PDA

Zobacz pełną wersję : Zobaczcie na ten projekt...



Kathi
29-06-2008, 20:23
Witam.Proszę was o porade : szukam projektu nowoczesniejszego, ale nie z płaskim dachem. Podobaja mi się te projekty: www.domyzwizją.pl
Czy ktoś buduje lub budował domy z tej projektowni?
Najbardziej podoba mi się "Doskonały" ale z powierzchnią 231 (ten wiekszy).
Jestem zainteresowana opinią na temat tego projektu celem wymiany poglądów. Zamierzam budować dom wiosną 2009r, a jak uda mi sie w tym roku załatwic wszelkie formalności wylac fundamenty.
Jak dla mnie troszke za mały salon, ale mąz woałby troche mniejszy dom, ponieważ boi sie kosztów eksploatacji potem. Potrzebujemy 5 pokoi, mamy 2 dzieci i chcemy aby mieli osobne pokoje, my sypialnie, salon, pokój goscinny.
Poza tym mąż jak patrzy na te kosztorysy to też jest przerazony, ale ja sądze, że to są kosztorysy na warunki warszawskie, a my bedziemy budowali w małopolsce. Poradzcie, powiedziec swoje zdanie, chocby miało boleć ;)

Darek.K
29-06-2008, 21:05
Jeśli szukasz projektu nowocześniejszego, ale nie z płaskim dachem to może odwiedź strony:
www.mgprojekt.com.pl
www.domoweklimaty.pl
Wydaje mi się, że każda z tych pracowni ma kilka projektów które mogłyby Cię ewentualnie zainteresować... :wink:

reng
30-06-2008, 07:43
ten kosztorys jest całkiem realny, a nawet bym się nie zdziwiła gdyby za pół roku już był nieaktualny.. materiały budowlane mniej więcej już mają stabilne ceny, teraz drożeje wykończeniówka i robocizna. za 20 000 już Ci nikt domu nie wybuduje, teraz średnio za domek naszej wielkości słyszy się 50 000, a jeszcze większy, taki jak ten, to proporcjonalnie więcej. no chyba że będziecie budować własnoręcznie, to tyle zaoszczędzicie.

punkt - stolarka wewnętrzna, czyli drzwi wewnętrzne np.. potrzeba ich co najmniej 11 szt. w kosztorysie jest kwota 7000 czyli wychodzi ok 630zł za szt. za tę cenę to kupisz drzwi ofoliowane i to jeszcze bez ościeżnicy. z forniru to minimum 1000 jak masz szczęście i znajdziesz taniego stolarza, a standardowo wszystkie porty i sapeli to już trzeba liczyć 1500 zł za sztukę, co razem daje 16 500 zł.

roboty ziemne z konstrukcją piwnic - przy takiej samej powierzchni, znajomy nażeczonego zapłacił 100 000 za sam fundament, materiały + robocizna. sąsiedzi za piwnicę, za samą robociznę zapłacili dwa lata temu 30 000. tutaj chyba nie ma piwnicy, ale te 50 000 to wersja optymistyczna, nie znam warunków gruntowych. być może do zrealizowania.

jest to bardzo duży dom. my mamy dom 130m2 i można się po nim gonić. wg mnie największy feler tego projektu to pustka nad salonem. a) jest to niewykorzystana przestrzeń, b) trudna do ogrzania bo ciepło będzie uciekać do góry. im większa kubatura, tym większe koszty eksploatacji.

weźmy sobie płytki. zielone z naszej łazienki rok temu kosztowały 29zł, a teraz 49. za 30zł też już nikt płytek nie położy. proszę to przemyśleć. na początku budowy każdy jest optymistą, ale spotkasz się z szarą brutalną rzeczywistością.

posłuchaj męża, każda żona która przechodziła stres budowy, powie Ci to samo...

Kathi
30-06-2008, 22:30
Dziekuje
a co powiecie o tym http://www.domyzwizja.pl/ projekt "Wygodny2" o powierzchni 183m2?
Jakie są plusy i minusy tego domu?
Licze na wasze doświadczenie.

Kathi
05-07-2008, 20:49
Jeżeli bedziemy budowali ten dom, to pewnie chcemy aby był energooszczedny.
A nie uważacie, że ten salon za mały? Prosze was o porade.
Czy metrażowo uważacie, że jest OK. I jak bedzie z budową tego domu i zmianie na energooszczędny?
Poradzcie cos :oops:

Kathi
09-07-2008, 18:06
Prosze, napiszcie cokolwiek :wink:

channel8
10-07-2008, 08:20
wg mnie największy feler tego projektu to pustka nad salonem. a) jest to niewykorzystana przestrzeń, b) trudna do ogrzania bo ciepło będzie uciekać do góry. im większa kubatura, tym większe koszty eksploatacji.


Akurat pustka nad salonem nie jest felerem. Może przestrzeń niewykorzystana, ale stosunek przegród do powierzchni dzięki temu jest proporcjonalny. I dom może (jesli będzie wybudowany w dobrej technologii) być energooszczędnym. Ciepło unosi się do góry - fakt. Dzieki temu ciepło z salonu ( kominka) dodatkowo ogrzewa pomieszczenia na górze - dzieki pustce a nie stropowi.

Jeśli chodzi o koszty - uważam że są bardzo realne. Za dom wybudowany "systemem gospodarczym" - czyli dużym wkładem pracy własnej musisz liczyć ok. 2500 za m kw. W zależności od miejsca ciutkę mniej lub więcej.
Jeżeli miałby być naprawdę energooszczędny - trzeba by zrezygnować z wykuszu w jadalni. Ważne przy budowie energooszczędnej to zwarta bryla na rzucie kwadratu lub prostokata. Salon nie jest za maly, łączy się z kuchnią, schodami. Osobiście nie podoba mi sie wyjscie na taras pod schodami - nawet jak będa mialy lekką konstrukcję drewnianą. Poddasze ok. Natomiast jesli chodzi o energooszczędność to za duża powierzchnia użytkowa a za mała kubatura.
Jeżeli chcesz ładny, z fantazją dom, zaprojektowany w technologii energooszczednej, zerknij na tę stronę.
http://www.lipinscy.pl/energo_projects.xml?page=1
i na ten domek
http://www.lipinscy.pl/project.xml?id=85311&offset=29&backcmd=Energo
Nam się bardzo podobał, bo naprawdę funkcjonalny, ale przeraziły nas koszty ok 500 tyś na dzień dzisiejszy ( przy duuuużej pracy własnej trochę mniej)

Kathi
12-07-2008, 11:01
Tak, 500 tyś, to ogromny koszt.
Bylismy z mapka u prjektanta i ani jeden z tych domów nie może być na nasza działkę :cry: Przede wszystkim powiedziano nam, że mamy spadek, dosyć duzy i bedzie wystawało 1,5 m fundamentów. :cry:
Nie moge znaleźć projektu, który by mi sie podobał , był w miare (jesli chodzi o koszty) , pasował na naszą działkę i był troszkę bardziej futurystyczny (ale też nie za bardzo).
Te domy :lipinskich" też byc nie mogą :cry: one są budowane tak, że u nas odpada (tak, jak ten dom ostatni z domów z wizją), nasz musi być bardziej wzdłuż (bedzie mniejszy spadek).
Macie jakies pomysły? :cry:

Darek.K
13-07-2008, 20:30
W takim razie coś takiego:
http://www.mgprojekt.com.pl/domki/domnagorce/index.php
Może jest to jakieś rozwiązanie spadku na działce...

andy_doskonaly
14-07-2008, 20:13
Witaj Kathi,

jeśli chodzi o doskonałego II (duży) to właśnie kończę jego budowę.
Moim zdaniem jest to piękny budynek o ile wykona się go zgodnie z projektem, bez wprowadzania znaczących zmian zewnętrznych oraz wewnętrznych.

:)

Kathi
14-07-2008, 20:34
A czy koszty wyszły ci takie same jak w kosztorysie?
Masz działkę prostą?

andy_doskonaly
15-07-2008, 07:28
Koszty wyszły trochę większe.

Działkę mam prostą.