PDA

Zobacz pełną wersję : Ogrzewanie w mieszkaniu - kamienica -2piętro- prosze o pomoc



szakal_xxx
27-06-2008, 10:10
Witam

od paru miesięcy posiadam mieszkanie w kamienicy (mała kawalerka 31m2)

Jestem już przy końcu remontu - do zakończenia pozostała mi już tylko kuchnia - lecz tu mam problem, a raczej dylemat związany z brakiem wiedzy odnośnie ogrzewania, zapotrzebowania energetycznego oraz przeliczania kW na kubaturę

oryginalnie mieszkanie ogrzewał stary piec/kuchnia węglowa-metalowa , lecz ze względu na jego konstrukcje, wiekowość i szczelność - usunąłem go

w tym miejscu przedstawię plan kuchni - dla lepszego zobrazowania problemu

http://83.17.135.250/kuchnia.jpg

wcześniej, wnęka nie była wykorzystywana, została obudowana do wysokości starego pieca kafelkami

chcąc niecąc muszę zrobić ogrzewanie,

po odwiedzeniu masy hipermarketów budowlanych i naczytaniu się na forach o ogrzewaniu - wymyśliłem że zrobię coś w rodzaju ogrzewania powietrznego (wkład kominkowy, gromadnik ciepła, rury aluminiowe , dmuchawa ..... a wszystko to w tej wnęcę aktualnie w połowie zabudowanej kafelkami)

i tu moje pytania:

1. Czy zamiast wkładu kominkowego mogę wsadzić "kozę" prostokątną - chodzi mi o zmianę paliwa, z drewna na węgiel kamienny (nie chce biegać co chwile do piwnicy po drewno)
2. czy wielkość tej wnęki wystarczy na gromadnik ciepła
3. Czy jeśli uda mi się przeprowadzić adaptację poddasza (aktualnie czekam na zgody i pomiary techniczne - z informacji od innych ludzi którzy coś takiego robili wiem, że trwa to co najmniej 2 lata) będę wstanie tym zagrzać dodatkowe 15m2 znajdujące się na poddaszu
4. jak należy przeprowadzić w przypadku kozy dostarczanie powietrza do układu
5. ilu kW piec powinienem kupić, aby zagrzać 46m2 ?


Z góry dziękuje za wszystkie rady, sugestie i krytykę :)
dodam jeszcze, że musi to być tanie - ograniczenia budżetowe :/

aha - mieszkanie posiada nowe okna drzwi a okna są na słoneczną stronę

an-bud
28-06-2008, 06:26
1.- tak
2. -tak
3.- tak
4.- Zobacz jak w stylu "angielskim" albo kozy z firmy Jotul i ich obudowy
5.- 5 : 6kw