PDA

Zobacz pełną wersję : projekt D87 DOM O KROK



kamilap
13-09-2006, 13:03
Zastanawiamy się z mężem nad projektem domu. Trwa to już dość długo. Może mógłby ktoś spojrzeć i wypowiedzieć się o tych dwóch domkach. D 87 i M13.
D 87:
http://www.projekty.murator.pl/projekt?IdProjektu=390&IdKolekcji=

M13:
http://www.projekty.murator.pl/projekt?IdProjektu=360&IdKolekcji=[/url]

kamilap
14-09-2006, 12:19
Bardzo proszę czy mógłby ktoś zerknąc na te projekty i powiedzieć kilka słów co o nich sądzi.
Pozdrawiam

templar33
21-11-2006, 20:28
:lol: Proszę o pomoc :oops: mam zamiar budować tem dom!!!!

templar33
21-11-2006, 20:34
Bardzo proszę o wszelkie informacje na temat budowy tego domu,oraz zdjęci :lol:

templar33
21-11-2006, 20:45
Nikt nie bedzie budował tego domu :(

Nonez
21-11-2006, 21:04
Przydałby się jakiś namiar na stronę z projektem......... :lol: :lol:

templar33
22-11-2006, 08:20
http://www.projekty.murator.pl/search_results_x.html?symbol=d87&nazwa=&powierzchnia=&kondygnacja=&x=0&y
O to stronka na której znajduje się projekt

templar33
22-11-2006, 08:49
Czekam,czekam............ czy nikomu nie podoba się ten domek? :cry:

templar33
22-11-2006, 14:53
Proszę napiszcie coś o tym projekcie mam zamiar go zamowić ! Może ktoś z was też ma zamiar go budować?
http://www.projekty.murator.pl/search_results_x.html?symbol=d87&nazwa=&powierzchnia=&kondygnacja=&x=0&yam:

templar33
23-11-2006, 10:01
Czy naprawdę nikt się jeszcze nie interesował tym projektem? :cry: To jest nowy projekt,obejrzyjcie go proszę i napiszcie co o nim sądzicie.Mam zamiar budować na wiosnę! Może jest ktoś na forum z trójmiasta,kto budował lub ma taki zamiar.Pozdrawiam Katarzyna

templar33
30-11-2006, 16:19
Hallo!!! Jak wam się podoba ten domek??? Zamówiłam wczoraj projekt :D

templar33
01-12-2006, 20:40
Kupiłam projekt :lol: :lol: :lol: :lol:

templar33
04-12-2006, 09:54
:(

stastny
04-12-2006, 11:03
Witam
Spokojnie... dobry wybór, gratuluję zakupu;-)
Pozdrawiam

templar33
04-12-2006, 21:37
Witam
Spokojnie... dobry wybór, gratuluję zakupu;-)
Pozdrawiam


Dziękuje bardzo za opinię.Pozdrawiam:Kasia

krzysztof11
05-12-2006, 16:50
Ładny domek!jeżeli wykonacie go w takich kolorach jak jest prezentowany przez muratora to super będzie wyglądał! w układzie pomieszczeń to bym nic nie zmieniał< pom. gosp. dość duże- to dobrze bo zespokojem wejdzie pralka suszarka i jeszcze jakś szafka albo regał!W pokoju dziennym zrobiłym duże okno tarazowe aby pokuj był jaśniejszy i nic więcej!poddasze zostawiłbym tak jak jest- dobry układ pomieszczeń! a super sprawa z tym schowkiem nad garażem!wiele rojektów oglądałe ,a taki schowek pierwszy raz widzę!Ciekaw jestem czy ścianka kolankowa jest dość wysoka?bo ma ona wpływ na ustawność pomieszczeń na poddaszu!

Ogólnie, wg. mnie dokonaliście dobrego zakupu!
Może jak zaczniecie budowe to założycie na forum dziennik budowy?!
Pozdrawiam !
Gratuluje wyboru

templar33
10-12-2006, 15:28
Bardzo dziękuje:)) Projekt jest już u Architekta, od marca ruszamy :lol: , Pozdrawiam

mcs1
22-01-2007, 11:54
Też wybrałem ten domek.
Chce go wybudować z porotherm'u 30.
Modyfikuję garaż i podnoszę ścianę kolankową o 25cm...

Ciekawy jestem ile będzie kosztowało wykonanie tego domu (robocizna bez materiałów)

templar33
03-03-2007, 15:33
[ quote="mcs1"]Też wybrałem ten domek.
Chce go wybudować z porotherm'u 30.
Modyfikuję garaż i podnoszę ścianę kolankową o 25cm...

Ciekawy jestem ile będzie kosztowało wykonanie tego domu (robocizna bez materiałów)[/quote]


Super:) Nam dzisiaj wyznaczali na działce w poniedziałek będą kopać, a ty kiedy zaczynasz?My też powiększaliśmy garaż i podnośimy ściankę,,,a no i łazienka na dole jest przeniesiona na drugą stronę żeby była większa przestrzeń ... Pozdrawiam

mcs1
06-03-2007, 08:32
Na razie czekam na pozwolenie na budowę (dwa tygodnie temu złożyłem kwity).

Mam zaklepaną ekipę od kwietnia do sierpnia (kwiecień fundamenty, lipiec sierpień reszta budowy do stanu surowego otwartego).

Po następnych konsultacjach zmieniłem z powrotem technologię - zbuduję z MAX'a...

Gdzie dolna łazienka została przeniesiona?

templar33
06-03-2007, 08:45
Łazienka zostala przeniesiona przy schodach, a pom. gospodalcze wraz z gabinetem wyciagniete do przodu o 60 cm wiec dom sie wydluzyl, moim zdaniem lepiej bo jest jedna duza otwarta przestrzen . A gdzie budujecie?
Pozdrawiam:)

mcs1
16-03-2007, 11:34
Witam,

Budujemy się w miejscowości Adamowizna pod Grodziskiem Maz.
A wy gdzie się budujecie? Macie już fundamenty?

Ja czekam od miesiąca na pozwolenie na budowę :-(

Z tego co widzę, to przeniesienie łazienki na drugą stronę zmniejsza ilość ścian w kuchni. Zostanie tylko blat pod oknem - nie za mało miejsca na szafki?

Czy spiżarka też została zlikwidowana?


Pozdrawiam,
Marcin

templar33
16-03-2007, 12:46
Witam:) Spiżarka też została zlikwidowana!!! My mamy już ławy fundamentowe zalane teraz " Panowie" zrobili sobie tydzień przerwy żeby wszystko dobrze wyschło---a tak naprawdę to kończą jakaś inną budowe, i teraz od poniedziałku startują dalej...jeśli pogoda dopisze:) Życzę rychłego otrzymania pozwolenia....:)


Pozdrawiam>>

bayernfan
20-03-2007, 14:35
jak w temacie: robocizna ma obejmowac: kopanie law, wylewanie law, sciany fund., ocieplenie fund, izolacje poz i pion, beton, zageszczanie, sciany nosne, strop (terriva) wiezba, dach, komin, nadproza, kanalizacja wstepna, schody

czy to jest realne czy to fantazja?

jestem z Wroclawia

pluszku
20-03-2007, 16:30
bez więźby i dachu to moze znajdziesz ekipe za taka cene
lecz czy na 2007 rok ?


dla okolic Wrocławia licz 200 zl x powierzchnia po podlogach + 50 zl za 1 m2 dachu

bayernfan
22-03-2007, 15:06
no to chyba mam szczescie - taki kosztorys mam od swojego wykonawcy, zaczynamy jak tylko przyjdzie pozwolenie i sucha aura

nado
24-03-2007, 11:53
jak w temacie: robocizna ma obejmowac: kopanie law, wylewanie law, sciany fund., ocieplenie fund, izolacje poz i pion, beton, zageszczanie, sciany nosne, strop (terriva) wiezba, dach, komin, nadproza, kanalizacja wstepna, schody

czy to jest realne czy to fantazja?

jestem z Wroclawia
Podejrzanie mało. Ile metrów ma dom licząc po podłogach?
Za same dachy biorą po 15-20tys.

bayernfan
24-03-2007, 21:26
150 uzytkowej, 232 calkowitej

nado
25-03-2007, 05:15
150 uzytkowej, 232 calkowitej
Duża rozbieżność, a co tyle pow. garażu, pomieszczeń gospod?
Ale licząc pow. użytkową 150m2 po 280-300zł/m2 za robociznę z dachem to Ci wychodzi ok. 45tys. lekko licząc. Sprawdz tą firmę. Bo to podejrzanie tanio się wydaje.Z polecenia są?

bayernfan
26-03-2007, 11:36
tak, sa z polecenia i to wlasciwie wlasnego - to jest dobry kolega mojego kuzyna, zatrudnia w firmie swoich znajomych i rodzine,
pytalem czy realna jest taka cena robocizny poniewaz domy o podobnej kubaturze i konstrukcji dzisiaj buduje sie za ok. 50-80 tys. a on wycenil mi robocizne "po znajomosci" na niecale 34tys i jeszcze cos wspominal o rabacie "jak za duzo..." chcialem sprawdzic czy robi mi przysluge czy takie sa ceny, teraz wiem ze jesli jakosc bedzie grala to faktycznie trafil mi sie skarb...
niestety nie moge go polecac poniewaz nie da rady obsluzyc kilku budow w 5-6 osob.
Ale jak skonczymy to pewnie wiecej na temat jego umiejetnosci i rzeztelnosci oraz nr telefonu pewnie przekaze
wstepnie wspomnial tez o robociznie za stan pod klucz (bez instalacji) z posadzkami, tynkami, bialym montaze itd. na max. 50tys. zobaczymy jak sie sytuacja rozwinie - jak sie jakosc potwierdzi w takiej niskiej cenie to dostanie szanse na wykonczeniowke i pewnie nawet nie skorzystam z "rabatu" tylko mu cos dorzuce

oby...

P.S.
szukam inspektora nadzoru w rozsadnej cenie (budowa Szewce k. Wroclawia)

pluszku
26-03-2007, 12:25
jak widac w kazdym ustroju sa lepsi i gorsi
a znajomosci odgrywaja role nie tylko podczas zatrudniania sie w urzedzie

ehh, cala moja rodzina to krawaciarze
a moj kuzyn wykopujac kwiatek "na siłe" złamał łopate


tak wiec musze płacic po stawkach dla ludzi "nie z polecenia"

bayernfan
26-03-2007, 12:35
o ile znajomosci tego typu nie sa szkodliwe to znajomosci na stolkach sa i to bardzo - w rodzinie trzeba miec lekarza, prawnika i jak sie okazuje od paru miesiecy takze budowlanca

ostatnio chcialem sprawdzic czy nie zrobie sobie krzywdy i wzialem lopate w dlon ... efekt to naciagniete plecy ale generalnie jestem zadowolony,

zszokowany jestem tempem w jakim rosna ceny, w wrzesniu mialem ten sam problem z kupnem dzialki, ceny skoczyly z 30 do 100-150 zl za metr ... masakra, trafilem szczesliwie za 65zl 20 km od rynku wroclawskiego.

takie czasy, trzeba liczyc na "plecy" i szczescie a swoje dyplomy moge sobie co najwyzej na scianie w przyszlym garazu powiesic

pozdrawiam

bayernfan
19-04-2007, 09:27
no i reszta kosztorysu robocizny - wykończenia wewnętrzne i zewnętrzne: poddasze 16600;
parter - 14653; elewacja - 9500
brakuje tylko instalacji, szamba i ogrodzenia
standard wykonczenia - stan do postawienia mebli przykrecenia karniszy i zyrandoli, powieszenia uchwytu na papier toaletowy - pod klucz

suma: 35tyś+35600=70000 całość robocizny, choć pewnie coś tam jeszcze dojdzie, ale jak to mówią apetyt rośnie w miarę jedzenia

jeśli ceny betonu i innych materiałów nie zwariują do końca roku jeszcze bardziej bo juz są chore to może jednak coś z tego będzie.

sfrustrowany
19-04-2007, 14:08
Cena jest kosmicznie nierealna. Na ekipy z polecenia niestety tez radze uwazac, ja sie przejechalam. Powinienes ich dobrze sprawdzic

bayernfan
19-04-2007, 14:17
nie liczę na rezydencję prezydencką,
jakieśtam zaufanie trzeba mieć, choćby minimum inaczej świat zwariuje,
ekipa jak pisałem na początku wątku jest ekipą znojomą - to jest poprostu mój kolega, kilka wybudowanych rzeczy widziałem, i pewnie na rynku jest mnóstwo lepszych budowlańców, ale nie do końca są w moim zasięgu

queene
06-06-2007, 11:46
też myślę nad tym projektem..piszcie prosze jak Wam idzie i proszę o fotki :) a jak ekipa wyceniła budowę ??

mcs1
05-07-2007, 12:34
Na razie nie ma co pokazywać :-)
Są tylko fundamenty...

mija74
29-09-2007, 20:21
Witam wszystkich sympatyków projektu D87!

Wczoraj właśnie na niego trafiłam i jeśli uda nam się kupic działkę na którą polujemy :wink: to bardzo prawdopodobne, że rówież będziemy budować "Dom o krok". Ten projekt po prostu idealnie nadaje się na "naszą" działkę. Chyba jest to jakiś nowy projekt, bo niewiele osób jak widzę go buduje i trudno o jakieś konkretne iinformacje. Mam prośbę do tych, którzy projekt zakupili - czy możecie podesłać mi skany lub zdjęcia rzutów projektu? Chciałabym się z nimi bliżej zapoznać :) Będę bardzo wdzięczna!

Pozdrowionka!

ŁukaszK
09-10-2007, 12:32
Witam,

Proszę o informację, czy ostatecznie zdecydowaliście się na wybudowaie tego domu. Czy możecie podzielić się wrażeniami??

templar33
11-05-2008, 20:13
Tak zdecydowaliśmy się---już wykańczamy wykańczamy w środku :lol: Super projekt--polecam :lol:

templar33
11-05-2008, 20:15
Czy jest jeszcze ktoś na forum , kto się zdecydował na ten projekt???

pan_samochodzik
01-07-2008, 13:35
Witam, :)

szukałam opinii na temat Domu o krok, ale wyszukiwarka niewiele postów pokazuje.

Czy ktoś jest może szczęśliwym właścicielem tego domku, albo zamierza go budować? Jak przebiegał proces budowy, czy pojawiły się niezapowiedziane trudności, jak się w nim mieszka, żyje?

Ja jestem na razie bardzo pozytywnie nastawiona do tego projektu, dom wydaje się być funkcjonalny i wygodny. Ale może się mylę?

Link do projektu :
http://www.projekty24.com.pl/projekty/projekt,d87-dom-o-krok,rid,1639.html

Serdecznie pozdrawiam!

IrekiOla
15-02-2009, 15:56
Planujemy kupić ten projekt. Chętnie uzyskamy jakieś praktyczne rady.