PDA

Zobacz pełną wersję : Instalacja C.O. razem z kominkiem?



urbit
24-09-2003, 21:43
Mam zamiar mieć w swoim nowym budowanym domku ogrzewanie gazowe Propan-Butan z butli na zewnątrz.Oprócz tego będe miał kominek który też chciałbym wykorzystać do ogrzania domu.Czy mozna te dwa rodzaje ciepła połączyć w jedną instalacje?

richie
24-09-2003, 22:15
Jak najbardziej można sprzężyć to do kupy.
Kominek z płaszcem wodnym (gdy jest palone odcina piecyk gazowy,iogrzewa chatę,oraz wodę urzytkową.
Na forum znajdziesz sporo na ten temat
Miłego grzebania
richie

urbit
24-09-2003, 22:26
Dziękuje i pozdrawiam

24-09-2003, 22:44
Podpowiem Ci że są conajmniej 3 firmy oferujące kominki tego typu
LECHMA , CTM , oraz MAKROTERM
Poszperaj na ich stronach , a na pewno coś wybierzesz
pozdrawiam richie
p.s. w tajemnicy powiem Ci że ja stawiam na turbokominek z makrotermu
DłUUUUUgiej nocy

richie
24-09-2003, 22:46
Na górze to ja,ino mnie wylogowało
richie

25-09-2003, 08:31
Jest jeszcze jedno rozwiązanie kominka z ogrzewaniem wody. Nazywa się to ruszt wodny. Są to rury kotłowe (kilkanaście) wygięte w kształt litery U (położonej na boku) i połączone ze sobą. Montowane jest to do zwykłego kominka (nie ma żadnego płaszcza). Według dystrybutora - Uniwag Spolmot z Wrocławia, rozwiązanie sprawniejsze od płaszcza i bezpieczniejsze (rury kotłowe wytrzymują kilkanaście atmosfer) i wody w układzie o wiele mniej. Ja mam zamiar u siebie to zastosować.

28-09-2003, 12:55
Kominki co. naturalnie !!

29-09-2003, 07:30
Robert N. Czy kaloryfery, zawory i rury wytrzymają kilkanaście atmosfer?
Pzdr.Gall

29-09-2003, 08:23
Robert N. Czy kaloryfery, zawory i rury wytrzymają kilkanaście atmosfer?
Pzdr.Gall

Kominek włącza się wg polskich przepisów do układu otwartego, który jest dość przestarzałą konstrukcją jeśli chodzi o zasilanie grzejników. Znacznie lepiej jest zastosować wymiennik ciepła i całą instalację zrobić jako zamkniętą. Otwarty pozostaje tylko obieg kominka. Z tą wytrzymałością rur kotłowych w kominku to chodzi o to, że nie ma ryzyka rozszczelnienia się obiegu kominkowego. Kominki z płaszczem mają dużą pojemność wody i duże powierzchnie na które ta woda prze. O rozszczelnienie wtedy dużo łatwiej.

Szaruś
29-09-2003, 10:01
Czy ktoś ma Poradnik Instalatora (http://www.ctmpolonia.pl/poradnik/index.php) firmy CTM i mógłby mi przesłać na priva-a?

29-09-2003, 18:25
CTM ??? Kto to zakłada?? Jak pytam o te wkłady to ciągle słysze że tego lepiej unikać . Pozytywne oceny zbiera Lechma . O naszych Turbokominkach zdania sa podzielone a o echmie zawsze pozytywne. Pytałem w kilku firmach i zawsze słysze tosamo , ale nie jestem znawca tematu .

02-10-2003, 05:40
Kominki CO - szyby pryzmatyczne i płaskie oferuje 046 8578217 , www.kominki.one.pl