PDA

Zobacz pełną wersję : tynk sto - która opcję wybrać



mamamatinka
27-06-2008, 12:10
doradźcie proszę budującej ciężarnej, przestudiowałam temat tynków zewn. i na tej podstawie nastawiłam się na firme sto, bardzo spodobałanam sie farba lotusan. dostałam od nich ofertę w 3 opcjach:
1. Sto Silco 1,5 mm K (baranek) – barwiony tynk silikonowy (22 PLN netto/m2)
2. Sto Miral 1,5 mm K – mineralny tynk + Sto Lotusan Color – silikonowa farba (23,18 PLN/m2)
3. Sto Lotusan – tynk elewacyjny z efektem lotosu (32,88 netto/m2)

Kolor bedzi ebiały albo jakaś kość słoniowa więc zalezy mi na dobrych parametrach samoczyszczenia. Ekipe mam stosunkowo tanią bo że tak powiem "po znajomościach" ale wiadomo, że chłopaki pewnie woleliby wpaśc i dać tynk i grunt a nie bawić się w malowanie. No, ale oczywiście tu chodzi o to co ja wolę a nie co oni wolą.

Doradźcie na co się zdecydowac, czy ceny w porządku.
z góry dzięki

Duży Boban
27-06-2008, 12:42
1

mamamatinka
27-06-2008, 13:04
hmm, dzięki :))) bardzo konstruktywna rada, hehe, krótko i zwiężle, prawde mówiąc skłaniam się podobnie :))) a czy moge prosić o jakieś rozwinięcie z naczelnym pytaniem dlaczego 1???

Duży Boban
27-06-2008, 13:13
Bo silikonowy i barwiony w masie a nie tylko malowany jak 2. Taniej.

3 jest droga a poza tym ten efekt lotosu ponoć znika jak się dotknie ściany. Jak mniemam z nicka masz już jednego synka a drugie jest na wylocie więc lepiej nie stresować dzieci i siebie okrzykami "nie dotykajcie ściany, nie bawcie się przy murze, mówiłam tyle razy a wy swoje".

Mam tynk silikonowy Caparola od roku i jak na razie jest super. Deszcz po nim spływa jak po kaczce.

Duży Boban
27-06-2008, 13:14
Aha, zastanów się nad ziarnem 2mm

mamamatinka
27-06-2008, 13:26
he, he, z tym gonieniem dzieciaków to dobry argument, szczególnie, że starszak jeste pełen energii a wnioskując po sile kopniaków w brzuchu i młodszy (tez chłopak) może byc podobny :))) oki, czekam na dalsze opnie, może uzytkownicy lotusana powiedzą jak to jest z tym macaniem ścian ????

Rezi
27-06-2008, 16:53
pozycja 1 ale wyższa grubośc tynku
najlepiej 3 mm

coulignon
27-06-2008, 20:08
poz 1. Ew poz 2.
"efekt lotosu" jest bardzo fajny ale utrzymuje się jakiś rok. Więc chyba nie warto wydawać tyle kasy.

monia77w1
27-06-2008, 20:20
U mnie jest opcja nr 1. Tynk mam dopiero od miesiąca wiec za dużo o jego trwałości nie moge powiedzieć.

mamamatinka
28-06-2008, 22:09
dzięki wam wszystkim za wypowiedzi, chyab faktycznie skierujemy się ku opcji 1. jakby coś czekam jeszcze na komentarze

aogon
13-06-2016, 21:55
Hello. Od wątku minęło już 8 lat. Jak wyglądają teraz Wasze tynki? Stoję przed wyborem, lotos czy silikon?

Pozdrowienia ze śluska :)

Adam626
17-06-2016, 14:45
Ja mam lotusana 1mm. Moim zdaniem to sciema. O ile tam gdzie nie zacieka na sciane to tynk wyglada bdbd to jeali mam zacieki np ochlapane przez samochod jadacy droga lub zaciek z rynny to nie tylko nie ulega samooczyszczeniu ale nie ma szans na zmycie nawet szczotka z plynem. Nie wiem czy zwykly tynk bylby gorszy ale moje oczekiwania wobec sto lotusan nie sa spelnione. 1mm baran jest super. Nie wyobrazam sobie miec 3mm nie ma to wygladu

badzi47
30-08-2016, 21:41
Ja mam lotusana 1mm. Moim zdaniem to sciema. O ile tam gdzie nie zacieka na sciane to tynk wyglada bdbd to jeali mam zacieki np ochlapane przez samochod jadacy droga lub zaciek z rynny to nie tylko nie ulega samooczyszczeniu ale nie ma szans na zmycie nawet szczotka z plynem. Nie wiem czy zwykly tynk bylby gorszy ale moje oczekiwania wobec sto lotusan nie sa spelnione. 1mm baran jest super. Nie wyobrazam sobie miec 3mm nie ma to wygladu

Witam

Czy mozecie Panstwo podzielic sie opiniami na temat tynkow STO? Jak z jakoscia po latach uzytkowania?
Czy moze jakies sugestie? Mysle o silikonowym 1.5 i tutaj wczesnie padaly opinie, ze moze byc 2mm.
Prosze o porade i cenowo jak to sie ma na dzien dzisiejszy, jezeli ktos z Was zrobil elewacje lub robi obecnie z marka STO.

Dziekuje

Pozdrawiam

badzi47
30-08-2016, 22:25
Ja mam lotusana 1mm. Moim zdaniem to sciema. O ile tam gdzie nie zacieka na sciane to tynk wyglada bdbd to jeali mam zacieki np ochlapane przez samochod jadacy droga lub zaciek z rynny to nie tylko nie ulega samooczyszczeniu ale nie ma szans na zmycie nawet szczotka z plynem. Nie wiem czy zwykly tynk bylby gorszy ale moje oczekiwania wobec sto lotusan nie sa spelnione. 1mm baran jest super. Nie wyobrazam sobie miec 3mm nie ma to wygladu

Witam

Czy mozecie Panstwo podzielic sie opiniami na temat tynkow STO? Jak z jakoscia po latach uzytkowania?
Czy moze jakies sugestie? Mysle o silikonowym 1.5 i tutaj wczesnie padaly opinie, ze moze byc 2mm.
Prosze o porade i cenowo jak to sie ma na dzien dzisiejszy, jezeli ktos z Was zrobil elewacje lub robi obecnie z marka STO.

Dziekuje

Pozdrawiam