE!


Petereke