PDA

Zobacz pełną wersję : Rozmna?anie wilczomlecza



Kasiorek
24-09-2003, 09:22
Mam takiego śmiesznego wilczomlecza,pnie się do góry jak wariat,ale że jest cieńki w sobie zaczyna się chwiać.Czy ktoś wie czy mogę go podciąć?
I zrobić nowe sadzonki z uciętych części?

Kasiorek
24-09-2003, 10:14
Właśnie się dowiedziałam,że wilczomleczy jest ponad 7500 gatunków.
Ten mój to wilczomlecz trójżebrowy :wink:

ziaba
11-10-2003, 17:45
Daruj sobie.Po parokrotnych próbach,w szklarniowych warunkach przyjął mi się 1 z 14 kawałków.Metoda prosta- pół na pół torfu nie kwaśnego z piaskiem,tniesz na kawałki 10-15cm roślinkę i pamiętając gdzie góra,wtykasz do ziemi.Przykryć folią spożywczą na 3-4 dni.Ale szkoda zachodu...no i uważaj na sok.pracuj w rękawiczkach,dzieci z daleka(sok jest wysoce szkodliwy-nadaje się na zupę dla teściowej) pozdrawiam ziaba

Karol N.
11-11-2003, 20:49
Daruj sobie.Po parokrotnych próbach,w szklarniowych warunkach przyjął mi się 1 z 14 kawałków.Metoda prosta- pół na pół torfu nie kwaśnego z piaskiem,tniesz na kawałki 10-15cm roślinkę i pamiętając gdzie góra,wtykasz do ziemi.Przykryć folią spożywczą na 3-4 dni.Ale szkoda zachodu...no i uważaj na sok.pracuj w rękawiczkach,dzieci z daleka(sok jest wysoce szkodliwy-nadaje się na zupę dla teściowej) pozdrawiam ziaba


Prawda to, ze rosliny te odstraszaj nie tylko tesciowa ale rowniez gryzonie?
Karol N.

overs
12-11-2003, 19:40
Wilczomlecze,aby były pożywką dla teściowej,musza być skonsumowane.Szczurek..nie głupek,nie zeżre ,a samo postawienie na parapecie nic nie da..