PDA

Zobacz pełną wersję : Mozaika zaczyna odchodzić od podłoża



24-09-2003, 10:14
Przestałam być "Gościem', witam wszystkich.
Powtarzam jeszcze raz swoje pytanie do Furomowiczów, chyba źle go poprzednio umieściłam.
Mamy problem z podłogą. Mozajka bukowa zaczyna po wielu latach "odchodzic" od podłoża, w kilku miejscach. Fachowiec przyjechał, wyjął kilka kwadratów, pokazał nam, że klej trzyma, tylko jak powiedział "wylewka była słaba i teraz kruszy się".
Powiedział, że nic innego nie można zrobić, tylko trzeba zdjąć wszystko, zrobić nową wylewkę i położyć nową podłogę. Zdjąć tylko tam, gdzie się rusza podobno nie można, bo poruszy się resztę i ta też zacznie się ruszać. HORROR dla nas, koszty duże.
Ponieważ mozaika tylko w kilku miejscach, w korytarzach "trzeszczy" wymyśliłam, ze może istnieje jakiś klej, emulsja, którą po wywierceniu dziurek w podłodze, można za pomocą np. igły i strzykawki wprowadzić pod podłogę aby związała chociaż trochę wylewkę. Dziurki można potem zalepić, tak myślę.
Nie śmiejcie się proszę, jeśli to co napisałam nie ma sensu, jestem dyletantką budowlaną, ale remontu podłogi robić nie chcemy. Co można zrobić doraźnie z taką podłogą? Będę wdzięczna za wszelkie poważne rady.
pozdrawiam serdecznie

drys
24-09-2003, 10:16
to byłam ja,

drys
24-09-2003, 19:28
Nikt nie ma pomysłów? Liczę na Was, proszę.

alexsoft
24-09-2003, 19:48
Moja tesciowa zastosowała metodę "obejściową" po prostu położyła dywany....

drys
24-09-2003, 19:54
alexsoft , dzięki za pomysł,
zawsze można wszystko przykryć, ale nie o to chodzi,
chciałabym widzieć podłogę, jest taka ładna.
pozdrawiam

26-09-2003, 19:02
:cry:

Shadock
26-09-2003, 22:45
Niestety nie jestem ekspertem w dziedzinie, ale odnosze wrażenie, iż ponowne wykonanie całej podłogi jest najlepszym wyjściem.
Zapewne kazdy chciałby się cieszyć widokiem łądnej podłogi, ale podłoga jest raczej do używania vide chodzenia po niej, a nie tylko oglądania.
Wszystkie doraźne rozwiązania tylko odwleką w czasie całą inwestycję.
To co możecie jeszcze zrobić, przed "wybuchem wojny swiatów" :wink: , to poprosić o konsultację 1-2 dodatkowych fachowców od parkietów i posłuchac co oni mają do powiedzenia. Nie jest to kwestia podważania autorytetu pierwszego specjalisty... ale tonący brzytwy się chwyta.
Czasem ktoś inny moze zaproponować satysfakcjonujące was rozwiązanie 8)

drys
28-09-2003, 19:41
Niestety, ponowne wykonanie całej podłogi nie jest możliwe w obecnej sytuacji. Może znacie jakiegos "fachowca" od podlogi, u którego można zasięgnąć porady??? :P

XXAARR0
21-10-2006, 20:38
mam podobny/taki sam problem.
też podejrzewam podłoże (mozaika jest trwale przyklejona do warstwy... podłoża :), ale pod spodem jest coś o konsystencji drobnego piasku/kurzu i mozaika radośnie się wybrzuszyła). mam zamiar zdjąć część wybrzuszoną, odkurzyć to - co zastanę pod spodem, oczyścić mozaikę z kleju (nie mam pojęcia jak oszczędzić siatkę z tworzywa, która trzyma ją w kupie, olałbym układac moduły niż pojedyńcze deseczki) i ponownie położyć używając kleju polimerowego. najprawdopodobniej będę musiał zeszlifować/ściąć krawędzie (obecnie całość jest na wcisk), mam nadzieję uniknąć w ten sposób rozszrzenia się zjawiska (przynajmniej przez jakiś czas). wyszedłem z założenia, że lepsza będzie milimetrowa szczelina (a nawet kilka) niż mapa gór 3D na podłodze.
XXAARR0

partner
22-10-2006, 11:06
a fachowiec nie widział przed ułożeniem że podłoże jest kruche? zrobił byle by zarobić? powinien was ostrzec że podłoże się kruszy i nie będzie trzymać. niech teraz on kombinuje. nie dał gwarancji?

XXAARR0
22-10-2006, 16:30
pojęcia nie mam co to był za fachowiec, bo jestem 2 albo 3 właścicielem mieszania (z lat 80) i jestem w tej (...) sytuacji, że to mi się zdarzyło to szczęście. sądząc z innych drobiazgów, fachowiec był klasy.... Heńka od prostowania ścian. dopóki się da, muszę odwlec totalny remont podłogi (fundusze :( ) i to, co opisałem to kombinowanie sposobu na zaleczenie problemu.

Sp5es
27-10-2006, 20:24
Jeśli chodzi o związanie klepki z podłożem to można zrobić iniekcję żywicą epoksydową o niskiekj lepkości np. ispo Concretin IHS-BV (może już go nie robią) lub jego nowszy zamiennik. Może to być Organika Sarzyna Epidian 560 (uwaga , wewnątrz będzie śmierdział ksylenem) - dużo taniej.

UWAGA - jeśli podłoże będzie luźne, to przymocuje płytki do warstwy nawierzchniowej, a wewnątrz wylewki w najsłabszym miejscu .... puści.

Trzeba niezwykle dużo samozaparcia , bo przy braku wprawy,można wszystko wokół wypaćkać żywicą.

Widzę to jako jedyne rowiązanie - w niskolepkich żywicach epoksydowych.