PDA

Zobacz pełną wersję : kopia mapy zasadniczej



marko30
24-09-2003, 20:43
do WZiZT potrzebuje 4 kopie mapy zasadniczej z naniesiona projektowana inwestycja .Problem jest taki ze kazde zlozenie wniosku o taka mapke to koszt 160 zl a za kazdy egzemplarz trzeba zaplacic 16zl
Facet w strarostwie powiatowym poradzil mi abym wzial od razu 10 mapek (koszt 320 zl) czy rzeczywiscie potrzeba az tyle egzemlparzy ?? tlumaczy ze beda potrzebne do pozniejszych ustalen zwiazanych z rozpoczeciem budowy a kazde przygotowanie map to kolejne 160 zl .

Jankes
25-09-2003, 09:44
O jakim wniosku mowisz? U mnie mapa zasadnicza aktualizowana byla robiona przez geodete, ktory nie byl pracownikiem Zakladu geodezji( Bo to chyba tam ma byc ten wniosek, co?)Te 160 zl za przygotowanie to jest pewnie cena jaka geodeta musi zaplacic w Zakladzie geodezji miejskiej( czy jak go zwal- W Poznaniu to bylo wiosna 150 PLN) za tzw podklad do wykonania pomiarow i wyrysowania mapy. Jak dla mnie to jesli bedziesz sie zwracal do tego samego geodety to nie powinien za kazdym razem wykasowac Cie na nowo za pobranie materialow, ale to zalezy jak sie dogadasz. Nasz wyznaczyl cene 400 PLN za zauktualizowanie mapy i 10 egzemplarzy. Budujemy sie i jak na razie co najmniej 5 egzemplarzy lezy u mnie w domu nie uzyte, ale ja dostalem pozwolenie jeszcze zgodnie ze "starymi zasadami". Teraz jak piszesz, ze 4 potrzeba do WZiZT to jeszcze 4 potrzeba bedzie do projektu budowlanego. Ja bym sie nie szczypal i te 10 egzemplazy wzial. Pogadaj z geodeta, moze sie da utargowac nieco na cenie egzemplarza.
Pozdrawiam
Jankes